bugün

olm bu da vasat zeka örneği bir sitem ama ya.

hayır bir tarafta üzücü ve utanç verici bir olay var, diğer yandan bunu yaratıcı tartışmalarına çekmek, bir de bunu gerçekten çok cahilane bi korelasyon kurarak yapmak, ne bileyim.

bence sil hiç yaşanmamış sayalım.

not:buradan anlıyoruz ki toplumsal duyarlılık başlıklarında taraf göstermek adına bir başlıkta eksi sayısı fazla ise eksiye, artı sayısı fazla ise artıya basıyoruz. okumadan.
Şimdi gelirler konuşur dururlar: "bazı insanlar orospu çocuğuysa bunda allah'ın suçu ne?"
Ambulansta diri diri yanan bebeği de insanlar yaktı herhalde.
bu bir sınavsa o halde böylesine bir sınav yapanın nasıl vicdanı olur?
düşün ben sınav yapıyorum, herkese belli bir süre veriyorum ve hızlı koşan kurtulacak yavaş koşanı vuracağım. bunlar ölmemek için koşuyor ve ben geri de kalanları tek tek öldürerek ilerliyorum. sen dışarıdan bunu görüyorsun o halde bu sınav hakkında ne düşünürdün? ya da böyle bir sınav yapan beni ne ile masumlaştırabilirdin?
biraz empati yapın, kamiller.
nerede olcaktı, ecrin bebek imtihana şükredecek mi diye merakla seyrediyordu.
doktor hastaya< ilaç verir, hasta verilen ilacı içmez, ve daha çok hasta olur, ve doktoru suçlar...

burada suçlu kimdir?
oruç tutmadığım için bana günah yazdırmakla meşguldü.
Bir sitem sorusu.

Allah'ı arayacak kadar acizsen, Allah'ı nerede olduğunu sorgulamayacak kadar takdirini kabullenmiş olman gerekiyor.

Yok Allah'ı sorgulayacak kadar zekiysen, Allah'ı gücü senin gücün kadar değil ve sen bir şey yapmadığın için sen daha çok suçlu oluyorsun.

iki türlü de dediğinin bir manası yok, hiçbir şey kanıtlamıyor.

Edit: Açık eksile beni de kiminle uğraştığımızı bilelim bu tezek çukuru başlıkta.
Sınavda gözetmenlik yapıyordu büyük ihtimal ile.
Bu sorunu iki türlü ele alabiliriz.
1. Allah i sorgulayan hangi mantıkla sorguluyor. Senin için olmayan bir varlığın böyle elim bir vakiada dile getirme garabetini gösterme çabası niye.
2. ALLAH imtihan ediyor. Namuslu ve namussuzlarin yani iyi ve kötü işleri işleme noktasında insanın kendi iradesine bırakan ALLAH bunun hesabını soracaktır. Şimdi yaptıklarınız neden engel olmuyor sorusuna ne demeli. Hucvir değeri olmayan değersizler en ufak birseyde kutsallara saldirmanizin altindaki amac nedir.
Allah'ın olmadığını bu başlıklarla mı savunacaksınız ?
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar