bugün

1986- meksika dalgası.
1990-maradona efsanesinin bitişi
1994- baggio nun kaçırdığı penaltı.
1998-zidane ın önderliğinde fransa nın sürpriz zaferi.
2002-ilhan mansız ın senegal e attığı altın gol.
2006-zidane ın materazzi ye attığı kafa.
2010-vuvuzela.
roberto baggio'nun brezilya- italya finalinde kaçırdığı penaltı.. italyanların güney amerikadan çıkmış gibi güzel top oynayan efsanesinin penaltılarda kalenin sol tarafının üstünden dışarı gönderdiği top her izlendiğinde içini burkar insanın.
1994 dünya kupası. roberto baggio'nun penaltı kaçırması. o zamanlar bende roberto baggio'ya özeniyordum. saçların arkasını uzatmıştım. üzülmüştüm o sebepten ötürü.

1998 dünya kupası. paraguay-bulgaristan maçı; paraguay kalecisi jose luis chilavert'in frikikte topun başına geçip topu tam 90'a göndermesi ve bulgar kaleci zdravkov'un topu 90'dan çıkarması.

2002 dünya kupası. fransa-senegal maçında efsane zidane'nın topa basıp maymun gibi yere düşmesi.
1990 dünya kupasında kamerunlu roger milla'nın takımının golünü attıktan sonra neşeli nir şekilde yaptığı dans/gol sevinci.

http://www.youtube.com/watch?v=gaAq2LcbKPY
2002 yıldıray'ın enfes pasıyla hasan şaş'ın enfes bitirişi. yine aynı yıl çıkan ümit davala saç kesim modası.
2010 ömer üründül faciası.
foe reyizi unutmayalım...
ılhan mansiz diyorum siz anlarsınız.
2002 dünya kupası- hasan şaş ın golü ve 2002 dünya kupası-Ronaldo nun gol sevinci.
kesinlikle, ilhan mansız ın senagal e attığı goldür. hayatım boyunca kendimi o an olduğu kadar hiç hafif hissetmedim.
hiquita nam kalecinin şebeklikleri ve kamerun maçında milla tarafından şempanze edilmesi.
mexico dalgası.
ingilizlerin topa totem yapan kamerunu yenmek için uyanıp topu tribünlere atmaları.
linekere futbol 22 kişinin oynayıp daima almanların kazandığı bir oyundur lafını söyletmesi.
pele didi garrincha uçlüsü
maradona gerd müller cruyyf rummenige laflarını çocukların ezberlemesi.
hakan şükür ve ezdigi toplar.
fransaya kupa kazandırmak için yapılan şebeklikler (marsellaiseyi bilmeyen futbolculardan kurulu milli takım ve platini dolapları)
daha gider bu.
(bkz: zidane nin materazzi yi süsmesi)
kesinlikle zidane'ın materazzi' ye attığı kafadır.
1994 de romanya nın kalecisi. *

(bkz: Bogdan Stelea)
1954 dünya kupasında suat mamat'ın maçın henüz 2. dakikasında batı almanya'ya attığı gol.

maçı 4-1 kaybettik ama suat mamat'ın golü enfesti gerçekten.
ümit davala' nın 2002 dünya kupasındaki saç şekli.
2002- RONALDO'NUN saçı. unutulur mu...

http://equaliserblog.file...s.com/2010/10/ronaldo.jpg
benim için zidane ın materazzi ye attığı kafa'dır.
2002 dünya kupasında ümit davala' nın sağ kanattan yaptığı ortaya ilhan mansız' ın yaptığı vuruş.
Kendime geldiğimde tekli koltuk sırtımdaydı, arkadaşımda tekli koltukta.
hakan şükürün dünya kupalarında atılan en erken golu.
bir de çok simgesel bir hadise vardır. 94 finalinde italya brezilya ile oynarken italya'nın kalecisi palyuka'nın kendisine yavaşça gelen topu tutamayıp, topun direğe çarpıp kucağına düşmesi vardır ki çok enteresan gelir bana.

aynı maçta italya'yı finale neredeyse tek başına getiren baggio'nun penaltı kaçırması da unutulmaz.
2002 yılında Hasan Şaş'ın Brezilya'ya attığı gol.
tabiki tanrının eli.
maradonanın ingiltereye attığı gol.