bugün

senelerce otomatik vites araba kullandıktan sonra mecburiyetten de olsa tırsarak giriştiğim eylemdir.

yokuşlarda kavramalı kalkış hariç, çok da zor olmadığını tekrar öğrenmiş bulunuyorum.

ayrıca otomatik vites diye bir şey varken, düz vites araç kullanmanın, anlamsız bir davranış olduğuna da kanaat getirdim.

(bkz: otomatik vites varken düz vites kullanan adam)
usta şoförlerin tercihidir. zira otomatik vites soförlüğünüzü elinizden alır.
otomatik vites karı işi, düz vites erkek işidir.
istanbul trafiğinde sol ayağın devamlı ağrımasına sebebiyettir.
Sabahları ve akşamları işe gidip gelmek için kullandığım sadece 30 km'lik yol beni düz vites arabadan soğutmuştur.
araba 1 de dizelse kullanmanın tadına doyum olmaz, motor'dan gelen mırıltılar insana gittiğin yolun uzunluğunu unutturur.
sadece erkeklerin yapabileceği eylemdir.
araba kullandığını hissetiren eylemdir.
vites topuzunu söküp eve götüren ve evde götüne sokan ibnelerin e tabi doğal olarak otomatik vites kullanması da normaldir. e haliyle vites topuzunu avuçlamaktan öte arabayı park edip üstüne oturanlarda doğal olarak otomatik vites kullanır. gel de gülme....
evde, özel hayatta, koca ve çoluk çocuk bakıp eğitmekte vs vs. gibi özveri isteyen her işi yöneten kadınların, arabada da aynı şekilde kolaya kaçmadıklarının göstergesi olarak otomatik vitesi şiddetle reddetmeleri nedeniyle tercih ettikleri eylemdir.
otomatik vitesli araba kullanırken yaptığın iş herkesin yapabileceği bir iş gibi gelirken, düz vitesli araba kullanırken büyük bir sürüş keyfi yaşarsın. hele ki vites değiştirme esnasında.
otomatik vites vites geçişlerinde manuel vitese göre yavaştır. o yüzden manuel vites tercih sebebidir. ve vites topuzunu sex objesi olarak görenler ise el frenini ne olarak görüyor acaba?
istanbul trafiğinde işkencedir.
otomatik vites her türlü konforu rahatlığı sağlar.durduğunda her zaman ayak frende falan olmak zorunda değildir.takarsın "p" ye,ya da "n" ye olur biter.1,2,3,4,5 ten üşenmiyosunda p ve ne den mi üşeniyorsun.
ayrıca yeni otomatiklerin tamamına yakını tiptronc şanzumandır dolayısı ile motor freni yapmak istesen yaparsın.devirli kullanmak istersen de kullanırsın.
şoför adam düz kullanır mantığı minibüs ve kamyoncular için geçerlidir.zira bunu söyleyen tırcılar bile 2 makaslı 16 vitesli tuş şeklinde viteslere geçmiştir.
yakıtı falan çok yemez,zira gelişigüzel değiştirilen,dur kalk yapmaktan habersiz acemi düz vitesçiler daha çok yakıt sarfiyatında bulunur.
trafiği olan şehirde isyan etmeye yetecek bir durumdur .
insanı uyanık tutar. aracınızla bir bütün olmanızı sağlar, motordan gelebilecek sese kulak verdirir.
düz vitesi tercih ederim. çünkü kimi kolaylık insanı tembelliğe götür.
arabanın yakıt tüketiminin ayarlanabilmesine olanak tanıyan durumdur.
direksiyon sınavı hariç kullanmayacağım araç türüdür insanı canından bezdirir.
zengin ama mütevazi arkadaşlarımdan biri geçen gün durdu durdu "ya hiç düz vites araba kullandın mı?" dedi. yahu kullandığım arabaları düşündüm en lüksü astra klasik oda adı üstünde klasik. elemanda audi a bilmemkaç var. saygılar dedim geçtim.
vites ne la??
2014 yılında halen kürt gibi debriyajla devirle uğraşmaktır.
https://www.facebook.com/...44&type=2&theater
Çağdaş ilkellik hareketlerinden biridir.
Aracın direksiyonuna hükmedemediği gibi motoruna da hükmedemeyen insanları yadırgayan kullanım biçimidir düz vites.

aracı kullanırken her yerine ben hükmedeceğim araba bana hükmetmeyecek aga.
Beceremeyenlerin ilkellik olarak gördüğü süper aktivite.
motor freni veya yanlama deyimlerini hiç yaşayamacak olan bünye tespiti.
araba kullandığınızı gerçekten size fark ettirecek eylemdir. o ne öyle hiçbir bok yapmadan araba sürmek? araba sürdüm mü diyorsunuz? arabayla yeri gelecek kavga edeceksiniz. vites değiştirmenin hazzını yaşayacaksınız. hele ki dizel araçlarda. yokuş yukarı çıkarken araba çekmicek vites küçülteceksiniz. otomatik bunun tadını nasıl versin? benim istediğim devirde ben vites değiştireceğim. neden araba kendi istediği devirde değiştirsin ki?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar