bugün

rijkaard'ın gs teknik direktörü olacağının yazılıp konuşulduğu günlerde, iki ergen arasında:

- gaaassaraya rijkaard geliyomuş.

- yabancı mı?
-Konya'nin Eregli ilcesinde Gumus Apt.nin kapicisinin (4-5 yaslarindaki) oglu Ramazan ile amca arasindaki dialog hala yarmaktadir beni:

Amca: Sen kimin oglusun?

Ramazan: Bubamin!!
yer: restorant.. olay mahali: yan masa..
- aşkitom neden böyle yapıyorsun yaa..?
+ ne bekliyordun? aldattın beni!!!
- sen de beni aldatmıştın ama...
+ sen beni aldatmıştın ve senden ayrılmamam için, şartları eşitlemek için sen izin vermiştin.
- tamam işte..
+ ne tamam yaaa? beni yine aldattın! aldattığın da adam gibi biri olsa bari..
- tamam bu sondu. affet lütfen..
+ sözmü?
- söz aşkitom benim..
edit: oha lan! ne lan bu rezillik? halı saha maçı mı lan bu durumu eşitlemeler falan??!!??
bu ne genişliktir, bu ne kepazeliktir?? yatacak yeriniz yok lan sizin..
spor salonundayken az ilerimde geçen konuşma. çalışan iki arkadaştan biri diğerine 'abi bugün iyi terledik gel karınıda yukarda yapalım' dedi. eşyalarımı toplayıp derhal eve gittim...
(bkz: etrafta duyulmak)
dolmuşta şoförün hemen yanında oturmaktayken araca şişmanca ve nefes nefese kalmış bir teyze biner.
şoför - teyze koştun mu sen ya hayırdır?
teyze + yok evladım astım var bende.
şoför - kiloda var teyze sende.
teyze + ( utanıp sıkılır cevap vermez şoför devam eder )
şoför - teyze böyle yaşlandıkça kilolar artıyor mu ? ben kendimi bildim bileli zayıfım da.
teyze + (teyze artık darlanır ) şurda ineyim ben.
şoför - bu kadarcık yol için mi bindin teyzecim yürüyemedin mi ya buraya kadar?
teyze + dur dur şurda dur.

hiç ağzımı açmama rağmen şoför ben inene kadar şişmanlık üzerine konuştu. ben sadece hıhı demekle yetindim. bu da böyle bir anımdır.
yer: bakırköy'de bir kıraathane

+ abi trabzonspor'la fenerbahçe'ye maç yaptırmamaları lazım bu sene, kesin kan çıkar o maçta.

- beyler, rahat olun. trabzonspor bu sene bank asya'da oynamıyor.

+ (dumur). *
otobüsteyim, arkamda da iki sap var. sap1 kızın tekinden hoşlanıyo fakat dertli. sap2 ye imkansız aşkını izah ediyor;

+olm çok hoş kız ama benle işi olmaz işte onu diyorum
-niye lan haberi var mı
+yok
-ee konus bakarsın sonrasına
+yok olmaz abi herseyimiz farklı. ne bilim okul, dinlediğimiz müzik okuduğumuz kitaplar işte filmler bilmem ne
-diğerlerini geçtim ama aga ben seni bildim bileli kitap okumuyosun
+lan okusam kesin onun okuduklarını okumam o kadar farklı işte.
yer:istinye park
yanımızdan oldukça uzun ve bir o kadar da güzel bir hatun geçti. bu durumu gören karı koca bu konu hakkında konuşmaya başladırlar.
e:off hatuna bak topuksuz bir seksenbeş. hey yavrum hey.
k:hahaay o kadın seni ikiye katlar.
e:asıl ben onu ikiye katlarım.
k:terbiyeli ol çocukların yanında timuçin.
Benim dışımda herkes sikinin üstünde fındık kırıyor aq yeter artık.

Cooook yakinim olam bir şahsiyetin serzenişi.
kadıköy beşiktaş vapuru.

-alo
-....
-iyidir abi senden nbr
-......
-gemideyim abi.
-......?.
-yok transatlantikteyim.
bir alışveriş merkezinde bir mağazanın önünde duyulan sözlerdir.

- şiii alo buraya girelim mi?
+ olm orası karı yeri.
- hee karı yeri mi? tamam ozaman.
gece havlayan köpekleri uzaklaştırmak adına minik çakıl taşları toplayan babamdan, az önce duyduğum sözdür. apartmanın önüne gelip arabadan inecekken bir an durdu ve "cephanem bitti benim biraz taş toplamam lazım" dedi. gülmemek elde değil tabi. biz eve çıktıktan biraz sonra elinde yarım poşet çakıl taşıyla geldi. *
şehirler arası yolculuk için bir otobüse binilmiştir. ancak 24 saatten uzun süredir uyumamış bünye çok yorgundur. sürekli uyuklayıp yanındaki gencin üstüne yuvarlanmaktadır. yan tarafta bir bayan ve üç tane yaramaz boy boy erkek çocuğu vardır*. çocuklar 4 6 8 yaşlarında gibi. sürekli bir bağırış çığırış arabada...

4 yaşındaki çocuğun ağzına ıslak mendili almasıyla
6 anne şuna bişey söyle ıslak mendili yalıyo
a yalasın bişey olmaz
8 ama anne alkollü o kafa yapar
a daha iyi ya sızarda bağırıp durmaz
4 ahahaha
a tamam hadi susun çok konuşmayın bütün otobüs nasıl çingene olduğunuzu anladı.
-bu köpekleri niye dışarı çıkarırlar ki?
onun çıması normal de, sen niye nefes alıyorsun be kadın.

not:bu entry traji komik bir hali içinde barındırmaktadır.
yer bursa sanayi içi
sesin geldiği yer kamyon
sesin gelme şekli yerel bir radyo
+overlokta dev kampanya halı kenarlarına overlok çekiyoruz hemde sadece 2TL inanılmaz ama sadece 2 TL telefon :XXX XX XX siz çağrı bırakın biz sizi arayalım.
dururmuyum çağrı attım yemin ediyorum aradılar.
Ufak bir trafik kazası sonrası olay yeri seyircisi olan iki gençten duyulan sözlerdir. 'Doktorlar'a Gönül verdik ulan!

Genç1: abi nasıl kadın?
Genç2: durumu stabil
g1: vital bulguları dimi
g2: evet. üç yüze şarj etmişler muhtemelen.
tam diyaloğu duyamadım ama;

bakırköy de akşama doğru yürürken yanımdan geçen kızlardan biri, arkadaşlarına söylüyor,
- handenin vajinası o kadar etli ki, iç çamaşırı altında taşak gibi duruyor.

wallahi duydum.
iki genç kızdı sanırım;

+ya kızım dün eski sevgilim ile faceden konuştuk beni hala seviyormuş
-aga nereni seviyor böyle erkekler anlamıyorum
+aga demiyorum mesela olabilir mi?
çekmeköyde süper markette karı koca alışveris yaparken aynı bölumden bir şeyler alınırken duyduğum ve gördüğüm olay beni dumura uğratmıştır.diyaloglar şu şekilde;

kadın:aşkım sana fındık ezmesi alıyorum
erkek: yok aşkım zor oluyor.
kadin: niye yağğ, al işteee aşkım..
erkek: ağlatırım ama ...(manalı bir bakış ile söyler)
kadın:ağlat benii,görüyim gece seni(işaret parmağını agzına sokup yalayarak).

ben: mavi ekran
sabahın köründe, uykulu uykulu yapmış olduğum minibüs seyahati bitmiş ve ineceğim yere gelmişimdir. ineceğim yer bir liseye çok yakındır, ve iner inmez iki lisenin şu diyaloğuna şahit olur, haliyle de uyanırım.

l1: oooooo, naber lan orospu çocuğu!

l2: iyi senden nabeeeerr orospu çocuğu!
of, sey, metro'dayim, izmir'de, liseliler dort bir yanimda, tingir mingir gidiyoruz. genclerden biri arkadaslarina, durun durun bi fikra anlaticam dedi, duydum ben bunu kistim muzigimi falan dinliyorum caktirmadan;

-bigun iki fil varmis, bir fil digerien demis ki, madem ikimiz de filiz, seviselim mi?

bos animami geldi, anlarimi mi bosaltti bilmem nasil eglendim, nasil guldum. of. madem ikimiz de filiz, seviselim mi? aushauhsa
otobüse yeni binilmiştir. gayet normal bir yığın insanla yolculuk yapılıyordur. köy otobüsüdür bu. derken gençler kendi aralarında konuşurken ağzılarından küfür çıkar.

akabinde şoför: yar.k yar.k konuşmayın lan arabada karilar var.

herkes şoke olmuş bir şekilde yoluna devam etmiştir.

(bkz: based on a true story)
arkadaşla asansördeyiz, abinin teki biner, sevgilisiyle tartışıyordur telefonda ve;

-eğer beni seviyorsan dersin ki "emrah gel."

bir de kafede yan masalardan şunu duydum;

-daha bir karıynan nasıl konuşacağını bilmiyorsun taner.
siyahi arkadaşla dışarıda gezerken herkesin yanındakine;
-aaa bak zenci geçiyor
sonradan tabi yanındaki de dönüp hayvanlar gibi bakıyorlar. siyahi arkadaşta bundan rahatsız olup onlara küfür ediyor.*