bugün

osmanlı dönemindeki halktan bile gerici yobaz olan,osmanlı zamanında olsalar,vatandaşlığa kabul edilmeyecek kadar gereksiz tipler olan,ülkesini kurtaran,halkı ümmet olmaktan kurtaran,ona insan olabilme sansını bağışlayan atatürke kin besleyip,vatan haini bir padişahın ve hükümetinin ülkeyi hiç direnmeden peşkeş çektiği,teslim olduğu gerçeğini idrak edemeyen,en son padişahın ülkesinden kaçıp,,düşman gemisiyle düşman ülkesine sığındığı bir hanedanı öve öve bitiremeyen kişilerdir.
topraklarda yaşayan halk değil inançlar ve erklerdir dışardan gelen isimleri değiştiren.
Hepimiz peygamber soyundan geliyoruz
AK koyunun kara kuzusu olur.
Nesille sülaleyle övünmek ne oluyor
Mehmet Öz Einstein Kant hangisi soyuyla övünmüş.
Bugün bir Kürt başarılı olsa elin ingilizi ona sahip çıkar
Zenci ABD Başkanı olunca ismi Hüseyin bu bizden dendi
Örnekler çoğaltılabilir vesselam.
ecdadı 1453'te sikilmiş olanların beyinsiz olarak gördükleridir. bir kuyruk acısı var o bir gerçek. lan böylelerine de bitiyorum amk, geçmişe bok atınca daha modern oluyorlar. vatan haini padişahmış hasiktir amk. kpss kitabından tarih öğrenirseniz olacağı bu. az ilber ortaylı okuyun.
bizans dölü beyanıdır.

ulan bre gafiler ! Bre yezidler ! Bre bizans dölleri ! Sizin klavyenizle aklınız sıra (!) laf attığınız Osmanlı'ya tüm dünya saygı duyuyor. Seversin sevmezsin orası kişiden kişiye değişir ama saygı duymasını bileceksin ! Sen benim ecdadıma laf atarsan ben de senin atana laf atarım bu kavga gereksiz olur. Elin amerika'nı bile özel bir ekip oluşturmuş osmanlı devletinin sistemini çözüp uygulayabilmeleri için. Illa lise tarih kitabından gaza geliyorlar diyorsan aç bbc'nin osmanlı belgeselini izle.
Ha yok ben bbc'ye de inanmıyorum , tarih kitaplarına da inanmıyorum sadece nutuk'ta yazan sözde iddiaya inanıyorum diyorsan zaten senle tartışmaya girilmez. Zira cahile karşı yapılan tartışmadan galip çıkmak söz konusu değildir.

Bu arada biraz daha kafanı çalıştırıp sorgularsanız cumhuriyet'in başında yayılan osmanlı'yı kötüleme politikasını çözersiniz. Eğer halka yeni bir rejim getireceksen önceki rejimi yalan ya da doğru farketmez kötüleyeceksin ! Bu doğanın kanunudur. Yoksa halkın yeni rejime uyması beklenilemez. Bilakis cumhuriyet'in kurulduğu yıllarda ve ilerleyen yıllarda da bu politika izlenmiştir. Ama abartılarak. Öyle ki abdulhamit han hazretlerini bile kötü gösterdiler. Ama yıllar geçtikce millet yavaş yavaş uyanmaya başladı.
1923'ten öncesini hatırlamak istemeyen yaralı godoşlar gibi değillerdir.
beyinsizler yazmış,döktürnüş gene,allah onlardan razı olsun,onlar olmasa kim yazacak buralara.
benim ecdadım falan değildir. benim ve tüm romalıların atası bizans'tır.
edcadımız önce osmanlı sonra selçuklu.
Soyunuzun osmanlıdan geldiğini dusunuyorsanız annenize babanıza sorun bir kökenininiz nereye dayanıyormuş?
Ecdadınız Türktür Kürttür Çerkezdir Rumdur vs... Osmanlı diye ırk veya herhangi bir şey yoktur sadece hanedanın adıdır.
osmanoğulları bir sülalidir. ben bir sülalenin değil koskoca bir milletin evladıyım. benim atam oğuz kağan'dır,mete'dir,attila'dır,alparsaln'dır ve dahi mustafa kemal atatürk'tür. türk ve türklük düşmanı osmanoğulları benim atam olamaz.
osmanlı kimin torunu geri zekalı oğuz kağanın soyu atatürke dayanıyor değil mi? götünüzden soy ağacı uydurmayın lan.
osmanlıyı muhteşem yüzyıl dan öğrenen insandır.
hatta tüm halkın o hayatı yaşadığını sanar.
oğuz kağan 'dan direk Atatürk 'e ışık hızıyla geçiş yapan arkadaşlar, sizin zorunuz islam ile olmasın sakın. hakikaten bir yerlerinizden soy ağacı uydurmayın mantıksızlıkta çığır açıyorsunuz vesselam .
osmanlılar oğuzların kayı boyuna mensuptur ve oğuzların kurduğu en büyük devlettir. bir oğuz türkü olarak 3 kıtada türk adını ve şerefini yücelten osmanlıyla hiçbir sorunum yok, gerçek şu ki osmanlı düşmanlığı yapanlar ya tarihini özünü bilmeyenlerdir yada özünde türk düşmanlığı olanlardır. zira atatürkte bir osmanlı subayıydı.
Bizans torunları tarafından beyinsiz diye yaftalanan aklıselim ve tarih bilgisi olan insanlardır.
beyinsiz yakıştırmasının uymadığı insanlardır. bu insanlar ecdadım osmanlı değildir diyenlere yunan tohumu mu, ingiliz tohumu mu yada nerenin tohumu olduklarını, gökten zembille mi indiklerini sorabilirler. tarihinizi önce araştırınız, okuyunuz.
ecdadının osmanlı olabilmesi için öncelikle osmanlı soyundan olması gerektiğini algılayamayan beyinlerin söylemi. osmanlı bir devlete bir imparatorluğa ismini vermiş bir sülaledir. öncelikle bunu bir aklınıza yazın. onların torunu olabilmeniz için öncelikle o kanı taşımanız gerekir. aksi türlüsü de komik oluyor. "hepimiz elizabeth'in torunlarıyız!" diyen bir ingiliz gibi bir etki yaratıyor az bir şey tarih bilen insanların üzerinde.. artı osmanlı'nın oğuzların kayı boyundan gelmediğine dair çok güçlü teoriler vardır ki bunu söyleyen de hepimizin çok sevdiği halil inalcık'tır. zira timur'un oğlu şahruh'un 2.murad'a hil'at gönderip kendisini ve kendi egemenliğini tanımasını istediğinde yazıcızade tarafından ortaya atılmıştır bu iddia. ondan öncesinde yani 1440'a kadar böyle bir şey ortada yok üstelik. çünkü efsaneye daha doğrusu oğuz destanı'na göre türk kabilelerinin üzerindeki egemenlik hakkı oğuz han'dan sonra oğlu gün han'a, ondan sonra da oğlu kayı'ya geçmiştir. yani kısaca kayı boyundan gelme iddiası, hil'at giymemek yani şahruh'un egemenliğini tanımamak adına 2.murat tarafından ortaya atılmıştır. ayrıca bu demek değildir ki osmanlı türk soyundan gelmemektedir. "alakası yoktur." muhtemelen o da bir türk boyudur. sonradan değişen siyasal, kültürel ve aile yapısı gereği osmanlı'nın türk dostu falan olduğunu da kimse savunmasın. artık gerçeklerle barışın zor değil. bir şeyin gerçeğini bilmek onu reddetmek demek değildir. bir şeye "hayır, kabul etmiyorum." ya da "yanlış bu!" demek için öncelikle onun ne olduğunu bilmeniz gerekir zira..

bunlar da size bonus:

*II. bayezıt'ın kullanmış olduğu ''adli'' mahlası ile yazdığı dizelerinden bir adet; ''değme etrak ne bilsin gam-ı aşkı adli / sırr-ı aşk anlamaya hallice idrak gerek'' yani çevirisi şöyledir; ''türkler ne anlar aşktan adli / aşkın sırrını anlamaya epeyce akıl gerek." evet koskoca padişahın bakış açısını buradan görüyoruz.

*baki ‘nin kanun sultan süleyman'a sunduğu şiirden;
”her tac olmaz fahr-u fena ehline sertac
türk ehlinüney hace başı biraz kabadır.”
türkçesi;
“her taç yoksulluk ve yokluk ehline baş tacı olmaz
ey hoca, türk toplumundan olanın başı kabadır, sultan olma yeteneğinden yoksundur.”

*divan-ı hümayun yazarlarından hafız ahmet çelebi 1499 yılında yazdığı şiirin bir kıtası:

“sakın türkü insan sanma,
bir an bile olsa türk’le birlikte olma,
türk eline şeker alsa, o şeker zehir olur,
türkün başını keserken sakın gam yeme,
babanda olsa türkü öldür.”
değil mi? devlette rejim değişti de biz değişmedik. neden değişelim?
Osmanlı hakkında gram bilgi sahibi olmayan insandır. Net.
Şu ana kadar kurulmuş bütün türk devletleri benim ecdadımdır. Osmanlı, şelçuklu, uygur, göktürk, hun Ve diğer Tüm türk devletleri. Ama bazı şerefsizler burada osmanlıyı kötülüyor tüm tarihimizi silip atıyor Onlara aldırış etmeye gerek yok Onlar için türk tarihi 1919'dan sonra başlar.

görsel
Beyler telaş etmeyin
Yüz yıl önce bu topraklara gökten zembille indik.bukadar.