bugün

Föto örgütünün darbe yapma girişiminin başarısız olması sonucu ülkeyi ekonomik krize sokup parcalamak istiyorlar diye düşünüyorum. Eğer böyleyse föto niye dinciyim diye geciniyor bozgunculuk çıkartıyor. Ben bozgunculuk çıkarttığım zaman allahım nolursun canımı al cehennemde yanmaya razıyım diye dua ediyorum.

Eklemek istediğim bir konuda dine o kadar bağımlı biri değilim.
atesi var ya da tansiyon.havalar soğudu doktora görünmesi lazım.
yükselmek demiyelim ona .. hacetlenmek desek daha doğru olur.
(bkz: föto)
(bkz: tamam)
mevcut döviz rezervinin piyasanın talep ettiği dövizi karşılayamamasından dolayı basit iktisadi anlamda yükselme eğiliminde olan tepkisel durumdur.

merkez bankasının piyasaya döviz sürmesi ile dengelenmesi mümkündür. lakin talepte ki yükselişi arz miktarı karşılayamıyorsa ülkende gerek iç-dışborçlanmada, gerek para politikasında ve gerekse cari açıkta sorun var demektir. uzmanlar bu durumu iç borçlanma ile ya da hisse senedi yolu ile kapatmaya çalışsa da ülkenin parası devalü oldu demektir. şu an ne yazık ki %20 bandında bir devalasyondan söz etmek mümkündür. gizlenmeye çalışılsa da bu belki de cumhuriyet tarihinin en büyük devalasyonlarından biridir. öyle dolardır dalgalanır diyerek sırıtmak ancak hainlerin yapabileceği davranıştır. öperim yanaklarınızdan.
Amerikanın istediği gibi bi ülke olmadığımız için yatırımcılarını ülkemizden çekiyo ülkede dolar yok sebep bu by.