bugün

ece isminin sahiplenen erkek deyimiyle söylenmiş hali ve güzel bir kız ismi. *
kraliçem.
kökeni farsça olan isim. kelime anlamı:güzel kadın; hatun.
hiç bir zaman ece ismi kadar güzel bir aura ve duyuluşa sahip olamayacak, sürekli ezilmeye mahkum kalacak bir isimdir.
hayatımda en çok sayıkladığım isim olmakla beraber son zamanlarda mecbur kalmadıkça asla kullanmayacağım yönünde kendime söz vermiş olduğum bir isimdir.
isim güzeldir fakat taşıyanlarından henüz zarardan başka bir şey görmüşlüğüm yoktur.
ece: kraliçe
ecem: kraliçem

aynı şekilde hayatımızdaki ecem'leri şöyle bir düşündüğümüzde bize genel olarak acı verdikleri de dogrudur.
bu ismi taşıyanların hepsi zararlı değildir.
(bkz: kendimden biliyorum)
ektir.
(bkz: döv-ecem)
(bkz: öp-ecem)
(bkz: türkçeyi katlettim özür diliyorum)
(bkz: aslında iyi bir eğitim aldım)
(bkz: şakaydı o ek espri falan)
ikibuçuk sene önce isim ile ilgili yaptığım tanımdan sonra 3 tane daha ecem girdi hayatıma.
ve değişen bir şey yok.
ecem isimlilerin mayası bozuk sanırım.
bayan kılığına girmiş erkeklerin chat odalarında en çok kullandığı nickname'dir.
(bkz: ben ona aşığım)
hayatına kraliçem olarak girer, o hayattı kral yapar seni, ardından köle olursun ve işi bitmiştir terkedip gider. ardından unuttum zannedersin yeni kişileri sokmaya çalışırsın hayatına ama hep bi prüz çıkarıp vaz geçersin 1 yıl sonra bir burç yorumunu mail atar sana sen geldin aklıma diye tekrar dağıtır ve gider ardından başka kızlarla takılmaya çalışırsın kızın teki gelir seni ecemle birleştirmiştik biz der nasıl ayrıldınız der. gene dağılırsın. işte böyledir bu ismin kızları..

edit: eksileyen herkes ecem'in arkadaşı galiba.
bu isime sahip kızların yarıdan fazlası sorunludur.

ayrıca "ecem geçmiyor sensiz tek bir gecem" şelinde iltifat, "ecem,elbet seni bir gün *ikecem" şeklinde fantezi cümleleri kurabilirsiniz.
insanlardan gereğinden fazla samimiyet görmenize sebep olan isim. Bir de birinin sana yazdığını ismini söyleyişinden anlarsın. (bkz: ecemmmmm)
Ece ve mustafa sentezi.
(bkz: yengeniz ona göre)

-m'li isim türetmeceye bir örnek.
kızkardeşinin ismi muhtemelen hayriyem, safiyem, döndüm, rabiam, jalem, ümmügülsümüm olabilecek kişi.
benim sultanım, ya da güzel kadınım anlamlarına da gelir. yıllardır bu isme sahibim hiç -m takısı yüzünden birine sahipmişim gibi hissetmedim. ama başkasında o duyguyu yaratıyormuş biliyorum.
kendilerine yanlışlıkla ece denilmesinden nefret ederler ama asla bir ece olamazlar.
genellikle çoğu biraz kaltak olan yelloz kız ismidir.
yani; nasıl çoğu cüneyt at hırsızı oluyorsa, çoğu ecem de yellozdur.

edit: ilk taşı günahsız olanınız atsın lan.
en güzel yemek yapan ev arkadaşı ismidir.
hayatımda kurtulamadığım tek isimdir. şöyle ki bir donem ecem diye bir sevgilim vardı ve ecem diye çok yakın ve sevişken bir arkadaşım vardı ve ecem diye bir kıza yazıyodum. şizofren değilsem bunlar aynı dönemde 3 kişiydiler. ayrıca arkadaşlarımın ecem adında arkadaşı olduğunda benden uzak tutmalarına da sebep olmuştur bu olay.
Önceki entrylerimden sonra, hayatımın en uzun ilişkisini yaşadığım, mutlak aşkı bulduğum kadın da aynı isme sahiptir.
Fakat tahminimce dün ayrıldık.
Evet, tahmin, ne var?

Edit: ayrılmamışız, götümden atmışım.
en az gizem kadar saçma bir isim.
doğuştan sahiplik eki almış ismim bazıları ece diyince sinir oluyorum
neden sanki ecem desen bana sarktığını mı düşün-ecem
özel kişiler sizi daha bir sahiplenerek isminizi çığırmak isterse ecemim olur o
güzel hatun sultanım anlamına gelir
ayrıca
cem - kral
ece - kraliçe
ecem kraliçem.
özeliz biz ya aitlik ekimiz var bizim bide çatlağız sanki biraz.