bugün

hata: seçtiğin doğum günü geçerli bir gün değil.

gecersiz bir günde dogdugumu iddia eden hede.**
geçerli bir günde doğmadığımı gözüme sokan eski köye yeni adet.

(bkz: madem yaptin bir hayir bacaklarini tam ayir) *
kendi doğum tarihimi doğru olarak yazmama rağmen "hata: seçtiğin doğum günü geçerli bir gün değil." diyerek ikinci bir dumur yaratmış olan aparat.

eklendi: hayır madem geçerli bir gün değil ne demeye öyle bir tarihi oraya yazarsınız.
(bkz: süpersin bilgilerin kaydedildi)
bir an suratıma yumruk atıcak sandim, o derece hizli bir uyari. gercekten uyarildigimi hissettim.
sözlüğe üye olunan ilk gün; sallanan doğum gününü isteyen bir zırttırı gibi görünmekte. ulan aklımda mı tutacaktım, salladığım doğum günümü. şimdi de gerçeğini yazıyoruz olmaz ağa, yanlış söyledin gibi bir tepki veriyor bu.

(bkz: al ha)
(bkz: beğendiremedik)
bir an kendimi şahsıma özel bir operasyonda hissetmeme neden olmuş, "ne yazmıştım lan ben bugun" dedirtmiştir.
(bkz: bismillahirrahmanirrahim)
(bkz: bir an öyle korktum ki)
(bkz: ergenekon olabilir)
neden gerçek bilgilerimizi girmemiz gerektiğinin açıklanması gereken zımbırtı? ad soyad bilgilerimi sizle neden paylaşayım ki ben? sanane yanı adımdan? o kadar önemliyse nick yerine ad soyad kullandırsana! oldukça saçma yeterli bir açıklama gelene kadar da saçmalığını korur.. tabii bunu önemseyenler için.. yoksa koyun, çoban, sürü..
bilgierin doğruluğunu neye göre kontrol edecek onu anlamadım. yani elinde gerçek bilgiler var, beni mi sınıyor doğum tarihimi, adımı soyadımı biliyor muyum diye? ya da sözlük kendine yalan söyleyenlerin diline biber mi sürecek? hangi akıllı gerçek ad soyadını, doğum tarihini neden versin internet alemine? kime ne? nick kullanmanın ne alemi var o zaman?
hata: seçtiğin doğum günü geçerli bir gün değil.

(bkz: bozuk lan bu)*
adli sicil kağıdı, parmak izi ve 6 adet vesikalık fotoğrafta isteyeceklermiş.**
hala ebelik yapan hırdavat. beğenmiyo doğum günümü.
ayarlarım-kişisel bilgiler kısmından doldurularak halledilen hede.
ayarlarım sayfasından rahat rahat ayarlanabiliyormuş, devamlı hata veren dalgayla uğraşmaya gerek yoktur.
amacı nedir neden sorguya çekiliyoruz merak uyandıran aparat.
en sonunda imana gelen hırdavat. süperim ben ya.*
"arkadaşlar artık yazarların ad ve soyad bilgilerini de tutacağız. lütfen formu doğru şekilde doldurunuz. bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. girdiğiniz bilgileri ayarlarım sayfasından kontrol edebilirsiniz."

yukarıda çıkan uyarıdan zaten bunu anladık. bir amaca hizmet etmese bu ayak ne demeye isteniyor merak ediyor insan. ayrıca facebook'ta sevmediğim bir elemanın adını girdim pek bi güzel kontrol etti, kabul etti. aferin sisteme.

her şeyi geçtim kontrol edilme ayağı resmen sazan avıdır. ancak öyle ya da böyle neden istenildiği merak konusudur.
22 yaşındayım, 22 ocakta doğduğuma inanırdım hep. bugün bu zımbırtı göstermiştir ki kocaeli devlet hastaanesi hata etmiş.

sözlük benim gerçek annem ve babamı da bulsun.
üst tarafta çıkan uyarının bezdirmesi üzerine; alternatif kıllık yöntemlerim ile doğum günümü zorla kabul ettirdiğim araç.

giriyorsun ayarlarıma ordan ismini doğum gününü yazıyorsun. bal gibi bal. sorun vermeden kabul ediyor. üstteki uyarı da kayboluyor. * *
bilgilerimi girdiğimde fişlendiğim hissini vereceğinden dolayı acayip tırstığım zall icadı.

oynamıyorum lan ben..
düşünmek suçsa yazmak ne? bırakın, insanlar dilediğince yazsın.

uygulama kaldırılsın lütfen. bunlara gerek yok.
sövülür ki buna.
(bkz: ercüment sen mi yaptın olm)
her türlü boku yememe rağmen bir türlü beni kabul etmeyen fasilite. harika buluş. tebrik ederim.