bugün

e2 , cnbc ve nat geo adventure izleyen insanlar benim gözümde 10 - 0 öndedir.
ben de bunlardan biriydim ta ki birkaç yıl öncesine kadar. ingilizceyi ilerlettikten sonra anladım ki bu kanallar bizimle dalga geçiyor. tamam halka açık kanallar olduğu için müstehcen kelimelerin yerine daha kibarlarını kullanabilirsin buna itirazım yok ama neden o kelimeyi ya da o cümleyi yokmuş gibi hesap edersin arkadaş? bu kelime oyunlarını özellikle himym ya da the big bang theory gibi herkesin beğenerek izlediği dizilere uygulamaları bana sabotaj kelimesini hatırlatıyor. o gün bu gündür bu kanalları ödül törenleri ve talk showlar dışında izlememeye başladım.

sözün kısası oturup sihirli annem, muck, akasya durağı gibi nadide ve ödülden ödüle koşan yapımları izlemektense yalan yanlış çeviri yapan bu kanalları izlemeyi tercih ederim.
bunu hava atma aracı olarak kullanmadıkları sürece normal insanlardır. düzenli izlemekteyseler de ingilizcelerinin belli bir seviyede geliştiği muhtemeldir .
interneti kotalı olan insandır zira 5 hafta sonra dizilerin yeni bölümünü izlemek çokta heyecan verici olmamaktadır.
izlenebilecek film ve dizileri tercih eden insandır.
chuk, big bang theory, my name is earl ve dexter gibi fenomen dizileri izleyipte sonrasında nasıl başka kanal izlenir ki sorusunu sordurur. *
Akasya durağı ve arka sokaklar izlemek yerine daha kaliteli diziler izlemeyi ve beyaz show yerine jay leno izlemeyi tercih eden insandır.
taklit dizi yerine orijinal dizi izlemeyi tercih eden insandır.
takip ettiği diziler olan insandır. şahsen how i met your mother , two and a half men ve person of interest gibi takip ettiğim dizileri her ne kadar internetten izliyor olsam da denk gelirse izlerim. onun dışında o an ilgimi çeken bir dizi veya program varsa yine izlerim.

(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
dünya görüşü geniş insandır ve kendini geliştirme amacında olan insanlardır.
"şu hayatta en iyi anlaşabileceğim insan kategorisine girecek canlı organizmadır." dediğim özel şahsiyet.
gündüzleri martha stewart eşliğinde bağırsağından bile ev eşyası yapmayı öğrenen insanlardır.
tamam gündüz dexter gitmiyor haklısınız da, bari desperate housewives falan yayınlayın. en olmadı sezon finali yapmış dizilerin tekrarlarını yayınlayın hem izleyici kitleniz genişler. çok pis gıcığım var o kadına.
kendilerini elit zanneden insanlardır.
sülümanın her gün artan hareminin çetelesini tutmaktansa ya da bu ferihanın adını kim koydu diye düşünmektense, cartman'ın esprilerine gülüp, dexter'ın kestiklerine oh olsun demeyi tercih eden insandır.
ergen işi.
erkek;
-ulan! şurdan, iki dizi ismi kapıyım'da rezil, olmayalım iş yerinde. konuşup duruyolar.
kadın;
-niye değiştirdin? kanalı yaa. gibisinden'de olabilir.
e2 ve cnb e izlemenin coolluk olduğunun farkında olmayan insandır.
vaktini daha kaliteli boşa harcamak isteyen insandır. tesadüfen bu kanallarda bir kaç bölüm dizi seyredip yabancı dizilerin kalitesini aldığı zaman bizim dizileri izlediği zamana acıyan insandır.
6, 7 yıl önce izliyorsa anarşist insandır, sadece izlemek için izler, interneti büyük ihtimalle olmadığından ya da kotalı olduğundan izler, sadece diziyi eleştirmek için başka bir izleyici arkadaşıyla olan ortamda eleştirir, dizi hakkında konuşur. Bugünün izleyicisi ise entel görünmek için izler, altyazının ingilizceyi geliştirdiğine inanıp yanlış çeviri izler, kızlara hava atabilmek için izler her yerde siembisi izlediğini şişerek söyler, dizinin adını birde başrol oyuncusunu hafızada tutabilmek için izler, interneti olmasına rağmen dizileri 3 ay gecikmeli izler, rtük sağolsun sansürlü izler, ya da çıkan kaliteli filmler için izler (bu gerçekten hoş bir davranış otur pekiyi), bla bla bla bla...

Tabi herkes için geçerli değil bu yazdıklarım...

Bak unutmuşum en önemli şeyi victoria secrets ilk oradan izleyenlen internetsiz insandır.
Türk dizileri yerine çok daha iyi olan yabancı dizileri takip eden insanlardır. izlediği kanala bakarak kültürlü olduğu çıkarımını yapmak da bir o kadar saçmadır.
hala buna ''kuul takılıyorlar'', ''elit insanlar tabi peeh!'' diye geren kişileri görünce neden bu durumda olduğumuzu anlıyorum biraz. çünkü aynı insanlar, otobüste, sahilde veya başka bi' yerde kitap okuyan birisini görünce ''bak artistlik yapıyo denyo'' diyen insanlardır.

tanım: interneti kotalı insanların mecburiyeti.
büyük ihtimalle borsada yatırımı olan insanlardır.
dizi-film sektöründen anlayan insanlardır.
(bkz: rachael ray)hastasıyızzzzz.
televizyonun mallaştırdığı entellektüeldir. (bkz: entellektüel televizyon izlemez)