bugün

dogu, dogu derken turkiye'nin dogusu, sayet uzakdogu'da bir yere gidip bu soruyu sorsan alacagin cevap mantiklidir ama iran sinirina gelmeden bu soruyu sormakta bir abestlik seziyorum, evet arkadasim dogru yerdesin, burasi dogu anadolu bolgesi. ogretmensizlikten kapanan okullarla dolu, dogu anadolu'ya gelen bir yerli turistin veya devlet memurunun, yore halkiyla diyaloga girmesidir. durum bu kadar vahim m? kime gore, neye gore.
(bkz: taca cikacagini bile bile topa depar atan futbolcu)
ne dediğini kimse anlamayacağı için boşu boşuna cevap bekleyecek olan kişi sorusu.
cevap olarak: aha bi siyasetci daha geldi, yok lan sana oy! sözleriyle karşılaşmaktır.

doğuda bir köydeki herhangi bir insan en az üç dil bilir. (türkçe-kürtçe-zazaca)
(bkz: kürtçe bilmemenin getirdiği cehalet hissi)
imkansız diye birşeyin olmadığını bize kanıtlar.
iki dil bir bavul da irdelenen konu.
kulağa şaka gibi geliyor olabilir ama bu böyle. yalnızca kürtçe bilen o kadar çok insan var ki... türkçeyi ikinci dilleri olarak görüyorlar. gerçeklerden kaçamıyoruz. maalesef durum bu.
what? what did this man say? understand? awww shit!.. (bu soruya 2089 yılında verilecek cevap.)
liverpool stadına gidip bursa'dan gol haberi varmı diye sormakla eşdeğer.
çok doğal bunu demek. "türkiye'nin dili türkçedir, nokta." o zaman orası türkiye değil? adam kürt amına koyim. sana ne dangaloz? bilmiyorsa bilmiyordur türkçe'yi. sana mı kaldı? adamın anadili kürtçe. git götün yiyorsa doğuda de bakayım türkçe konuşacaksınız ibneler diye. ilk nerenize ne sokuyorlar görelim bi.
alt yazı gerek.
bütün doğu, güneydoğu değildir. hangi doğu (anadolu)dan bahsediyoruz aga?
yanıtsız kalmaktır. (bkz: yanıtsız kalmak)
for kurdish press nine.
ankara'dan sonrasının kürtçe konuştugunu sanan laftan anlamaz yurdum insanının densizlikte tavan yapma uğraşıdır.

yahu zır cahil misin? hadi anladık gidip doguyu görmedin ama okumadın mı, araştırmadın mı, doğuda sadece kürtlerin yaşamadıgını bilmiyor musun, fikir sahibi olmadan zikir sahibi olacak kadar mal mısın demezler mi bu durumda adama? tabi derler! soru muhatapları da hakederler!
kültürümüzün bölündüğünün resmidir. Bunu sağlayan da trt 6 yı açan zihniyettir.
doğudan bir köyden gelip "ana dilim türkçe" ve hatta "benim kadar türkçe konuşabiliyor musun" da derler adama. dedirtme!