bugün

büyük bir ihtimal kazara düğün mekanından geçerken bir anlığına takılıp kalan insandır. olur da, kolundan tutulup oynaması için kaldırılırsa ve kendisi de oynamaya başlarsa birbirini az-çok tanıyan iki ailenin fertleri garip garip kendisini izlerler.
özellikle yemekli düğünlerde ortaya çıkan insanlardır. *
en asil duygunun insanıdır......
düğün esnasında aslında iki tarafın da bu kişiyi görmesine rağmen diğer tarafın bir tanıdığı olmasını düşünmeleri,o kalabalık ve telaşlı ortamda sormaya gerek duymamaları,önemsememeleri sonucu videoların sonradan izlenmesi anında ortaya çıkan ya da çekilen fotoğraflarda kazara gözükmüş olan bu kişiler bazen tamamen iyi duygularla orada bulunabilseler de hırsızlık ve buna benzer amaçlarla da orada bulunabilmeleri kuvvetle muhtemeldir.
Düğün salonunda daima bulunan ve her düğünde iki taraf icin kimliği belirsiz olan ancak işine bakan insan modeli
kendisini iki tarafın da tanımadığını çaktırmamak için, kız tarafının "siz erkek tarafındansınız heralde?", erkek tarafının da "siz kız tarafındansınız galiba?" sorularına hep "evet" diyecek olan kişi olması muhtemeldir.
sürekli herkese sırıtan ve yemek zamanlarında ortaya çıkan insan modelidir.bu insanlar bazen yemekleri poşetleyip cebine koyarlar.*
3 tane alkollü bünye sahibi arkadaşımın başından geçen bir olaydır;
bunlar kocaeli fuarında içip içip dolaşırken, bir düğün salonunda halay çeken topluluğu görünce dayanamayıp giriyolar içeri, halaya katılıyolar, kuru pasta meyve suyu vs. yiyiyolar içiyolar ne varsa.. 20 dk. nın sonunda -artık nasıl eğreti duruyolarsa içeride düğün sahibi 3 tane abi geliyor yanlarına. dialog aynen şu şekilde:
abiler: gençler afiyet olsun!
gençler: eyvallah abi, sağolasın (kahkahalar..)
abiler: eğleniyosunuz maşallah!
gençler: acayip düğün valla abi, çok eğleniyoruz..
yine gençler: abi siz kız tarafı mı ,erkek mi?
abiler: bu sünnet düğünü ulan itler..
pasta ve limonata ikilisi için gelen mahalle delikanlıları. ayrıca bu kişilerin gözleri faltaşı gibidir kızları kesmekten dolayı.
vince vaughn ve owen wilson ın başrollerini paylaştığı wedding crashers filminin konusu.
(bkz: koşuuuuun oğlan tarafı dayıma kafa attı)
şener şen gibi nikah şekeri yürütmeye gitmiş olması muhtemeldir. gerçi düğün dedik ama olsun.
(bkz: kanber)
(bkz: kel kör kirpi)
düğünlere kolbastı oynamak için gelen insandır, trabzonda çok rastlanır, zaten eğer pek oynayan yoksa etrafı şenlendirirler.
müzisyendir. ne tanicam elin çalgıcısını.
düğüne yanlışlıkla gitmiş kişinin durumudur.*
şöyle ki geçen yaz teyzemin yanına gitmiştim. o sıralar da tanımadığım bir arkadaşının kızının mı ne düğünü varmış. davetiye de yoktu elimizde ulaşamamış mıydı neydi. yerini ve zamanını telefonla bildirmişlerdi galiba. herneyse düğün günü nedense aklımızda bir gün öncesi diye kalmış. o sabah yengeme de biz haber vermiştik*. akşam oldu gittik düğün yapılan yere. kapıya baktık ben tanımıyordum zaten ama teyzem de tanıyamadı misafirleri karşılayan kadını. sorduk bu kimin düğünü diye. gerçeği anladık tabi. biz yanlış düğüne gelmişiz bir gün önceydi deyince de koptular tabi.
kurtlarını dökmek isteyen kişidir. foyasının çıkması da düşük bir olasılık olduğundan, en iyi dansözlere taş çıkartır. sonra zengin kızın fabrikatör babası kartını uzatır.çok karlı iş dimi. annenize,babanıza "yakınlarda bi düğün var mııı"diye sorduğunuzu duyar gibiyim:)
düğün öncesi şöyle bir diyalogtan sonra geldiği kesindir;

- yahu oğlum gelsene takılırız biraz
- abi ne kız tarafını ne de oğlan tarafını tanıyorum, niye geleyim canım sıkılır benim
- abicim kim farkedecek seni orada, hem bak bizim ayşe de gelecekmiş (ayşe o ina edilmeye çalışılan çocuğun karasevdaya tutulduğu hatundur)
- ayşe mi? bizim ayşe
- evet seninki
- bizim ayşenin ne işi var o düğünde
- oğlum uzaktan akrabalarıymış, hem bak dans mans olursa kaldırırsın dansa kızın gönlünü alırsın
- abi anası-babası da gelir hem erkek arkadaşı filan da gelir hiç gelmeyeyim ben
- yahu abicim sen gel, bak ayşe gibi bir sürü hatun gelecek bakarsın ayşe olmazsa başkasıyla muhabbet kurarsın gel sen gel
- iyi geleyim bari

eğer yabancı genç dalikanlı ve bekar bir tipse, arkadaşlarının gazıyla düğüne geldiği % 95 ihtimaldir...
yere sacilan para olursa diye kendine nasip bulmaya calisan, en asil duygularin insanidir. *
dışarıya gelen müzik sesine kanıp bardan içeri giren dört kişinin durumu. bar'dan içeri girilir şen şakrak bir kalabalık, uygun bir masa bulunur, her zaman sipariş ile gelenler o gün sorulmadan gelir masa donatılır. ortama ayak uydurulur bir süre sonra çocuklardan biri diğerinin kulağına fısıldar abi şu ortada oynayan gelin sanırım. şaşkınlığı fazla belli etmeden konuşulur ve hazır masada kurulmuşken bir süre kalmaya karar verilir. yan masadaki abi ile biraz muhabbet ettikten sonra daha fazla ilgi çekmeden kalkılır uygun bir vakitte.
nikahına beni çağır sevgilim şarkısındaki ricayı kıramayan insandır.
beleş pasta kola kokusu alan insandır yada öğrencidir.
(bkz: edidir edi)
kireç gibi pasta ve hikayeden limonata içip çekip gitmekten başka niyeti olmayan kişidir. çoğu zaman tespit edilmesi imkansızdır. erkek tarafından bri kim bu hıyar diye baksa da herhalde kız tarafındandır diye iç çekecek, aynı şekilde kız tarafından biri km bu hıyar diye düşünecek olsa da aman banane nasıl olsa erkek tarafından diye onu pek fazla sallamayacaktır. ama bu tipler düğün salonlarının vazgeçilmez gizemlileri olmaya devam edeceklerdir.