bugün

ayrıca bir sabun markası.
Temiz,berrak.
unisex olan güzel bir isim.
muzo'nun kızının adı.
yedi tepe istanbul disizindeki ozgu namal'ın canlandırdığı karakterin ismi. çok yakışmış özgü'ye bu isim çook, dupduru maşallah.
bakliyat markasıdır aynı zamanda.bulgur paketinin üzerinde gördüm.
duru sabun.

edit: şampuanı da varmış.
moda isimlerden.
Saf, bulanık olmayan anlamındadır. Çok anlamlı ve güzel bir kız ismi olduğu için bu isimdeki bebekler: "inşallah adı gibi olur ve yaşar" diyerek sevilir.
insanlar tarafından rahatlıkla alay konusu olabilecek kadar sıradışı,ancak bir o kadar da güzel bir bayan ismi.
normalinden daha akıcı olmuş şeyler için de kullanılır.

-çok duru olmuş bu çorba içemiyciğim kuzum.*
sözlüğe girince fark ettiğim ilk yazar.. iyi ki fark etmişim de okuyorum,merakla bekliyorum entrylerini.. entrylerinden ne kadar nitelikli olduğunu ortalama bir zekaya sahip bir insan bile anlayabilir.. iyi ki varsın şu sözlükte...
ebru cündübeyoğlu'nun bebeğinin ismi. "kızım olsa bu adı koyarım" kategorisinden bir isimdir.
dünyanın en gıcık ama en iyi kalpli,en kıskanç ama en düşünceli,en sivri dilli ama en iyi niyetli kişiliklerinin birarada vücut bulduğu bir bünye.yorarcasına ikizler burcu...kimseler onu kıramasın istediğim.
2006 senesinin nüfus müdürlüğüne göre en çok seçilmiş kız ismi.
nükhet hanımın soyadı..
bir kızın güzelliğini tanımlarken kullanabilecek en güzel kelime.

(bkz: duru bir su gibi)

bugünlerde bu tanıma uyan yegane kız

(bkz: pelin karahan)
sampuan uretmeyi bir an once durdurmasi gereken firma. zira saclari bu kadar matlastiran bir sampuan daha ben gormedim. arap sabunuyla yikansa bu kadar olmaz be birader.
(bkz: reun_7)
kaç zamandır bir şeyler yazmak istediğim ama doğru kelimeleri bulamadığım başlığın sahibi. tuhaf bir şekilde çok sevdiğim, sanki yıllardır tanışıyormuşuz, çok çok yakın arkadaşmışız ama bi şekilde şimdilik ayrılmak durumunda kalmışız da o yüzden bu kadar özlediğim biriymiş gibidir, canımdır...
Çok güzel bir kelime saflığı naturelliği çağrıştırıyor. Ama maalesef günümüzde bu kelimeyi artk kullanamıyoruz, çünkü insanların özündeki o duruluk artık kalmadı, neden acaba? Herkes bu soruyu kendisine sorup, dürüstçe cevap verebilir mi?
bir küçük prenses. *
(bkz: çağla şimşek)
özgü namal'ın yeditepe istanbul dizisinde oynadığı karakterin adı. ben bu isme sahip çirkin kimse görmedim.
Diyarbakır ilinin Silvan ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: silvan/#5120326)