bugün

başta nusret baba olmak üzere sıcak bir mahallenin bizden olan karakterleri. kirlisi sühası cengizi küçük aptal sonnuru gamsız celali vs vs. ve meşhur replikleri.
- mahsus mu yapıyorsun lan jale. swf.
böyle diziler çekilmiyor artık ne yazık ki. bizden olan insanları dizilerde izleyemiyoruz. nerede aldatmalı ahlaksız züppeli villalarda çekilen uydurma senaryolu diziler var onlar var günümüzde.
''Evlen benimle lan Jale, Evet de lan Jale..''
(bkz: heredot cevdet)
(bkz: ulan bu para bizi bozmasın be cengiz)
Sürekli hikaye anlatan Herodot Cevdet.
2000li yılların başında Ak partinin iktidara gelmesiyle dizilerde oluşan değişim. Çocukken anlamazdım ailem izlerdi Süha adlı karakterin gerdek bölümü en küçük kızın lafları ve şuan bbpli olan oyunxunun Suzan suzi karakteriyle olan bölümleri ilginçti.
kimse yazmamış..aaaallllllllaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhh
o ahşap ev.
3 milyon basarım benim olsun.
Allah canımı alsa da kurtulsam.
Heredot Cevdet bez bebekte Joker i oynayan ve vecd ile kendinden geçen elemanı öpüyordu.
Sabahlar olmassssııınnn!!
Bu para bizi bozmasın, Cengiz. Akabinde ve detayında. Tüm bardaklar dolsun.
Küçük aptal diyen kız ablalarını çok güzel trollüyordu.
Celal in aşık olduğu bir kadın vardı.
Süha bir bölümde kör olmuştu.
Bir de kirliyi yıkadıkları sahne süperdi.
o kahvenin dışarısında oturan saç sakal birbirine karışmış dayı öldükten sonra oturduğu minderin içinden altınlar çıkmıştı...
Nusret baba

görsel
Lan jale?!... Bir de heterodoks Cevdet xd.
heredot cevdet' in tüm kahveyi çevresine topladığı değerli hikayeleri ve sonunda bir kişinin verdiği heyecan dolu tepki.
rahmetli savaş dinçel' i de sevgi ve saygıyla anıyorum.
Un, Beyaz atlet önlük, kahvehane, heredot
kadir çöpdemir üstadın canlandırdığı kirli karakteridir. ne bulursa kurabiye canavarı gibi kazan kazan yerdi. bir keresinde 10 tane mi ne kavunu yiyip komaya girmişti.
Allllaaaah diye bağıran bir adam vardı kahvede. Bir tek onu hatırlıyorum.