bugün

Entrylerinde eksi almamak icin yapilmasi gerekenlerdir. Bu durum karsinda hic birsey yapazsiniz efendim. Adam kurana ek basip geliyor eksiliycem diye. Bazilari da artiliyor tabi. Neden mi?

(bkz: kız olmak)
dönemi takip etmek. bazı dönemler milliyetçilik prim yapar, bazen sosyalist takılmak. ama din üzerinden entryler girmek genelde eksiyi engeller. kişiliksiz olun yeter.
başlığın ilk iki entrysinin tanımı tam olmalı.
ne sağcı ne solcu ortada bir kıvamla entry girmek.
cevabı belirsiz bir sorudur. (bkz: herkesi mutlu etmenin yolu)
Nazım'ı sevin, Necip Fazıl'ı sevin, bakunin'i sevin, marx'ı sevin, adam Smith'i sevin, ismail gaspirali'yi sevin, kılıçdaroğlu'nu sevin, Tayyip Erdoğan'ı sevin, devlet bahçeli'yi sevin, Türkeş'i sevin, atAtürk'ü sevin, Öcalan'ı sevin, Türkçe'yi sevin, Kürtçe'yi sevin, alevileri sevin, sünnileri sevin, adolf hitler'i sevin, Stalin'i sevin, Lenin'i sevin, Churchill'i sevin, Roosevelt'i sevin, Mussolini'yi sevin, konfüçyüs'ü sevin, tao'yu sevin, Aristo'yu sevin, Descartes'ı sevin, platon'u sevin, Hegel'i sevin, Engels'i sevin. Muhammed'i sevin, isa'yı sevin, musa'yı sevin, ağlama duvarını sevin, Kabe'yi sevin, kilise'yi sevin, camiyi sevin, sinagogu sevin, başörtüsünü sevin, başı açık olanı sevin, mevlana'yı, pir Sultan abdal'ı, yunus Emre'yi sevin, Selahattin'i eyyubi'yi sevin, haçlıları sevin, megalı ideacıları sevin, neo-osmanlıcıları sevin, siyonistleri sevin, ermeni'yi sevin, Azerbaycan türk'ünü sevin, azeri'yi sevin, Saddam'ı sevin, Bush'u sevin...
Kısa ve öz olarak Atatürkçü veya milliyetçi entryler girmektir.
dini ve milli değerlere saldırmamak.takım ve parti muhabbeti yapmamak illa ki karşı görüş vardır illa ki eksi yersiniz.
sıvı gibi her kaba girip şekil alabilen cinsten olmak. tarz sahibi olmamak, duruş sergilememek. sergileyememek demek daha doğru.
dönek olun, en çok refere edilmiş entry gibi yazın, bir de muhafazakar olmayın.
rüzgar ne taraftan eserse ona göre hareket edin.
format dışına çıkmayın, yazı ustası olduğunuz kadar üslup ustası da olun, trol olmayın, adam olun, akıllı olun canımı yiyin.
Hepinizi artiladim simdi sira sizde demeyi unutmayin.

Formati opmemek icin tanim gibi yazdim aslinda hepiniz gercekten artiladim. Simdi sira sizde. Swh.
Yoktur efenim öyle bi şey. Ne yazarsanız yazın illaki bi eksileyen oluyor.
"eksi almamak için yapılması gerekenler" başlığını açmamaktır.
Arti almak icin gerekenlere benzemeyen gerekliliklerdir. Arti almak icinse: tutacagina inadigin bir basligi bekle, baktin birisi acti hemen yapistir 2. Entry yi nazik ol okuz gibi abanma. Bak arti manyagi oldun. Simdi hani benim artim?
entry girmeyin.
böyle saçma başlıklar açmamak gerekir.

not: anaaa ben açmışım ya başlığı.
5 vakit namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek, hacca gitmek, kelime-i şehadet getirmek. mesela böyle yazarsan eksi alırsın, yazma böyle.