bugün

Hayatımda çoğu insan bunu yapiyor. Gerçekten iğrenç. Sonra sana kendini suçlu hissettiriyor. Lakin ben uyandım böyle insanlar değil sömürü duygu vakumu yapsın gözünün yaşına bakmak sıfır.
dilenciliğe alıştırdılar tüm toplumu. Masterchef'i açıyorum herkes ajitasyon yapıyor, yok geçen yıl babam öldü, yok abim 15 temmuz şehidi. Başka ülkelerde olmayacak işler. Git hünerini sergile, ne dileniyor kendini acındırıyorsun.
en çok gıcık iğrenç olan ise siyaset ormanında (pardon, ortamın da olacaktı) yaşanıyor.

örn: siyasetçi kalkmış şeker pancarı fabrikaları satılan, ekin ekemeyen, pancar ekemeyen, battık diye ağlayan çiftçiyle bir olmuş hayat pahalılığı yokluk yoksulluk çaresizlik edebiyatı yapıyor.
hani var ya...
acil olarak nalbur aranıp-bulunup, bir kürek alıp gelip ağzının ortasına kürekle vurmak lazım denilen durum var ya, işte; böyle bir duygu seline kapılıyor insan.
tabi siyasetçinin ağzının ortasına.
ya kardeşim, bu köylü bu kasaba şehir bölge yıllarca eleştirdiğin iktidara oy atmış.daha dün fabrikaları satılsın diye oy atmış. kooperatif olmamış, birlik kurmamış, örgütlenmemiş.
böyle olun dediğinde de sana bölücü hain devlet düşmanı alevi pkk terörist komünist fetöcü türkiye'nin büyümesini istemiyorsun din düşmanı vs ağzına geleni söylemiş.

bu insanlardan neden oy istiyor ajitasyon yapıyorsun?
üstelik bu insanlara da devlet neden yardım ediyor ve benim vergilerimi çarçur ediyor?
eğer üretim yatırım istihdam ise devlet ramazan ayında kapanan içkili yerlere yardım etsin. zamlarla içki satışı düşen bar büfe cafelere de yardım etsin. buralar en fazla vergi alınan ürünleri satıyor.
ürettiği mala, ürettiği malı işleyen fabrikaya, ürettiği işlettiği malı pazarlayan kuruma sahip çıkmayıp 3-5 kuruşa sattıran bu insanlara yapılacak her türlü yatırım ölü yatırımdır. bunlar elinde ki malın üretimin alın terinin kıymetini bilmiyor.
ya bu insanları eğitin ya da bu anlayışta olmayan insanlara yatırım yapın.
ne bileyim, deniz kenarında zeytinliğini meyve bahçesini ormanı yakan insana tarım kredisi vermek gibi.
ormanını zeytinliğini yakan burayı satıp imara açıp parayı bulacak nasıl olsa.
insanların duygularıyla oynayarak istediğini yaptırmaya çalışan insanlardır.
hazal ya da kübra sömürüsü de yapabilir.
toplumun mazlum ve mağdur görünen insanlara acıyıp onları desteklediğini bilen ve bunu iyi kullanan insanlardır efendim. aslında bu duygu sömürüsü aileden başlıyor. anneler bu silahı iyi kullanır ve çocuklarını manipüle edip onları bir kukla gibi oynatır. anneannemin kulakları çınlayacak ama o bu duygu sömürüsünü kızlarına çok uyguluyor ve onları parmağında ustalıkla oynatıyor, evet.
ağızlarına kürekle vurulması gereken tipitplerdir şüphesiz..
Oıığlumm zaten duygu sömürüsü dediğin, sevgiliye filan yapılmaz, direkt şerefsiz arkadaşlara yapılır. Rahatı bozulsun pezevenklerin. Arkadaş değil miyiz oğlum ya, anca beraber kanca beraber.

Bir tanesi Diyarbakır'a gitti, bir tanesi izmir'e gitti, bir tanesi de diyor ki misafirim geldi.

Çaat, yapıştırdım duygu sömürüsünü. Çaat, duygusal şarkı attım hepsine. Çaat, dedim gidim oğlıııum dedim gidin ya dedim hayat size güzel dedim, kardeşiniz burada tek başına kalsın dedim.

Bana bunlar neler çektiriyor, ben bunlara trip atmışım çok mu? Dur bak gece neler yapacağım bunlara. Hepsini ağlatcam.

Çok güzel şey ya. Duygu sömürüsü. En sevdiğim bencem.