bugün

Lebron miamiye geldikten sonra isterse kariyerinin zirvesine çıktığı yıllardan bile daha iyi durumda olsun eski karizmasina hicbir zaman sahip olamayacaktır. Ah be wade şampiyonluğun da finaller mvpligin de vardı.Neden Lebron ile aynı takımda oynama gereği duydun.Ayrica gerçekten Lebron miamiye gelmeden wadeden daha yüksek seviyede bir oyuncu değildi.
2006'da ki dallas'la olan final serisinden beri ağır fanı olduğum miami heat'in eski lideri, zamanının kralı. taa ki 2010'a kadar. ne zaman ki lebron geldi, direk olarak 2. plana geriledi. king james'i her zaman çok severim ve ağır fanıyım ama bu adam da zamanında çok başkaydı.
dış şutun eksikliğini çok çeken süperstar.
Zamanın en iyi oyuncularından biri olan Miami Heat guardı. 2 senedir dizinden sıkıntı çekiyor ve eskisi gibi değil. Final serisindeki kritik adam. Lebrondan çok ona bakıyor seri.
evet heat takımının geri kalanıyla beraber çok kötü bir maç çıkardı ama eğer heat buradan en azından seriyi 6ıncı maça uzatacaksa bu wade'in tavrıyla olur ancak. takımın hala lider ruhlu tek oyuncusu o. ayrıca miami'nin 3 şampiyonluğunda da bu kadar katkısı bulunan bir adamı günah keçisi ilan etmek, gitsin emekli olsun demek cidden ayıptır başka bir şey değil, bir de kendisine heat taraftarı diyenler yapıyor bu ayıbı. heati heat yapan adam wade. o olmasa lebron'u da ikna edemezdi heat, bosh'u da ikna edemezdi. ben kendisini bu kadar ağır eleştirenlerin lebron jamesspor lu olduğunu düşünüyorum.

bu seneki play off istatistikleri; 18.2 sayı, 4 asist, 4 rebound, 1.6 top çalma, %50 şut isabeti
5. maç itibariyle takımı dibe sürüklemeye devam ediyor. gerçi lebron haricinde takımca kötüler ama adam pes etmiş. gözünden anlaşılıyor bitse de gitsek der gibi oynuyor.
Yaz tatilini manu ginobili ile geçirirse kendine gelecektir.
http://bbs.clutchfans.net...=9095641&postcount=16
büyük ihtimalle eskisi gibi Miami'de tek kalacak yıldız.
takımı sırtlayacakmış. özellikle final maçlarında oynadığı pasif ve etkisiz oyundan sonra "bundan sonra o anca çuval sırtlar" diyebileceğim türden bitik oyuncu ayrıca lebron iyiyse ve rakip baskı altına alınmışsa oynayabilen, fakat baskıyı yediğinde kedi gibi bir kenara sinip maçı izleyen, geçmişine saygı duyulması gereken fakat bugün gerçekten artık herhangi bir takımın birincil ya da ikincil oyuncusu olabilecek kapasitede olmayan oyuncu.
miami heat ile 2 yıl, 34 milyon dolarlık yeni bir sözleşme imzalamıştır.
Bu gece lebronun takımı clevelanda karşı yardırıp 31 sayı atmış harika oyun kurucudur.
edit: bunu eksilemek için ne yaşadın amk.
Küçüklüğümden beri takip ettiğim basketbol kahramanım, Miami Heat'i sevme nedenimdi.
sanırım bir hastalığı var. dudakları çok kuru gözüküyor. ayrıca kraldır.
nba'in açık ara en pislik herifidir.

https://www.youtube.com/watch?v=SJmyMfpbsMY

ulan sen o kadar shaq'le, zo'yla oynadın; hiç mi el almadın amk! oyunun içinde sertlik olur da senin yaptığın sertlik değil, kancıklık. materazzi misin pezevenk!
takimda kaldigina sevindigim basketbolcu. ben olsam gerekirse 30 milyon dolar verir takimda tutardim. wade'siz bir miami dusunulemez. seneye bosh'un da donmesiyle iyi isler yapicaz. hadi insallah.
top kontrolü çok iyi olan basketbolcu.
görsel
2006 senesinin yıldızlarındandı. gencecikti o zamanlar. Alonzolu, shaqlı, paytonlı dedeler kadrosunun biricik evladıydı.
10. kere All-Star macinda ilk beste baslayacak olup 12. kez all star secilmistir.

10. kez ilk beste baslamasi ile bunu basarabilen 15 oyuncudan biri olmustur.
nba all star 2016'da doğu konferansı'nın ilk 5'inde yer alacaktır.

doğu konferansı'nın ilk 5'i:

lebron james (cleveland cavaliers) (12. kez seçildi)
paul george (indiana pacers) (3. kez seçildi)
carmelo anthony (new york knicks) (9. kez seçildi)
dwyane wade (miami heat) (12. kez seçildi)
kyle lowry (toronto raptors) (2. kez seçildi)

batı konferansı'nın ilk 5'i:

kobe bryant (los angeles lakers) (18. kez seçildi)
kevin durant (oklahoma city thunder) (7. kez seçildi)
kawhi leonard (san antonio spurs) (1. kez seçildi)
stephen curry (golden state warriors) (3. kez seçildi)
russell westbrook (oklahoma city thunder) (5. kez seçildi)
19 mart 2016 miami heat cleveland cavaliers maçı'nda 24 sayı, 4 ribaund, 4 asist, 1 top çalma ve 2 top kaybıyla oynamıştır. 17'de 10 saha içi isabetiyle oynarken faul çizgisinden 4'te 4 ile oynadı. dwyane wade, bu maçta attığı 24 sayı ile 20.000 sayı barajını geçti ve nba tarihinde bunu başaran 41. oyuncu oldu.

dwyane wade'nin 20.000 sayı barajını geçtiği an:

https://www.youtube.com/watch?v=nW5F2-K_Q4k
Son kurşununu bu playofflarda efsanevi oynayarak atan Miami Heat'li basketbolcu.Umarım konferans finaline çıkarda Lebron'la eşleşir.
dün akşam toronto raptors ile evlerinde oynadıkları 3. maçta hassan whiteside sakatlanarak oyundan çıktıktan sonra chris bosh un da yokluğunda sazı eline almış, rakipten jonas valanciunas ın sakatlanarak oyundan çıktığı andaki 42-55 lik skordan itibaren patlama yaparak %50 isabetin üzerinde 38 sayıyla bitirmiş olan büyük oyuncu. başta joe johnson ve luol deng olmak üzere kendisine skorda düzgün bir yardım gelmemesine rağmen, savunmada demar derozan ve demarre carroll gibi hareketli oyuncuları düşük sayılarda tuttu. son 30 saniyede 86-87 ye taşıdığı maçı takımın savunma zaafları nedeniyle kurtaramadı.

seride 2-1 gerideler ama bu performansına biraz destek gelirse seriyi geçmeleri olası görünüyor. yine bir 7 maç izleyebiliriz, cavs finallerinde izlemek isterim onları.
Yillar once bu deluhanliyi iverson ile kiyaslarlardi ve ben kizardim. Neymis the flashmis cok hizliymis. Tassak oglani dedigimiz adam once dirk'u tokatladi bir yuzuk aldi ve sonrasinda oyle bir seviyeye evrildi ki herif dogustan clutch time player gozuyle bakar olduk. Son kursunlarini iyi atıyor vesselam. Yuruyedur yegen.
dün akşam kazanarak seriyi 3-3 e getirdikleri maçta tüm zamanlar playoff sayı sıralamasında hakeem olajuwon u geçip 12. sıraya yükselmiş olan yıldız. son maç deplasmanda ama kazanacaklarına inanıyorum. hassan whiteside yine olamayacak, bu ciddi bir eksik ama jonas valanciunas ın yokluğunu iyi değerlendirmeleri gerekiyor.

bu kategoride önündeki liste ise şöyle:

1. Michael Jordan - 5987
2. Kareem Abdul-Jabbar - 5762
3. Kobe Bryant - 5640
4. Shaquille O'Neal - 5250
5. LeBron James - 5208
6. Tim Duncan - 5172
7. Karl Malone - 4761
8. Jerry West - 4457
9. Larry Bird - 3897
10. Tony Parker - 3885
11. John Havlicek - 3776