bugün

konya'nın selçuklu ilçesinde bulunan, başta ilköğretim okulu olarak tasarlanan ancak sonradan liseye çevrilen, her sene ortalama 120 öğrenci alan bir lisedir.
mezun olduğum lisedir.

çok isteyerek girmemiş olmamla beraber çok severek okumamışımdır. kafadan sakat hocaları, ilginç öğrencileri küçücük bir bahçesi ve binası vardır.
ha ama en güzel günlerimi bu okulda geçirmişimdir o da ayrı bir konu. sevdiğiniz insanlar çevrenizde olunca her yer güzel gelir ne de olsa.

mezun olalı yıllar olmasına rağmen bir gün de haydi lise arkadaşlarım toplanıp da okulumuzu ziyaret edelim diye gayretlenmişliğim yoktur. fakat bahçenin kapısından vay len ne güzel günlerdi diye içimizden geçirerek gizli gizli okula baktığımız görülmüştür.

lise güzeldi be! en iyi dönemiydi hayatın.

ekleme: ilk entiri uçmuş. bilgi: konya nın en iyi 3. anadolu lisesidir.
bazen yolda giderken gordugum konyanin en.iyi 3 anadolu lisesinden 3,su . iyi mezunlar verdi mi ? hayir.
kedin uzanamadığı ciğere pis demesi misali, kazanamayanların kötü yorumladığı, başarılı, öğretmenleri candan (özellikle sema sönmez), küçük ama şirin, şu an öğrencisi olduğum lisedir.
2012'de mezun olduğum okuldur.

öncelikle iyi bir lise değildir. okulun ortalama bir öğrencisi iseniz çok aman aman bir üniversiteyi hedeflemeyin. üzülürsünüz. kendimden sonraki ve önceki dönemlerin başarılarına istinaden konuşuyorum bu konuda, okul aldığı çoğu öğrenciyi üniversite sınavında daha geri başarı sıralarına atıyor. bunun sebebi de basit aslında: yetersiz 'öğretim' kadrosu.

okulun tm'ci şovenizmi vardır. biz sayısalcılar tm'cilerle aynı edebiyat yazılısını olurken, matematikte onların kafası basmaz diye hocamız onlara daha basit sınavlar hazırlardı(edebiyat ve matematik hocalarımız ortaktı.). sayısalcı iseniz okul birinciliğini düşünmeyin hatta ilk 5'i bile kafanızdan çıkarın. mezun olurken göreceksiniz yarak kürek adamlar not ortalamasında önünüzde olacak. bunda sevgili coğrafyacımızın da payı büyüktür ;)

12. sınıfta dersi size vermek yerine son ana kadar ders işleyen edebiyat hocanızla sabah sabah çıldırmacalar yaşayacaksınız.

hocaları az gördükten sonra kimyayı zaten öğrenemeyeceğinizi anlarsınız.

diğer anadolu liselerinde olduğu gibi okulda ingilizce öğrenmek sizin için de hayal. (9'da ve 10'da ingilizce öğrenmeye bakın. bokunu çıkarana kadar öğrenin. özellikle üniversiteye geçtiğinizde lise hayatınızdaki en önemli hamleniz olduğunu anlayacaksınız bunun.)

ultra baskıcı yönetim kadrosu değişti mi bilmiyorum. ama diğer liselerdeki arkadaşlarınızın rahatlıklarını gördükçe lanet edersiniz değişmediyse o kafa yapısı.

bu okulda bir şey öğrenemezsiniz. açık ve net.

bana gelirsek, okulun ortalama başarısının ötesinde bir yer okuyorum ama bunda dershanemin etkili olduğunu itiraf etmem gerek.

sadede gelirsek. okuyorsanız geçmiş olsun. ama tercih yapacaksanız ve puanınız selçuklu anadoluya yetiyorsa düşünmeden selçuklu anadoluya basın oyunuzu.

not: ilkokul bozması binasına diyecek bir şey bulamıyorum.
ismine inanmakta güçlük çektiğim lisedir. oradan mezun olmuş olsam, sorsalar direkt söylemez, zzztbırızzt lisesi diye geçiştirirdim.
Kısaca bir özet yapmak gerekirse;
Öncelikle fiziki yönden tam bir fiyasko. * ilk okuldan çevrilmiş binasını baştan atın çöpe gitsin.
Ben binaya bakmam kadrosu nasıl diyecek olursanız. Tartışmasız konya'nın "en kasık" kadrosu. Fen lisesine gitseniz orda böylesi yok arkadaşlar biliyorum. Kendileri de itiraf ederler zaten. Bütün sınavları zor yapıyoruz hehheyyt filan Derler. Şimdi niye bu kadar abartıyon denecek olursa, hocalardan biri sınıfa gelir "ben odtü mezunuyum ayağınızı denk alın ekikekekikike " der diğeri gelir "derslerden korkmayın benden korkun zaaaaxdd" filan der. Hayır kocasından dayak yiyip gelip sinirini öğrenciden çıkaran kadınlardan hiç bahsetmiyorum bile.
sosyal faaliyet sıfırdır. Yani hiç yoktur. Böyle bir şey olmamıştır. Olan var diyosa yalancıdır.
hiç mi iyi tarafı yok diyenler için:
görsel
Anca kendinizi bunla avutabilirsiniz. *
Ciddi anlamda başka bi tutar yönü yoktur. *
atlamadan geçmiyim. Eğer yolunuz düşerse, uğrayın bi. Uludağ gazoz ısmarlarrrız.
ne tür dolapların döndüğü belli olmayan lisedir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar