bugün

Bayım siz de bir doktora görünseniz sizin için hiç de fena olmaz.
hemşire olun.
Bize tavsiye degil doktor verin.
yapmayın. bende bir tane var. ders çalışmaktan pek zamanları olmuyor.aynı evde olduğumuz halde çocuğun yüzünü ancak hafta sonları görüyoruz.
ailenizin içine sokmayın. evin yaşlı üyeleri romatizmadan başlar tansiyondan çıkar.
Eczacı olun, yanınızdan geçen üzerinize doktor atıyor sanki. Ayıp olmasın diye içtiğiniz çayların miktarı bardakla, litreyle, galonla falan değil; tankerle ölçülür hale geliyor.
hiç sevilmeyen, hatta belki de memlekette en nefret edilen meslek grubunun bir mensubu olarak bi şeyler yazıcam. bunu niye söylüyorum, doktor kardeşlerim alınmasın diye.

dün pederle arabada gidiyoruz. babam emekli bir laborant. küçük kuzenimin çocuk doktoru olmak istediğinden bahsettim. "sakın ha" dedi. niye deyince başladı yardırmaya.

- doktor olmasın birader (kendisi bana yıllardır birader der ve yıllardır da kendisine ismiyle ya da peder bey şeklinde seslenmemi ister) tanıdığım ne kadar doktor varsa götveren birader. bakıyorum şöyle, hepsi benim arkadaşım ama murat amcan dışında götveren olmayan doktor görmedim.

zorba: ee baba müştak amca var ya?

- kim? müştaaak?!?! olm o öyle böyle orijinal bir götveren değil.

z: baba emin amca, gözcü.

- tarih öyle götveren yazmaz lan!

z: baba savaş amca?

- süzmeeeeee!

z: baba yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyor ama?

-birader biz de götveren değilsek bile götüz. baban hayırlı adam mı! güzel rakı içiyorlar yalnız götverenler.

valla bence peder beyi dinleyin doktorlardan uzak durun. kimse vermesin, kimse evlenmesin o kadar parayla osbir çeksin ibneler.
Bırakında doktorlar işini yapsın.

K- nerdesin aşkım
D- çok önemli bir operasyona giriyorum
K- ama benimle hiç ilgilenmiyorsun!!!
tıp okusunlar.
doktora hele hiç güvenilmez. şimdiden uzaklaşın aman diyim.
dekolteli giyinip hoşlandığınız doktora muayeneye gidin. sonra olanları burda bize de anlatın.
(bkz: doktora git)
Bana mesaj atsın.
tanıdıklarınızdan sipariş isteyin. doktor sevgililer genellikle sipariş usulü yapılıyor çünkü.
Kadavralığı bi düşünün.
bu doktorsa bende normal karbon çinko pilim aq.
Hemşiri fantezisi yapın. Hadi bakalım koca yürekli beyaz jartiyerliler ordusu yolunuz açık gazanız mübarek olsun. Teşk.
Neşter takımını unutma.