bugün

Yok ya o kadar da olmaz artık.
zaten bu gidişle asgari ücret 100.000 tl ekmek 1.000 tl falan olacak gidişat o gibi.
2027 loading...
olan yine kudüs'e, mekke'ye, medine'ye olur.

boş bir belediye başkan adayı çıkar, "xxx ilçesi düşerse kudüs düşer, mekke, medine düşer" der, bizim milletimiz kutsala düşkün olduğundan "xxx ilçesini düşürenin mk" der. olaylar gelişir. (ilçe "düştü" bu arada. o medine'de müzik festivalinde eller havaya yaptı suudiler)

yok lan bişey olmaz. bakan çıkar, "biz olmasak ekmek 110 tl olacaktı" der. millet de "100 lira çok iyi mk. 110 mu olsun. ne istiyorsunuz lan siz" diyerek oy vermeye devam eder.
90 lı yılların para birimine geri döncez bu gidişle. 1000 tl ye yarım tost .
6 sıfır gitmişti ya hani, bu ayrılık zor gelmiş, teker teker geliyorlar.
Ben çocukken ekmek 100.000 lira idi, zam gelince 150.000 olmuştu, en son 250.000 olduğunda sıfırlar atılmıştı ve 25 kuruş olmuştu.

Liseliler anlamadı tabii şimdi yazdıklarımı.
Evin büyük çocuğu olduğum için daha pijama üzerimde iken bakkaldan ekmek almaya ben gidiyordum.
Tayyipistler %52'yi %53 yaparlar; başkaca da bi' fok olmaz.
Dolar 30 oldu. Aslinda ol.asi gereken yer 45 50 bandi. Yani ekonomik gidisati dusununce imkansiz degil.

31 mart seciminden sonraki 4 yil nasil olacak gorecegiz.
Gidip alıcaz ne yapalım.
daha dikkatli tüketilir hiç israf edilmez diye düşünüyorum.

bu arada taze ekmek yemeyi unuttum evdeki bütün bayatları ben yiyorum çöpe gitmesin diye. oğlumuda alıştırdım ölürsem o devam edecek.
Şikayet ederler ama seçimde yine AKP'ye oy verirler.
obezitemiz azalır
daha az ekmek yeriz
ekmek şişiriyor zaten
ekmeği aynı sigara gibi üzeri mesajlı poşetlerde satmak lazım
100 tl olsun bişey olmaz
bi dilim yeriz 1 ekmek yiyeceğimize.
maaşım 1-2 milyon falan olurdu. ekmek kaç lira bilmediğim için afaki bir şey söyledim.
ekmeği yiyen 100 tl ye alır ne olacak.
Alırken defalarca geçmişi hatırlatabilecek olay. yeni alınan ekmeğin ucunun koparılmamasına şahit olacağımız durum.
rte yine %50 civarı alacaktır. siz bu milleti ne zannettiniz ?
yiyen düşünsün. ben çoktan bıraktım.

ayrıca olacağı dönem de önemli, bugünkü maaşlarla mı 100 lira olacak yoksa 3 sene sonra mı 100 lira olacak?