bugün

sağlam kurgusu ve inanılmaz finaliyle, olmuş bu dedirten film.
--spoiler--
sonunda 'yuh amına koyim artık' diyebileceğiniz film.
--spoiler--
ispanyol sinemasının iyi örneklerinden bir yapım. çokça ters köşe yapan film izlemişler için çok inanılmaz bir finali yoktur. ama genel olarak baktığımızda iyi bir yapımdır. tavsiyedir.
bilgi için: http://www.filimadami.com/film/52698/el-cuerpo/
bir ispanyol filmi.

(bkz: el secreto de sus ojos)
ispanyollar bu gerilim olayını biliyor dedirtendir. Çok sağlam bir film olmuş, gerilim deyince aklınıza gelebilecek herşey var filmde. Gerilim türündeki filmlerin azlığı ve tıkanıklığının yaşandığı şu günlerde ilaç gibi gelendir.
"tamam yae filmin sonu belli" derken lafı adamın ağzına hakkıyla tıkıştıran, birkaç belirsizlik dışında başarılı bir filmdir.

--spoiler--
şimdi bu adamcık karısı sayesinde de olsa deli zengin bir adam. ayrıca cinayet planları yapabilecek kadar zekaya sahip bi kimyager. nasıl olur da karısını öldürdüğü gece hemen sevgilisine gider? nasıl olur da bi avukat bile istemez??? bu oldukça sırıtmış yani.

gelelim o iğrenç ötesi tuvaletin içindeki kağıtları yeme sahnesine... hayır yani ne gerek vardı o sahneye çözemedim ve onu da geçiyorum ama rezervuara falan atsaydı ya kağıtları niye yedi ki? sırf ekşın olsun diye yapınca olmuyor işte, tatmin etmek lazım seyirciyi. *

bir şey daha vardı ama unuttum. inşallah hatırlarsam editleyip yazarım artık.
--spoiler--
izlediğim en iyi filmlerden birisidir vesselam.
ispanyol sinemasının aştığı filmlerden biri. zira aslına bir (bkz: saw 1) finali gibi hassiktir amk dedirtmese de ulan babanın düşmanlarını sikeyim dedirtmiştir.

filmle ilgili her zaman bir el secreto de sus ojos değil diyen andavalların olduğunu da göze alırsak ikisinin çok farklı bir kurguya sahip olduğunu ve el secreto de sus ojos un lokal başarılarında üzerine çıktığı aşikardır.

filmlere spoiler vermemeye dikkat ederim zira istenmedende olsa okunup amk siktin 2 saatlik filmi tepkileri alıp filmi piç etmek istemem.
iyi bir ispanyol filmi.
sonu şaşırtıcı evet ama zorlama da. ama tiksindirmiyor insanı bu zorlama hal.
hatta gayet de keyifle izlenen filmi, keyifle de sonlandırabiliyorsunuz.
izlenesidir kısaca.
finali ters köşe yapan film. dedektife bak sen intikamında böylesi.
mükemmel bir gerilim. izleyin.
ispanyolların gerilim işinden anladığına bir kanıt daha, dedirten bir yapım olmuştur. biraz ağır ve kasvetli devam eder ama buna rağmen sıkmaz.
inanılmaz derecede underrated bir film. imdb puanına aldanıp da izlememek gibi bi hataya düşmeyin -şahsen ben bu yüzden biraz erteledim izlemeyi-. sağlam bir gerilim ve ters köşe bir sonla sizi şaşırtıyor. kurgusu da iyi gibi ama daha iyi bir yönetmenin elinde çok daha iyi bir film olabilirdi.

bir de büyük ihtimal pazarlamaya kurban gitmiş bu film. adını sanının bilen yok. hollywood gibi reklam yapılamayınca kimsenin haberi olmamış filmden. bi de insanımızda değişik bir rahatsızlık var, altyazılı da izlese film ingilizce olsun istiyor. ispanyolca, almanca filmler sarmıyor adamları, değişik bir rahatsızlık.
izlerken bir an bile sıkılmayan gerilim düzeyi yüksek ispanyol filmi.
gayet sürükleyici, nefeslerin tutlarak izlendiği film. finali de harika.
ispanyol sinemasına olan saygımı artıran bir diğer film. holivıd hikaye, ispanyol sineması hakettiğini bulamıyor. önerin.
Son zamanlarda izledigim en iyi gerilim filmiydi. Sonu sasirtan filmleri seviyorum ama sonunu tahmin ettim. Senaryosu muthis. Kurgu harika.
ulan böyle film yapılır mı allahsızlar.gerim gerim gerildim izlerken.en sonunda da şoka girdim zaten.gece gece elim ayağım titriyor. izlediğim en iyi gerilim filmiydi.ispanyollar işini biliyor.sonunu çözemeyen bi salak ben miydim acaba diye de düşündürtmekte şu an. herkesin izlemesi tavsiye olunur.
Baştan sona kadar dedektifle ilgil hiç bir detay vermeden, sonuna sadece twist etkisi eklemek için hazırlanmış bir film. 1 saat 51 dakika olması ayrı gereksiz, filmdeki gerilim ve ruhani sahneler ayrı gereksiz. senaryo fena değil, merak devam ediyor filmi izlerken lakin 2. kere izlenmez.
ispanyol sinemasının son dönemde en iyi yaptığı şeylerden biri olan sağlam gerilime sahip, muhteşem finalli film.
çok güzel film,niye ımdb si düşük anlayamadım,herhalde yukarıda yazdığı gibi yeterli reklamı olmadı,birde ispanyol sinemasına saygı duydum gerçekten.
hablando espanyol.
az önce izleyip zevkten dört köşe olduğum 2012 yapımı ispanyol filmi. başlangıcından bitişine kadar hemen hemen her sahnesi fragman gibi, bir filmin en güzel en dikkat çekici sahnesini izler gibi izliyorsunuz her saniyeyi. ve yine arka fonda filmi dans ettiren notalar hiç kesilmiyor. oyunculuklar güzel, yüzler alışık olmadığımız yüzler. zekice işlenmiş, bol bol ters köşeye yatıran bir film. bir de ardı arkası kesilmeyen flashbackler filmi tadından yenmez hale getirmiş.

not: komedi filmi izlemedim ama filmin güzelliğinden hala ağzım kulaklarımda.
yer yer mantıksal olarak tıkansa da* izledikten sonra ''zamanım boşa geçti'' dedirtmeyecek bir ispanyol filmi.

Türkçesi: (bkz: ceset)
beynim yandı amk bu ne. güzel filmdi adamlar iyi kurgulamışlar gerçekten.
güncel Önemli Başlıklar