bugün

dtp ye akp den daha önce kapatma istemiyle dava açıldığından çok kafaya takılmaması gereken olaydır.Bazı arkadaşların "bizi değil dtp yi kapatsınlar" gibi bir çekincesi varsa rahat olsunlardır.Zira görünen o ki bu iki parti de dtp biraz daha önce olmak üzere kapanacaktır.Başka sorun yoksa ben odama çekilmek istiyorum efendim.
akp'nin iddianame verildiği gibi kapatıldığını zanneden; dtp hakkında kapatma davasının 16 kasım 2007'de açıldığından bi haber yazarın anlamaması gayet doğal olan hadise.
kapatma fetişizminin en güzel örneğidir.
yıllardır devletin her kademesine sızmış, toplum dinamiklerini alt üst etmiş, laik cumhuriyete karşı aleni bir savaşıma girişmiş ve tüm bunların yanında kutsal olması gereken inançları sömürerek toplumun yarısını kendi saflarına dahil etmiş dinci faşist bir iktidarın, 20 tane şaklabandan daha zararlı olduğu gerçeğinden doğan sonuçtur.

pkk ve onun siyasi temsilcisi devlet çarkını asla ellerine geçiremeyecek terör örgütleridirler ancak siyasetini takiye ve yalan üzerine oturtan dinci faşizmin temsilcileri bu sayede devleti içten fethedebildikleri için türkiye'nin karşısındaki en büyük güvenlik sorunudurlar.
her iki siyasi partide halkın iradeisiyle meclise taşınmış işte bu yüzden hiç bir partitnin kapatılması doğru olmayan bir tutumdur.