bugün

Max payne tandansında, orta şeker grafikli güzel aksiyon oyunu. Silahların bol çeşitli ve her birinin gerçeğiyle aynı sesinin olması gayet güzel. Bu oyunda da zamanı yavaşlatma olayı var, kalabalık yerlerde bayağı işe yarıyor. geçen sene çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
amerikan narkotik bürosu (bkz: DEA) bünyesinde calısan bir polis olan kahramanımız, en son görevinde meksikada bir gece klübüne yönelik olarak yapılan uyusturucu operasyonunda gösterdigi basarı ile, DEA tarafından üstün hizmet madalyasıyla ödüllendirilmistir.kahramanımız bu olaydan sonra bir anda DEA nın gözbebegi haline gelmis ve dea nın basındaki isim tarafından bizzat güney amerikadaki kokain kartellerini cökertmesi icin güney amerikaya gönderilmistir. bu kartellerin basındaki isimler ve finansman kaynakları kendisine bildirilmistir.kahramanımızın tek yapması gereken sey hedeflerini bulup yok etmektir.kolombiyanın baskenti bogotada baslayan yolculuk, yagmur ormanlarından,uyusturucu laborutuvarlarına kadar sürer. kahramanımız tüm uyusturucu baronlarını öldürmüstür fakat ters giden bir seyler vardır.el matador bu olayında pesini bırakmaz ve aslında öldürdügü uyusturucu baronlarının deanın patronuyla rakip oldukları,kokain ticaretini ellerinde tutmaya calıstıklarını,kendine verilen görevinde aslında deanın patronunun kirli islerini yapmaktan baska bir sey olmadigini anlar ve uzun ugraslar sonucu dea patronunuda öldürür ve kahramanımızın macerasıda burada sona erer.kanımca zevkli bir oyundur. özelikle max payne adlı oyundan hatırlayacagımız slow motion cekimler bu oyunda da mevcuttur.
mahlasının açıklamasını kendi yapmış, yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
çok kötü bir boynuz darbesiyle yere düşen ve düştüksen sonra akli dengesini yitiren bu matador; "ollleeeyy" yerine "aheeeeyyy" der ve bogaya "kılıç" yerine "çöp şiş" saplar.
akli dengesi oldukca yerinde olan, fakat kusu ötmeyen tatlı su milliyetcileri yüzünden akli dengesini her an kaybedebilecek olan yazardir.
milliyetçilerin kuşlarıyla sıkı fıkı olan yazarmış.
sormak lazım ceteremi tuttun ?
bayrakları bayrak yapan
konusundaki
yorumuyla bir kez daha ne doğru entry lere sahip olduğunu anladığım derin yazar.
milliyetcilerin kuslari zerre umrunda olmayan, yanlızca akılları sıra kendisine ayar vermeye ugrasan, beyni ile alt edemeyip bel altından vuran zavallılara cevap verme hakkını kullanmıs yazardır.
(#2900659) nolu entrysi yüzünden teröristlikle, bölücülükle, yobazlıkla itham edilmis yazardir.
bu memlekette düzgün gitmeyen bir tekere comak sokarsan ya vatan hainisindir ya da bölücü zaten... sizi gidi koyun sürüleri sizi... siz meledikce sizi güden cok olur merak etmeyin...
gelin bana destek olun mealindeki çağrısı ile imdadına yetiştiğim yazardır.

onu istiyorsanız önce benim ölümü çiğnemelisiniz huleynnn!*
başlık altına entry girmem için beni davet eden yazar. elbette ki zoruma gider kardeşim. sen yazarsan asker çocukları şöyledir böyledir, şahsımı tanımadan beni şımarık, devlete yük, yok bilmemne diye itham edersen ortaya attığım laflardan alınmayacaksın.

bu arada af edersin ama kaba tabirle söyleyeceğim: senin g.tünü o küçümsediğin asker çocuklarının babaları koruyor. sen genellemeni yaptın, akabinde ben de yaptım. böyle bu işler.

darılmaca gücenmece yok, sözlüğe de hoşgeldin.
sürüdekilere sürüde olduğunu hatırlattığı için kendisine bolca meleyenlerin* olduğu bir sözlükte yazar olan, birey olabilmiş yazar. demokrat yazar. yorulmaması dileği ile..
gebersin.com dan tanıdığım yazar.
(bkz: herkesin bildigi sirlar)
asker cocuklariyla kotu bir gecmisinin oldugunu dusundugum yazardir..*
(bkz: #3044683) nolu entryde hangi tarafta olduğunu belli eden kişi. pkk 'lılara terörist yerine militan demesine hiç şaşırmadım.
pkkli olmayan öz be öz türk ana türk babadan dogma liberal demokrat yazardir. pkkli militanlara terörist de diyebilir, lakin bunun cözüm olmadigini bildigi icin, yalnızca insanlarin kendi egolarini tatmin amacli sarfettigi ezbere kliseleri sevmedigi icin, kullanmaz bu tür laflari.
la piedra ile zuma arasında kalan bir la kumsalıdır. elephant gun da burda çekilmiş sanırım.
(bkz: malibu)
fransa 98'in en sevilen simgelerinden biri olan meksika'nın sırma saçlı süper forveti luis hernandez'in lakabı.