31 mayıs

ayrıca :

(bkz: dünya x günü)
31 mayıs itibariyle idrak edilen gündür. Hadi bakalım herkes sigarayı bıraksın ve akciğer kanseri olmaktan büyük ölçüde kurtulsun ..
ismi yanlış konulmuş bir gündür.Şöyle ki, adına sigarayı bırakma günü derseniz kimse bırakmaz.Doğrusu sigarayı bırak günü olmalıdır...
türkiyede pek sallanmayan ve iştirak edilmeyen önemli gündür. "sigara içen dumanını götüne soksun" kampanyası ile meydanlarda kutlanması gereken bir gündür.
bir fırt çekip sigarayı küllüğe koyduktan sonra "aha işte bıraktım! puhahah" muhabbetine bol bol tanıklık edilecek gündür.
insanların bırakma şerefine bir sigara daha içeceği gündür.
hiçbir sigara kullanıcısını gaza getiremiyor maalesef. içtikçe içiyoruz..
şu karikatürle cevap vermek istiyorum. http://uppix.net/1/8/e/d3...f459345d09d1607830ddd.png

not: sigara hiç kullanmadım.
(bkz: götümüzden gün uydurmaca)
sigara bir gün değil, her gün öldürür.

(bkz: ölüyorum haberin yok)
dertlencek olan dünyadır. siz dert etmeyin.
bugündür.
--spoiler--
bütün dünya sigrayı bırakıyormuş dertlendim bak bi sigara yakayım
--spoiler--
hep düşündüğüm konu şu sigara, hani her türlü engellemeye rağmen hala kullanıcı sayısı istenen ölçüde azaltılamadı.yok efendim sigaraların üstüne ' sigara öldürür' yazdılar, yok alo 171 sigara bıraktırma hattı var, dahası sigara bırakma günü varmış 9 şubatta. bence bu yapılan faaliyetler sigaranın reklamını sağlıyor yani onu öldürmüyor daha da güçlendiriyor.
tam sigarayı yaktıgım an öğrendiğim gün. Gel de bırak!
her yıl aynı gün olduğuna göre kimse bırakmıyor demek ki amk. işe yaramayan bir günü niye kutlarlar anlamış değilim.
ayrıca devlet zam yaptıkça sigarayı bırakma oranı düşüyor. millet lan bu kadar pahalıysa kesin iyi bir şey
diye yüklendikçe yüklendi.

lan akp, sen işini bilirsin.
Tüh lan, neyse seneye kaldı artık.

Abi seneye söz bu gün bırakıyorum yaz bunu bi kenera.
güncel Önemli Başlıklar