bugün

görsel
Dolar: 30.45 TL
Euro: 33.16 TL
Gram Altın: 2.013 TL.
halkın belini kırmıştır ve sinirleri fazlasıyla germiştir.
çözüme kavuşturacak yolları belirleyecek kanun koyucular da bu gerçeğe fransız kalmakta.
ufuk karanlık...
100 lira ile 50 kilo sebze alınıyordu pazardan şimdi 2.5 kg biber amk.
ne sikim ekonomi ise ölemiyoruz kadar yaşatıyor.
20 mayıs 2023 tarihinde 7 dilim soğuk baklavaya 90 lira verdim. Yarım kilo 7 dilim etti. Neyse dilim başı 10 liradan fazla bir fiyat ödedim. Düşünsene 1 dilim soüum baklava 10 küsur lira. Sadece 1 dilim. Vay anasını sayın seyirciler.
görsel
görsel
en basit haliyle kıt kaynakların optimal kullanımıdır diyebiliriz, bir nevi geçimbilimi demek de yanlış olmaz ve ayrıca herkes ekonomi okuyabilir ama herkes ekonomist olamaz.
Ekonomi çok iyi olsa bu sefer de ekonomi çok iyi herkes çok kazanıyor diye bir şeyler çıkarıp extra çakarlar bize. Bizde ekonomiden çok zihniyet kötü. Örnek veriyorum Benzin fiyatı artıyor mesela, nakliye bahane edilerek süt fiyatı da artıyor. Sonra benzin fiyatı düşüyor ama süt fiyatı artmaya devam ediyor. Çünkü milleti sikmeye doyamıyorlar.
Ülkemizde her zaman kötü olmuştur kötü olacaktır.
zaten önceden de kötüydü fakat şuan daha da kötü.
sayesinde darmadağın haldeki ingilizcemi toparlama hevesimin oluşmasına ve hatta ikinci bir yabancı dil arayışına (ispanyolca, portekizce) girmeme neden olmuştur.

teşekkürler.
ekonomist olarak başlar, çok dindar olarak devam eder, dıj güjlerle mücadele eden milliyetçi bir halk kahramanı olarak bitirir.

bazen ben de oyunlarda heyecanlandığımda tüm tuşlara basıyorum. sonu pek iyi olmuyor.
Her bugün, her yarından iyidir.. Geçmiş gerçekten geçmiştir..
insanın gezegen üzerinde eşitsizlik içinde yaşamasını sağlayan temel bilim.
anket diyor ki her an yaraklara gelebiliriz.
Ekonomi denen şeye bayılıyorum. Ekonomiden net turnusol yok. “Hükümet şöyle müthiş, böyle müthiş” diyen adamın parasına bakıyorsun nerede? yurtdışında. Ne alıyor? dolar alıyor. Tatavayı kesici alet resmen.
Dünya nüfusunun %40'ı eski hindistan(hindistan, pakistan, bangladeş) ve Afrika'da yaşıyor. Bu bölgede kişi başı gelir hayli düşük ve milyarlarca insan sanki taş devrinden yeni çıkmış gibi yaşıyor.

Bu zavallıları bir kenara koyduğumuzda dünyanın geri kalanında kişi başı gelir 17k dolar'ın üzerinde.

Türkiye'de kişi başı gelir 8k dolar civarında son dolar fırlamasıyla birlikte.

Yani medeni dünya olarak gördüğüm dünyada Türkiye'de kişi başı gelir dünya ortalamasının yarısı bile değil.

Türkiye fakir sayılabilinecek bir orta doğu ülkesine dönüştü AKP döneminde.
türkiye'de olmayan.
ağlanacak halimize gülüyoruz gerçekten ekonomi böyle giderse ki öyle gözüküyor sonumuz nereye varacak merak ediyorum.
çoken batmakta olan.
Çok iyidir. Az önce 27 liraya et dürüm getirdi arkadaşım.
batmış olandır.

hadeeeeeeee.
son yıllarda freni patlamış kamyon gibi batıyor ekonomi son gaz durduramıyoruz efenim.
https://youtu.be/lca-WCX4cWQ
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar