bugün

başlıktaki de ve ki'nin yazılışı gözümü öyle kanattı ki okuyamıyorum. hem senaryoyu okusak ne olacak? insanın psikolojisini bozmaktan başka ne işe yarar? bayılıyorsunuz kaos yaratmaya, felaket senaryoları yazıp okumaya.
Olası deprem senaryosu. Yapacak bir şey bulamayınca oturup kaosun senaryosunu yazmış. Faydası olur mu? Tartışılır..
görsel
onlar allahın yanındanmı gelmiş öngörüde bulunup fetva vermiş kenef çocukları.
kıyamet gibi senaryodur. inşallah tutmaz.
insanı depresyona sokacak senaryo. Oğlum içimizi şişirmeyin, zaten gece tetikte uyuyoruz.
işsizin biri kendi kendine iş çıkarmış. Bütün zamanını bunu düşünerek yazmaya harcamış.

Ayrıca, "4-7 gün arası: hükümetin resmi olarak düşüp askerin yönetime el koymasını bu aralar öngörüyorum."
Yazar burada adeta rüyanın derinliklerinde kaybolmuş.
Gerçek olmayacak senaryodur. istanbul Türkiye'nin en büyük şehri evet ama tek büyük şehri değil. Ekmek gıda gibi şeyler neden bulunamıyor anlamıyorum. Avcılarda, kartal da dönüm dönüm tarlalarda tarım yapılıyor da bizim mi haberimiz yok. Arkadaş tarihleri karıştırmış biraz.
olası bir istanbul depreminde şehrin komple yıkılması bence absürt bir senaryo. çoğunluğu varoş mahalleler yıkılır. şehrin çoğu 1 hafta 10 gün bir kaos yaşar ondan sonra yavaş yavaş düzene girer.
marmara açıklarındaki uzun fay hattı gerçekten kırılıyor. er ya da geç 7.4 üzeri bir deprem ile ülkenin finansal şehri hasar alacak. bu hasarın boyutunu kestirmek de kolay bir iş değil. tahminen en iyi ihtimalle 400.000 kişi hayatını kaybedecektir.
25 senede istanbul için hiçbir şey yapılmadı. deprem vergileri siyasal islamcıların lüks hayatına hibe gitti. yandaş müteahhitler ve telekomünikasyon şirketleri devletten 4 tane türkiye kurulacak kadar para çekti fakat depreme karşı yapılması gerekenleri ceplerine kar saydılar.
bunlar işi en son ya allah'a ya da abd'ye bağlayarak kendilerini aklar ve lüks hayatlarına devam ederler. çomarları da geberir.
bi deprem oldu herkes jeolog herkes senarist kesildi başımıza. çözüme odaklanan çok az.

fekalet filmi çekmek istiyorsa senaryosuna bir de tsunami eklesin bunu yazan arkadaş ama istanbul için uçuk bir senaryo olmuş.
abartılmış balondur. biz bura da depremi aslanlar gibi karşılayacağız ve en az zararla çıkmaya çalışacağız. inananlar yallah ekşiye. orada kıçınızı başınızı hoplata hoplata bol bol senaryo üretip kendinizi eğlendirin. şebekler sizi.
Tutarsiz senaryo asker yönetime el koymaz meclis marmara bölgesinde ohal ve sìkì yönetim ilan eder.
Ceset kokusu 15 gün sonra sehri sarar yagma 2. Gün baslar ama onlar zaten karaktersiz hirsiz sürüsü tarafindan yapilir.
Bir kaç yagmaci parçalara ayrilir ve sukünet saglanir sehir bosaltilir deniz yolu kullanilir.
Martilar ceset falan yiyemez salgin hastalik çikmaz çiksa bile lokal kalir.