bugün

sırf entel takılmak niyetiyle son dönemlerde moda haline gelen akp ve başbakana saldırma eğilimine saygısızca devam eden kuruluş.
nerdeyse nefes alsa adamı boğazlayacaklar, bu kadar saygısızca bir ortam daha önce görülmemiştir.seçim sonrası muhtemelen 'sonumuz geldi','cumhuriyet elden gidecek','baykal buna bişi yapsın','çatışma ortamı yaratmak' gibi başlıklar açmaları muhtemeldir ayrıca.düşünsenize yeşil yazarlar adında başlık bulunduran bir yerden ne beklenir ki?

bunu her sanatçının başlığında 'hey x olmadı olmaz,öyle yapmayacaksın' tarzında sanatçıya emir veren entryleriyle de gösterir bu sözlüğün yazarları.
yani anlayacağınız ekşi sözlük artık tekdüze ve kendilerini bir gazetede köşe yazarı sanan egosu şişmiş kişilerden oluşmakta.dahası medya da bu düzene ayak uydurarak 'internette x olayı ile ilgili yorumlar' ibaresini kullanırken bile bu bahsi geçen siteden referans alması medyanın zaten çökmekte olduğunu göstermekte.
üzülüyorum mütemadiyen.
(bkz: devlet buna bişi yapsın)
bugün başlık sayısı bakımından ulu sözlük tarafından ikiye katlanan sözlüktür.
milletin birbiriyle evlenip durduğu oluşum.
önce pegasos ve vic,
sonra pantokrator ve berktay
daha sonra blue numb ve mathieu delarue
(bkz: tehlikenin farkında mısınız) *
eski sözlük..
Yenisi burası.
Türkiyede şu anda en saygın gören fakat ilerde uludağ sözlüğe bu saygınlığını devredecek sözlüktür.
usta kalemlerini basit inatlar uğruna kaybetmiş ve o vakit sonrası mizah dergilerinden beslenen kendini bilmez soytarıların eline kalmış bok atma mekanı.
internet aleminin yaramaz çocuğu.
ayrıca sözlüklerin de öncüsü.
9. nesil yazar alımıyla uludağ sözlük yazarlarını kaptırmaktan korktuğum sözlük.
moderator referanslarıyla dokuzuncu nesil yazarları çaktırmadan alan sözlük.
yeni nesil alımını açmamış sözlüktür.
makinada şukela pankartını gözümüze sokup sinir eden sözlük.
(bkz: olsa da yesek)
kötü bir kopya.
bir "yazar alımı açıldı" entrysi ile birlikte bile ne kadar çok ilgi çeken en güzel sözlük.
bir anda 12 entry olmuş be.
bahsedildiği gibi 9.nesil yazar alımlarını açsa, uludağ sözlüğün yazarlarından tahminen yarısını kaybetmesine yol açacak sözlüktür, evet.
Akıllarınca kendilerini esprinin nirvanasında zanneden dallamaların bir de üzerine okurları bile register etmeye çalıştıkları ütopik bir ortam...Ulen okur da register edilir mi bea yuh diyorum ve kendilerini endüstriyel olma yolunda kutluyorum
Daha ben 12-13 yaşındayken açılmış bi sözlük sadece benim için gçcerli bişey de değildir bu. Buradaki bi çok yazar için geçerli. Sonra popularitesini gitgide artırmış bi sözlük iste. Şimdilerde ise oldukça adından söz ettiriyor. Daha bugün zaman gazetesinin Pazar ekinde A. TURAN ALKAN' ın yazısını okudum Türk kılıcı: Yatağan baslıklı.. Yazının sonlarında eksi sözlükten edindiği bilgileri aktarmış yazar. Yazarların malzeme çıkardığı bi kurum haline gelmiş eksi sözlük. Eksiyi ek$i yapan nedenleri düşündüm sonra. Yazar olabilecek nitelikte isimler olabilir ama bizde hiç mi yok eminim en az oradakiler kadar kaliteli isimler bulunmakta. Yazıları az da olsa böyleleri hala içimizde var. Peki niye hiç referans gösterilmez uludagsözlük. Onlar kadar kaliteli değil miyiz? Buna katılmıyorum aynı kalite bi yerlerde bizde de mevcut. Saçma sapan başlıklar sadece bizde mi açılıyor ki. En kaliteliler sadece eksiden mi çıkar veya?? ilk sözlük olamayabiliriz ama bizde kaliteli bir sözlüğüz en kalitelilerinden. Eksinin hakkımızdaki yorumlarında bakıldığında öyle bir üstten bakma var ki. Tamam bu alanın ilklerinden olabilirsiniz ama hepimiz yazarız bunu unutmayın. Ek$i ilk açıldığında daha 12-13 yaşındaydık o zaman mı yazar olmamız lazımdı?? O yastaki çocuktan ayar yemek hoşunuza mı giderdi. O yaştakilerler aynı ortamda yazmak en büyük zevkiniz mi olurdu??
Şimdi kimse çıkıp karşıma hava atmaya kalkmasın küçük görmeye!! Önemli sayıda okura hitap eden bir sözlükte yazar olabilirsiniz ama bilin ki her şeyde ve her yerde büyükler kazanamaz. Hesap ticaretine başlamışsınız bile şimdiden... Gelecek hakkında kimse bi şeyler söyleyemez ama bilin ki her yokuşun bir inişi bulunur. Kendilerini değiştirmeye çalışmak yerine başka kişi ve kurumlara laf atarak yürümez artık bu işler. Ve bilin ki hayat kısa hepiniz tarih olacaksınız bir gün aynı Ek$i gibi...
coca cola neden hep bir numaradır?..marlboro reklam yapsa daha fazla satabilir mi ? bazı şeyler kendi kendini pazarlar..ilk olmak,kaliteyi çağrıştırmak ve marka olmak..itusozluk uludağsozluk çok kaliteli sözlüklerdir ama en basitinden isimleri kurumları çağrıştırmaktadır..ekşiyi ekşi yapan şeylerden bir taneside ,ismidir..
(bkz: fenomen)
dişleri kamaştıran sözlük.
an itibariyle yazar almayan sözlüktür.
(bkz: tv makinesi)
kiminin hayali kiminin kâbusu olan sözlüktür, yazar alımına kapalı olduğu için sözlüğe yazar olmak avrupa birliğine girmekten daha zordur.
"yılansı, böyle fare çocuklar, gece fareleri, yılanlar yani, bir sözlük yapıyorlar, ekşi sözlük diye gençlerin katıldığı bir yer, orada herkesi değerlendiriyorlar, yorumlar yapıyorlar." nihat genç'in kendi ağzından ekşi sözlük tanımı.
"ödp - hadep ortasi bir yer , ufuk uras dunyanin en guzel adami. baskin oran filan , kendi adamlari" seklinde nihat genc ' in tanimladigi sozluk.
(bkz: eksiye ragbet olsa bit pazarina nur yagardi)
güncel Önemli Başlıklar