altın günlerinde kocalarını çekiştirip yeni evli kızımıza gaz veren bir aileyi parçalama yolunda elinden geleni yapan kırk yaş üstü kadınlar ordusu..
Çindir. Çindeki herkes aynı anda zıplasa dünya yörüngesinden çıkar.
Teknik anlamda abd
Teknolojik anlamda israil
Nufus açısı dan çin
Yürek açısından türk ordusu.
israil'in ordusu.
adamların elinde hem kendi ordusu hem de amerikan ordusu ve bilimum müttefik orduları var.
amerikan ordusudur. amerika askeri gücünün yüzde 45 i ile 5 ülke ile birden savaşabilecek kapasiteye sahiptir.
Amerika. Uçaklar yetiyor.
olmayan ordudur. bir ülkede ordu varsa, korku da var demektir. güç varsa, korkuya yer yoktur.

(bkz: kosta rika)
Şu günde, geçmişi yaad edelim.
Kimi yenmiş Amerikan ordusu?
ikinci dünya savaşında savaşın son yıllarında savaşa girip galip geldiğini saymazsak ne başarısı vardır.
Elindeki silahlarını n sayısı özelliği bir orduyu en güçlü sayıyorsa Amerikan ordusudur.
Herkesin yok saydığı bir gerçekte şudur.
El tokatı yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış.
Çok uzattık.
Kağıt üstünde Amerika'dır sonra Rusya.
rusya ordusundan daha üstün olan, dünyamızın sahibi amerika'nın ordusudur.
isviçre ordusudur. en büyük silahları paradır.
samsun'un yanındaki 52 plakalı ordu'dur. bu gece yine çok komikim. evet.
rus ordusudur.
Kan yerine mürekkep akıtan insanların ordusudur.
Nükleer başlık sayıları kafamı karıştırmıştır. Rusya'da 8.484 tane olduğu yazıyor. Bunun bilgisini tam olarak nasıl elde etmişler merak ettim. Ülkeler nükleer faaliyetlerini gizlemeye çalışmıyorlar mıydı yoksa ben mi yanlış biliyorum. Asıl mesele nükleer savaş faktörüdür. eğer bu yüksek hasarlı bombalar savaşlarda asla kullanılmayacağına dair bir genelge imzalanılmış olsa o zaman asker sayısına, askerlerin savaş inançlarına bakılarak sıralamada birkaç değişiklik yapılabilir.
görsel