bugün

sonun da vay be dedirten, çok güzel bir ters köşe filmi.
2-3 sene önce izlemiştim. gerçekten harika bir film. ispanyollar son 5 senedir film sektöründe çıkış halinde.
Bi film öner dediklerinde ilk olarak aklıma gelen filmdir.
seyriciyi ters köşe yapmak için çok fazla kasmışlar senaryoda.

--spoiler--

polisin ölmüş eşi ile olan hikayesine girdiklerinde elbetteki bu hikayenin finale etki edeceğini düşünüyorsun. ama sürekli oradan kaçan cesedin akıbetine yönlendiriyor senaryo ve sık sık hikayeyi oradan zorluyor, buraya inanın diye kasıyor. beni şaşırtan tek şey adamın sevgilisinin polisin kızı çıkması, onun dışında hikayenin finalinin polisle alakalı olacağını kestirebilmiştim.

--spoiler--
Oriol Paulo'nun yönetmenliğini yaptığı, baş rolde ispanyol aktris Belén Ruedo'nun oynadığı, 2012 yapımı ispanyol gerilim filmidir. Türkiye'de ise "Ceset" ismiyle vizyona girmiştir.
2012 ispanya yapımı 108 dakikalık gizem/gerilim kategorili oriol paulo filmi. imdb notu 7.5 görsel

yönetmenin contratiempo isimli filminin gerisinde kalmış. çünkü konu/kurgu aynı fakat izlediğinize değecektir.
Tek kullanımlık film, izle geç. Evet.
Dün izlediğim film.

Güzeldi, gizem oluştururken bazı noktalarda yoh amuğa dediğin olsa da sonu vay bee dedirtti.

Seyirlik güzel.
Oriol Paulo filmidir, adamcağız kastıkça kasmış yine.
Güzel film olmuş ama ters köşe yapacağım diye bu kadar da kasılmaz.

Sonunu önceden tahmin edene çeyrek takacağım.
imbd puanı 7.6, benim puanım 7.
Ey imbd, sen kimsin ya!
Beğenmediğim filmdir.Ters köşe yapacam diye bu kadar fazla kasılan filmleri sevmiyorum.Oyunculukları da pek begenmedim çok daha iyisi olabilirdi.
fena değil.
Dün gecemi güzelliğiyle büyüleyen film. Olayları izlemek de keyifli ama finalinde aldığım hazzın tarifi yok. Şaşırtıcı sonları, polisiyeyi ve gerilimi seviyorsanız hemen bugün izlemenizi öneriyorum.
"vay amına koyayım" demek istiyorsanız izleyin. Ben az önce bitirdim, küfür ede ede dolanıyorum ortada.
Tavsiye ederim. Baya ederim. Bildiğin ederim.

Edit:Ha pardon film hakkında bilgi vermedim. 2013 ispanyol yapımı, yönetmeni oriol paulo olan film. Türkçeye "ceset" olarak çevrilmiş.

Ayrıca acayip bir intikam filmi olmuş.
kurgusu başarılı olan kaliteli film, sonunda sizi epey düşündürür, türkçe ceset olarak çevrilmiştir.
Benim gibi gerilim- gizem tarzı sevenlerin çok seveceği bir film.

Ayrıca sonundaki ters köşe de cabası...

Bundan da bir tık iyisi için;

(bkz: contratiempo)
(bkz: ceset)

ispanyol bir gerilim filmi. normal gerilim filmlerinden bir tık uzun süreli bir film olmuş.

izlerken gerilmedim ama sonunda ne olacağını merak ediyor insan.
sonunda şaşırmak nerdeyse garanti diyebiliriz.

konusu, zengin bir kadın ölüyor ve morga kaldırılıyor ama bir süre sonra kayboluyor. film boyunca kadını arıyorlar falan filan.

katalepsi hastalığını da bu film sayesinde öğrendim.

sonuç; güzel bir filmdi.