bugün

öncelikle biraz bilgisayar destekli de olsa değişik bir depeche mode şarkısıdır, hem hareketli hem yaralayıcıdır, benim için dream on denince önce bu gelir, hele o şarkının korkunç girişi mükemmeldir.
lakin pek kimse tarafından bilinmemekte, bilenlerin en az yarısı tarafından sevilmemektedir

aerosmith dream on ise bir efsanedir, bilmeyen de sevmeyen de yok gibidir hemen hemen. işte iki şarkı arasındaki fark budur. elbette performans açısından bu dream onda daha bir emek vardır ve eskiye ait olduğu için daha bir değerlidir.

ama diğer dream on beni ilk dinleyişimde tam kalbimden vurmuştur ne yalan.
güzel bir parçadır. şarkının ortalarına doğru insan giysilerinden ve tüm zorunluluklarından sıyrılıp kendini kimsenin girmediği kimsesiz sulara atmak ister.
depeche mode un olan dream on asmıs bir şarkıdır.defalarca dinletir kendini.
yüzbinmilyonsekizaltmışbeş kez sıkılmadan dinlenebilesi hede.
*.
dio* - malmsteen* coverinin asmis oldugu sarki.Vokal deseniz vokal, solo deseniz solo.Dinlenilmeli,dinletilmeli.
ing. hayal kur...
aynı zamanda bir almora şarkısıdır.

sözleri;
sweet child you call the sleep and look into the dreams
listen the fairy tales reach the land of the dreams

tomorrow wake in a sunny day listen the lullaby of the sky
singing angels are waiting for you listen the calling of life

dream on, dream on, and you believe in the tale of life
dream on, dream on, trust only your heart.

çevirisi;
Tatlı çocuk uykun geliyor
Ve rüyalara dalıyorsun
Peri masallarını dinle
Rüyaların uzunluğuna eriş

Yarın,güneşli bir güne uyanacak
Gökyüzünün ninnisini dinle
Şarkı söyleyen melekler seni dinliyor
Hayatın çağısını dinle

Hayal kur,hayal kur,
Ve hayatın masalına inan
Hayal kur,hayal kur
Sadece kendi kalbine güven.
lise zamanlarında geceleri aşık olduğum kızı düşünerek belki binlerce kez dinlediğim, benliğime kazınmış şarkıdır.
her dinleyişimde bana liv tyler ı hatırlatan, aklıma getiren, zihnimde bir anda görüntüsünün oluşmasını sağlayan parça. nedendir bilmiyorum, öyle...
aerosmith'in en piyasa ve en sağlam şarkısıdır. bir diğeri için ;

(bkz: crazy)
dinleyen insani dinledigi yerden alip baska yerlere goturen inanilmaz derecede guzel sarki.
steven tyler'ın iğrenç, pis, kocaman, at dişli ağzından nasıl olur da böyle muhteşem bir ses çıkabilir sorularını bana sorduran şarkı.

(bkz: yaradana kurban)
--spoiler--
Maybe tomorrow the good Lord will take you away.
--spoiler--
beni benden alan mükemmel şarkılardan biridir. neden bilmiyorum ama ilginç bir hisse kapılırsınız müziğinde, sesinde, sözünde... aerosmith farkı diyorum.
mümkenmel bir aerosmith şarkısıdır.her dinleyişte mutlaka bir şeyler olur insanın içinde.
''her dinlediğinde insan mutlaka bir şeyler olur insanın içinde'' tadında guguk tanımlara zorlayan şarkı. ayrosimit söylüyor. rüya başlasın. oh başlasın elbette iş böyleyse.
yeni bir altıncı nesil yazar. *
yemek gibi günde 3 öğün hatta daha fazla dinlenmesi gereken aerosmith efsanesi. steven tyler'ın aşmış sesini insanın hafızasına çıkmamak üzere kazır ayrıca.
(bkz: almora)
steven tyler'in dream on'u her dedidiğinde tüylerimin ürperdiği, içime bir üşüme geldiği ve herkesin ölmeden önce mutlaka dinlemesi gerektiğine inandığım dehşet ötesi bir parçadır.
Aerosmith'in yıllar geçtiği halde eskimemiş şarkısıdır.

--spoiler--
Half my life's in books' written pages,
Live and learn from fools and from sages
You know it's true,
All the things
Come back to you.
--spoiler--
her dinleyişinizde sizi tekrar dream on durumuna getiren parça aerosmith yapmış daha ne olsun.
r.james dio ve yngwie malmsteen ikikisinden daha dolu bir biçimde dinlenecek müthiş bir şarkı. aerosmith' tir özü ama dio efsanesi sağlam vokaliyle y.m ise sağlam gitarıyla yeni soluk getirmiştir.bol bol dinlenesidir.
her dinleyişimde beni benden alan eskiden neredeyse tek dinlediğim grup olan efsane aerosmith şarkısı.
her adını duyduğumda gülümsememe neden olan şarkı;

bizde ki ''sözlerimi geri alamam'' ın hissini uyandırıyor sanki. acıyla tatlı karışmış.
rahmetli Dio güzel söylemiştir bu şarkıyı.