Küçüklüğünün acısını çıkaran kadın tipi.
-deniz kızım bak camı siliyim diye sarkıyorsun 5. kattan aşağıya eğer düşersen yemin ediyorum ağzından kan getirene kadar döverim seni.
düşenin dostu olmaz lafının doğruluğudur.
muhtemelen 18 yaşında anne olmuş, hala çamaşırı elinde yıkayan, akşam olunca "hadi hanım domal" diyen kocaya sahip hayattan ve yaşamından tat almayan bu sebeple kendinden bir parça olan çocuğuna yanlış davranan kadındır.
ağzına kürekle vurunmalı, yere düşürülmeli ve kaldırılmamalıdır. anlasın ibne.
Gücü anca çocuğuna yeten kadındır ruh hastası olması muhtemeldir.
(bkz: düşene bir tekme daha atmak)
muhtemelen çocukken kendisi hiç düşmemiş kadındır.

benim annemdir o. düştüm diye ayrı döver ağlıyorsam ağlama diye ayrı döverdi.

neden?? neden bulamıyorum sadist misin a kadın ne yapalım düşmüşüz işte tamam yaramazlıktan da düşmüş olabilirim ama düşmüşüm işte.

ananem seni nasıl büyütmüş anlamıyorumki.

büyümenin en iyi yanı benim için annemden daha güçlü olmamdır. annem evde dayımlara göre sanırım ikinci planda kalmış. sevgiyle de büyümemiş pek çünkü bu durumun izahı yok.

ama anne annedir melektir. dövmüşsede terbiye etmek için dövmüştür. çünkü annem çok fedakar bir kadındır o kadar iyiliğini unutup böyle anları büyütemem.
(bkz: boğulursan öldürürüm seni)
Nasrettin hocanın hanımıdır.
beyniyle ilgili bi sıkıntı olabilir derhal bi psikiyatır doktorla görüşmesi gereklidir.
Tamamı ile türk kadınıdır. Ağladığı için döver.Düşersin yine döver.Yemek yemezsin döver. döver döver döveeer..
Sıçtı diye öldürür.
hiç çocuk olmamıştır. muhtemelen annesi de zamanında düştüğü için ona kızmıştır. oysa ki çocuklar düşe kalka büyür.
Anadolu kadınıdır. Kalender, oturaklı insanlar olurlar böyle arada döven annlerin çocukları. Tamam dayak şiddet iyi birşey deyil ama dayak yiyen çocukla yemeyen çocuk yüz metreden belli oluyor arkadaş.
Çocuk sahibi olmaması gereken kadındır. Çocuk dizinin acısını unutur yediği tokat yüzünden. Sonra koluyla yüzünü kapatarak ağlar. Ne gurur kırıcı bir durum o çocuk için.
kendi düşeni ağlatan kadındır.

atalarının diliniz sızlatır.
türk annelerinin neredeyse tamamı bu türe girer.
Çocuk yine anne diyerek ağlayacaktır o da ayrı bir olay.
aslında o an dövülen çocuk değildir.

o dayak genellikle hayata karşı yorgunluğun, söylenemeyen mutsuzlukların, birikimlerin dışavurumudur.
hiç unutmam efenim 8 yaşındayken amcamların apartmanındaki merdivenden düşmüştüm babam dövmüştü.
(homostupidactus) nam-ı diğer "düştü diye çocuğunu döven kadın" çok ilginç bir türdür. çocuğu kaybolunca etrafta çığlıklar atar, ağlar, kendini yere atar. sonra çocuğunu bulduktan sonra daha öpmeden, sarılmadan tokatlamaya başlar. tokatlarken de ağlamaya devam eder.
daha kötüsü başına gelmesin diye bir nevi uyarı niteliğinde olan dövme olayıdır. dikkat et gibisine..
ulan zaten düştüm birde düştüm diye başımın içine etme yani birde ben sana yapma şunu bunu yapma dediydim diyenleri yok mu anne şefkati, korumacılığı galiba ben anlayamadım...
Düştü diye döver dövdüğü için ağlayan çocuğu ağlıyor diye döver ağlayan çocuğu görüp annesine tip tip bakan insanları görünce çocuğu tekrar döver.. bu böyle gitmektedir.