bugün

pilav koyanı gören bu gözler, diğer koyulacakları yadırgamaz.
domates, peynir, kekik.
lahmacun.
jalapeno fena olmaz hani tabi yanında başka şeylerde olmalı.
(bkz: ıspanak)
reklam koyulabilir. fena mı olur ekmeği ortadan yarınca içinden bir broşür çıksa, el ilanı çıksa, bizi yerken düşündürse.
pop-up reklamı.
bir keresinde paramız yoktu, ekmek arası ekmek yemiştik.**
eğer söz konusu açlıksa ekmeğin arasına her şey konulur bir nevi zevk meseledir aslında. ekmeğin arasına pişmaniye koyan adama vay efendim sen neden ekmeğin arasına pişmaniye koyuyorsun? demek saçmadır. (bu arada ekmek arası pişmaniye gayet lezzetli, tecrübe ile sabittir.)

yani demem o ki her insanın zevkine saygı duymak lazım gelir ekmeğin arasına her şey konur arkadaşım o kadar işte.
eğer tom ve jerrydeki tom açısından bakarsak* ekmek arasına jerry veya tweety* koyulabilir.* * * *
nutellaaa , peynir bal ikilisi . zeytin ezmesi , guzel et sote icine de bilumum soslar tursu olmazsa olmaz acı da olsun
salatalık turşusu veya tavada ısıtılmış tereyağlı salça.
patates kızartması ve çiğ köfte. güzel oluyor.
ekmek arası piringılıs. ekmekle yenildiği takdirde hem doyurucu hem yumuşak hem hesaplı oluyor. tavsiye ederim.
lahmacun.

evet, yapanlar görüldü.
ton balığı ve domates güzel süsler ekmeği.
(bkz: patates cipsi)
salça, sucuk.
ton balığı, mısır ve marul güzel oluyor. onun dışında ekmeğin içine ay çekirdeği ve ceviz koyup yiyeni de gördüm.
üşütülmesi durumunda, sistit, mantar, akıntı, iç yara gibi sorunlar yaratabilecek olan kadın üreme organıdır.
up up da koyulabilir.
Bir porsiyon sebze yemeği, (bkz: kahvaltıda yenen şeyler).
salça.

(bkz: fırat).
ekmek. evet doğru yazdım ekmek. peynir yemeyen bir arkadaşım, bizler peynir ekmek yaparken arasına peynir niyetine biraz sıkıştırdığı ve tuzladığı ekmeyi koyar hep. ilginç ama gerçek.
pilav ve makarna koymuşluğum vardır. sonrası malum. aşırı kilo.
ilk okul yıllarında kıymalı yumurta nın da gideri vardı.