bugün

türkiye’nin ilk ve tek blues festivali olma özelliği taşıyan, geçen 20 yılda 81 grup ve 243 sanatçıyı ağırlayan efes pilsen blues festival, bu yıl 1 ekim – 6 kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek.

20 farklı şehirde, 24 konserle bu yılın konukları; kenny neal, mitch woods & his rocket 88s ve samuel james.
festivalin ikinci günü olan 2 Ekim 2010 antalya blues konseri kelimenin tam anlamıyla mükemmeldi.
Kenny Neal, Mitch Woods-His Rocket 88 ve Samuel James müzikal anlamda dinleyiciyi doruğa çıkarırken bize de tabanlarımız ağrıyana kadar dans etmek kaldı.
23 ekim 2010 tarihinde ankara bilkent otel'de kenny neal, mitch woods & his rocket 88s ve samuel james'in süper performanslarıyla ankara ayağı son bulan festival.

özellikle kenny neal'in kızı syreeta neal ve yeğeni tyree neal'in performansları inanılmazdı.
29-30 ekim 2010 tarihinde izmir hilton'da sahne alan, kendisi güzel kitlesi vasat organizasyon.
bugün gideceğim festivaldir.merakla beklemekteyiz efendim.

edit:genel olarak iyi geçti.Mitch Woods and His Rocket 88s in 'lambaya püf de' performansıda gayet iyiydi.blues müzikten ziyade ortam için gelenlerin sayısı son derece fazlaydı.
kenny neal ve aile eşrafının performansları ile vasatın biraz üzerine çakabilmiş organizasyon.. diğer illerde durum nasıldı bilemiyorum ama eskişehir'de 222 kuru kalabalıkla doluydu sanki. bi ara mitch woods'un lambaya püf de jesti ortamı hareketlendirdi ama yine de sönük bi seyirci vardı.. özetle benim için, geçen yılla karşılaştıramayacağım kadar keyifsizdi diyebilirim. ama bu bile efes pilsen blues festival 22'yi şimdiden iple çekmeme engel değil..