bugün

sayılarının iki üç katı insanla sessizce arkalarından yaklaşıp, taş ve sopalarla dövülesi, mahalleden sürükleyerek çıkarılası insanlardır afedersiniz.
Bunlar gelin evinin önüne geldiğinde araBayı yolun ortasında Bırakıp yüksek sesli dilini anlayamadığım veya anladığım müzik çalanlardır, arkadaki araçtaki insanların işinin acele olup olmadığını Bilmeyen ya da yan komşusunun hasta olup olmadığını zikine takmayanlardır.
'Ben mutlu mesudum, gerisi ne halt yerse yesinci'ler, ne hali varsa görecek olanlardır.
bunun dışında o düğündeki davul zurnanın tüm mahallece dinleme işkencesi vardır. bir de o akşam güzel bir film varsa vay halinize.
bir de bunların pazar sabahı 7'de kapınızı çalıp masa sandalye atacağız arabanı kaldır, diyeni vardır.
terslememesi gereken tiplerdir. zira o gun orada sulalecek bulunmaktadirlar.
(bkz: bir kisiye elli kisi)
an itibariyle yolun ortasında halay çeken tiplerdir. bir grup mahalleli ise 100 metre ilerde pusu kurmuş vaziyette. aralarına girmek için sabırsızlanıyorum. (bkz: entrydeki küfür yasağı)
aynı sokağa iki düğün kurulma ihtimali trakyada yüksektir. müziksesleri birbirine karışır ama şarap şişesinin dibine vurulduğu için kimse umursamaz melodi karmaşasını. anlamsızca tepinilir sadece. adamı dinden imandan eder ama çaresiz katlanılacaktır.
her defasında polisi arayıp kovdurduğum tiplerdir.
genelde küçük yaş sayılabiliecek cocuklardan oluşanlarına pek çok kez rastladım.eğer içinde para bulunan bir zarf vermezseniz araçların önünü kesmeye devam ederler.Kaza yada ters bir olaya ihtimal verme olasılıkları yüksek oldukları için en kısa zamanda parayı uzatarak kurtulmak daha iyi gelmiştir bana.
gerdek öncesi gerginlik olarakta adlandırılır.
en ufak bir geçme çabası gösterdiğinizde dayak yeme olasılığınızın yüksek olduğu ortamı sağlayan mallardır.
hasta- çocuk mu var hiç bakmadan son ses gece 12'ye kadar düğün yapan mallardır. eskiden köylerde yaşatılan adeti büyükşehire taşımaya çalışmaktır. be kardeşim köydekiler akraban zaten ama şehirde site sakinlerinin günahı ne senin sesi yanık bagrı açık elektrobağlamacını dinlemek zorunda kalacaklar?

yasaklanması gereken bir olayın içinde küçücük bir ayrıntıya neden olan mallardır.
toplumu canından bezdirmeyi kendilerine farz bilmiş angutlar topluluğu.

genellikle yaz aylarında bu topluluk, gerek yolu kapatarak trafiği kabız etmek, gerekse ellerinde mevcut olan 4 halay müziğini*sabah 09:00'dan gece 11:30'a kadar Arka arkaya çalarak çevre ahalini fitil etme görevini üstlenirler.

(bkz: dayak isteyenler)
(bkz: kayışı koparanlar)

Ayrıca, geldikleri yere göre bu kişilerin çaldırdığı müziğin ses seviyesi değişir.
şahitlik ettiğim yozgatlıların bir düğününde, baba yozgatlının çalgıcıya hönkürüşünü dün gibi hatırlarım :

Bass ver gaptan! sesi uçurt hele! sesi uçurt ustam! *
güncel Önemli Başlıklar