bugün

muhtemelen işi başından aşkın, sürekli yorgun olan kravatlı karamsar insanlar gelir akla. ama doğum gününüz 1 nisan sa ve çevrenizde 'aaaaaaaaaaaa senin doğum günün 1 nisan mı yeaaaaaaaaaa' , 'şaka gibi yeaaaa' veya 'zaaaaaa babana şaka yapmışlardır kanka, oğlun oldu diye' gibi diyaloglara maruz kalıyorsanız doğum gününüzü değil sevmek nefret edersiniz.

hayır bunları geçtim, bi de şakacı esprili güleç bi tip iseniz, 'şaka gibi çocuk yhaaaaa' diyenler de çıkacaktır. işte hayat o anda dursun ve mayalar hesap hatası yapmış olsun, kıyamet o anda gelsin istersin.
kastedilen, sadece insanın doğduğu günse, diğer günlerden farksızdır. ama sözü edilen, eğer ki bir yaş daha büyümenin kutlanması durumuysa, gereksiz bir durumdur. yine de kutlayanlara saygımız nicedir tabii.
Doğum gününde muhakkak başına gelmesini istemediği bir olay yaşayan kişidir.
doğum gününü kutlayan kişilerin olmaması, önceki yıllarda yaşanan kötü anlar vb. bir çok nedenlere sahip olabilen insandır.
hiç bi özel günde o tvlerde gördüğü ya da hayal ettiği gibi eğlenemeyip doğum günü dahil her günün saçma olduğunu anlamış insandır.
hiç çekilesi manyak türü değildir valla.
yahu ne var bütün dünya doğum gününü umursuyor da senin küstahlığın niye yani?
bi de kutlanınca filan trip atıyorsa bir daha asla denemeyin. ha xtir deyin geçin.
alnından öpülesi insandır. tamam insanlar kutlasın, eğlensin, sevinsin. hatta bizi de dahil etsinler. fakat ben sevemiyorum. kutlamak istemiyorum. arkadaşlarım kutlarlarsa bozmuyorum tabii ama içimden gelmiyor kutlamak. böyle şekillere takılmak hoşuma gitmiyor. benimle ilgili bir şeyler yapmak istiyorlarsa doğum günü zorlaması ile değil içten gelerek herhangi bir gün bir şeyler yapabilirler. *
var olmaktan yorulmuş olan, yaşamaktan rahatsız olan, doğduğu güne bu yüzden lanet okuyan insandır.

genelde doğum günlerinde kendisiyle sağlanabilecek her türlü iletişim kaynağını kökten keserler. bir günlük inzivaya çekilirler. hala inatla kendisine ulaşıp doğum gününü kutlayan tipleri siktir etmek konusunda da hiç çekinmezler.
doğum gününde başına kötü bi'şey gelmiş olan kişidir. ölüm veya kaza olabilir. bunların dışında doğduğu günü sevmeyen, nefret eden insan yaşama sevincini yitirmiş insandır. kişi doğduğu günü nasıl sevmez? her şeyden önce bir kutlama yapılır, pasta kesilir. hadi kesmedin diyelim birileri arar ve doğumunu kutlar. güzel şeyler bunlar. hatırlanmak kişiyi mutlu, köfte gibi sevimli biri yapar.
Doğum günü yaz aylarında olan kişidir. Çocukken, bütün arkadaşlarının o özel günde tatil için köyüne gitmiş olması nedeniyle doğum gününün komşu teyzelerle kutlanmak zorunda kalınması travma yaratmıştır.
yine

+aaaaaa babana şaka yapmışlardın oğlun oldu diye ihihihihihiiiiiiii
-ehehehe senin espri anlayışını sikem*
-şakacı seniiii.

diyaloğuna maruz kalmaktır. yine bok ettiniz ya aferin lan.
çocukken doğum günlerini anneleri kutlayan arkadaşlarına rağmen senin annenin, kardeşlerinin ve arkadaşların hatırlamaması ve ' aaa sen bugün doğmuştun di mi ? ' demesi ömründe bir kaç defa gördüğün amca veya teyzenin' doğum günün kutlu olsun. günlerde nasıl geçiyor elimize doğmuştun şimdi dünyaya sığmıyorsun . ' demesini duyan ve aklı havaya uçan insandır.
yaşlandığının yüzüne vurulmasını istemeyen insandır.
bazı insanlar doğum gününü hiç kutlamaz hatta nefret eder. belli bir arkadaş grubunun toplanıp pastanın üstüne mumlar konarak üflenip kutlanması böyle insanlara itici geliyor. ne demişler, zevkler ve renkler tartışılmaz.
Beni aciklayan basliklardan biridir. Beni mutlu edecek bir eylem degildir, hayatimda hic dogum gunumu kutlamamis olmam en buyuk sebebidir. Bu saatten sonra kutlasan ne olur kutlamasan ne olur.
dogum gununde en sevdigi insani kaybettigi icin sevmiyor olabilir. misal babam kardesimin dogum gununde kalp krizi gecirdi ve kaybettik.
O gün doğum günün olduğunu bildiği halde gururuna yediremediği için bir kez bakıp bugün senin doğum günün deyilmi iyiki doğdun demeyen birinden böyle bir beklentiniz varsa sevemezsiniz efendim.
(bkz: o benimdir o benim)
doğum gününü sevmemeyi anlarım, yılbaşını sevmemeyi, sevgililer gününü sevmemeyi de anlarım. hiçbir şeyi sevmemeyi anlarım tamam da bu sevmediğini belli etme durumunu anlayamamam. sevmiyorsan kutlamazsın, seviyorsan kutlarsın. bunun üzerine girdiğin her muhabbet ve her tartışma inandığın ya da inanmadığın durumun ne kadar yüzeyselce ve iki yüzlülükle kabul edildiğini gösteriyor. o yüzden onu sevmem ya da bunu severim demek gereksiz.
aslında kimsenin doğum gününü kutlamaması sonucunda oluşan bir eylem. madem kimse kutlamıyor bende sevmiyorum ozaman uleyn dedirten bir olaydır
herkesin garip karşılamasına karşın nefret ederim, uzun zamandır görüşmediğimiz kişilerle bile mesajlaşmak zorunda kalıyor insan...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar