bugün

benim için sadece bir kitapevinin ismi.
dost, açığını aramaz, yaninda olur destek olur her aninda iyi kötü gününde basarisizliginla sevinmez birseyler isptlamaya çalişmaz falan ama benim dostlarim dostuk anlayişı tamamen tersi.
Hic yazmiyorsun demişsin.. hic yazmiyorum diyemediğinden mi? Sana nerelerdesin diyecek takatim yok. O eski sohbetleri gectim.. En buyuk derdim kavusamadigim asklarim da degil. Zaten hicbiri de onemli degil hepsini gectim..
Ne konusalim, ne dersin? Aklima birsey gelmiyor, icimden de birsey gelmiyor. Desem de anlamazsin, sallamazsin.. kendi kendime diyorum ki; basima neler geldi sana diyemedim..
Dostluğun insan hayatındaki değeri bir ekmek,su kadar değerlidir. Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir dostumuz varsa eğer kıymetini bilmeliyiz. Çünkü arkadaş çok bulunur;ama dost zor bulunur.
Dost; canından can demekdir göz gözegeldiğinde salak salak güldüğün kişidir.
Bulması çok zor olandır. Öyle normal arkadaş gibi değildir dost. Bir insanı iyice tanımadan bu adam benim dostum demeyin, üzülürsünüz.
Bulmasi cok kolaydir. Uc gunde 7 dost edindim. Cikarlarina aykiri olmadigim surece dostuz.
dost için ölünür, can verilir.
günümüzde sadece süt ve süt ürünlerinin adıdır.
ayrıca (bkz: az kaşardan tost çok kaşardan dost olmaz).
http://www.liveleak.com/view?i=f3c_1412435852

budur. türk kızı için hayali bir kavramdır.
yanınızda olmayınca değerini daha iyi anlıyorsunuz. onsuz hayat gerçekten sıkıcı. keşke o olsaydı burda diyorsunuz. he birde enteresan bir şekilde birlikte yaptığınız her şey sanki daha farklı oluyor içtiğiniz su daha bi su, yediğiniz yemek daha bi yemek, izlediginiz film daha bi film...
sana en yakın olandır.
umutlarınızı yitirdiğinizde, hayalleriniz kaybolup gittiğinde her daim yanınızda olandır.
zor zamanlarında yanında olan, derdini dinleyen, arkanı kollayan ve öz kardeşinden farksız gördüğün bir insana taktığın sıfattır dost.
dostum diyebileceğiniz bir insanı bulduysanız kesinlikle onu kaybetmemek için çabalayın.
normalde güvenmek gerekir dost dediğine...
ama benim dostum dediğim insan sürekli ikircikli konuşuyor, güvenemez oldum, söylediklerine artık itimat etmez oldum; bu da beni mutsuz ediyor.
keşke daha gerçekçi "dost" biriktirebilseydim..
dost, henüz saldırmamış düşman demektir.
tövbe haşa değişen ve aynı zamanda kötüleşen devir ve dönemde dost, sadece bir yoğurt markasıdır. ucuzdur.
Nerden vuracağını iyi bilen şahsiyettir.
Ne demişler dostunu tanımak istiyorsan borç ver yada yolculuğa çık o zaman kim olduğunu daha iyi anlarsın.
ibn acibe, abdülkadir geylani'nin ayniyye adlı eserinden naklediyor;

"nefs'in bütün nisbetleri (kazandığı güzel sıfat ve haller) kendisiyle sürekli beraber olduğu kimselerden gelir. kalp'te yerleşen tabiatlar (huy) da yaptıgı dostluklardan oluşur."

ben de derim ki; bu dostluk yalnızca maddi beraberlik manası taşımaz. kişi dostunu her daim manen, aklında ve kalbinde taşır. çünkü gerçek sevgi ve muhabbet bunu gerektirir.
Sevgiliden daha çok sevilen kişi. Aileden birisidir o, belki de daha fazlası...

Bu günleri özlemle hatırlayacağım sanırım.
bazen tam bir tane dost kazanmis gibi oluyorum; sonra bir bakiyorum o da elimden kaymis gitmis. hepsi bir bir gidiyor.
bu dost dedigin sey kyk kredisi gibi bir sey. ne ara geliyor ne ara gidiyor anlamadim. hatta bazen hic gelmiyor bile. reankarnasyon olsa onceki hayatimdan ice girmisim diyecegim.
Bazen gerçekten dostlarım dediğim insanlar olmasına rağmen yalnız hissediyorum. Yani neden bir anda değişir insanlar anlamıyorum, sanırım da hiç anlayamayacağım.
gerçekten 'dost' zor bulunur. en iyisi mi bulunca ona sıkı sıkı sarılmalı.

eli sıcaktır, sıcaklığına
tamam, dersin.
buldum, dersin.
değildir, bilemezsin.
Celal bayar Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde okumuş her öģrenci de ama az ama çok anısı olan yer. *