bugün

tsk ve hükümetin kabullenmesi ve askerimizi geri çekmesi gereken durumdur. Sadece bir hastane ve bir tepeye yapılan operasyonda 16 asker şehit oldu onlarca askerde yaralandı. Üstelik alınan yerlerden de geri çekilmek zorunda kaldık. Güvendiğimiz öso teröristleri de askerimizi ateşin ortasında bırakıp kaçtı. Bu operasyonda ısrar edilirse yüzlerce asker şehit olur yinede el bab düşmez. Bir inat uğruna gencecik çocukları toprağa düşürmeyin yazıktır.

Edit: inşallah ben yanılırım siz haklı çıkarsınız.
Adamın derdi Türk askeri değil ki Türkiye nin kazanması en çok onları kudurtuyor, dinleri takiyye bunların.
Sadece bir ışid militanı tarafından söylenebilecek sözlerdir.
Neymiş? Bir hastane ve tepeyi alırken 16 şehit vermişiz! Ölümü normalleştirmek değil amacım kesinlikle ama bu tür bir operasyona girişildiyse bazı kayıplar vermeyi (maalesef) göze alacağız. Karşımızda yarı devletleşmiş bir terör örgütü var ve şehir savaşında çok tecrübeliler. Elbette ikinci başkentlerini bize yolumuza güller sererek vermeyecekler. Ama biz söke söke alacağız. Bundan hepiniz emin olabilirsiniz.
Tamam el bab'ı da alın, üç saatte şam'a da varın, emevi camisinde namazda kılın ama bu hayaller için bir askeri daha kurban etmeyin.
Edit: Benim derdim bu! Beni de ışid militanı yaptınız ya daha da bişey demiyorum.
Pek bilmem orasını ama el bab haritadan silinmeden zor alınır.
Sileriz o zaman.
ömründe bir kere gece 3-5 nöbeti tutmayan andavalların savaş taraftarlığı yaptığı olaydır. burada sıkıntı insanlar sıcak yataklarında yatarken ve güzel yemekler yerlerken oradaki askerin feda edilmesi gerektiğini söylemeleri. umarım bir gün sizi de feda ederler.
Operasyonun amacını yanlış anlamış yazar beyanıdır.
Bu operasyon emevi camiinde namaz kılmak için yapılmıyor arkadaşlar. Amacımız ışidi sınırımızdan uzaklaştırmak, illerimizi güven altına almak. Biz de istemeyiz elbet askerlerimizi kaybetmeyi. Ama yapacak bir şey yok. Oraya girmek ve savaşmak zorundaydık. Bunu çok geç kalmış olsak da şu an yapıyoruz. Yapmalıyız da.
(bkz: termobarik bomba) kullanılarak o bahsi geçen tüneller hepsine mezar olur. fareler gibi ciyak ciyak geberirler.
yalan gerçektir. operasyona karşıydm. ta ki oradan ilk şehit haberi gelene kadar. o kan yerde kalamaz, kalmamalı güzel kardeşimin. iki askerimizi yakmışlar. (evet ben de başta inanmadım ama artık ihtimal veriyorum). şayet o el bab dümdüz edilmezse, böyle hükümetin, devletin, ordunun da adı batsın. her ne kadar Türkiye Türkleri kozmopolit olsa da, biz inanırız ki, bizim köklerimiz orta asya ya kadar uzanan büyük bir çınarın kökleridir. madem bu dünyada sınırlar var. uluslar var. topluluklar bir bayrak altında birleşmiş. soylarına bir isim vermiş. o zaman ben de bu düzeni değiştiremeyeceğimi bildiğim için, TSK'nın yolu açık olsun diyorum.
tankla girmeye çalıştıkça kayıplar artacaktır. tsk suriye ordusunun düştüğü hatayı ısrarla tekrar ediyor.
düşer ama oraya giden asker mevcudiyeti az. daha yeni akıllandılar da asker yolladılar. ağır ama kararlı şekilde ilerlenmeli. hava şartları çok kötü ve karşılarında ölmeye hazır bir ordu var burası gerçek işimiz zor ama yapılamayacak kadar değil sadece süre lazım.
ne kadar çok atıp tutan var, hava şartları el verse bitmişti filan bab çok küçük bir yer değil sokak savaşları olabilir. Ayrıca böyle bir cephede hava gücü çok işe yaramıyor. bana kalırsa şuan ki duruma göre en az 1 ay sürer bab ın alınması.
tabi tabi.

an itibari ile el bab tamamen ele geçirilmiş.

Hadi aslanlar, Mümbiçe doğru. Allah gücünüze güç katsın, yar ve yardımcınız olsun, sizleri korusun.
görsel

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır...
orası da bizim vatanımızdır artık gerçi misak ı milli den beri halep bizimdir ama kötü bir bakan yüzünden tekrardan uğraştıracak ne yazıkki.
neyse bunu diyenler de tarihe kendini yazdırsın yanıldığını türk ordusuna güvenmeyen insanlara en büyük delil budur, türk askeri varsa orda mücadele vardır.

fedakarlık olmadan zafer kazanılamaz.
Radikal islamcılarla birlikte yapacağımız her eylemin sonunda biz yine zarar göreceğiz bunu buraya yazıyorum. Belki 10 gün sonra belki 10 ay sonra ama bir gün biz zarar vericekler ve öso bizi bir şekilde zarara uğratıcak.
görsel

atatürk ve silah arkadaşlarına göre türklerin oturduğu evler türk toprağıdır bu sözde bu sitede geçen bir tanımdır.

öyleyse doğu türkistanda soydaşlarına yardım edemeyen türkiye türkmenlere destek sağlamak için ve misak ı milli de kendisine bağlı olan vatan toprağını üzerinde pis amelleri olan avrupalılara vermektense soydaşlarını çadırda yaşamaktansa buralara yerleştirip, onların hayatlarını tekrar düzene sokabilir.

bir de suriyelileri kurtarıp, buraya göndererek üzerindeki yükü atabilir.
ayrıca suriiler bildiğiniz gibi türk kimlik kartına sahip yarın bir gün bunlar suriye ye giderse türkiye orda türk vatandaşları var diyerek 1939 da hatay da yaptığı gibi misak ı milli hedefini gerçekleştirebilir. bunlar hayal değil sadece başarılı bir politikası olan hükümet lazım milli hükümet kurmak da çok zor değil.
(bkz: göte giren başlıklar)