bugün

doğum günü merasimini önemseyen ve sevdikleri tarafından her sene doğum günü kutlanan bir insansa, unutulan doğum gününde psikolojisi berbat olacak insandır.
diptedir, sondadır, depresyondadır.
facebook sayesınde artık unutulmayan ınsan.
gidip köprüden aşşağı atlaması gereken insan.
herkes değilde özellikle aramalarını beklediği en yakın arkadaşlarının unutması koyar bu insana.
gece 12 de mesaj gelmeyince acaba süpriz parti mi yapacaklar diye düşünür.
sabah olunca uyuyakalmışlardır der.
öğlende annesi babası arar avunur biraz geçer saatler.
akşamüzeri 'yok kesin bunlar bir iş çeviriyorlar' diye düşünceler geçmeye başlar beyninden.unutabileceklerini kabullenmek istemez çünkü.insan dostunun doğum gününü hem de ne kadar önem verdiğini bile bile unutur mu hiç?
saatler geçer akşam olur.kimseden ses seda çıkmaz.bir hüzün çöker.ama hala umut vardır.her an biri elinde pastayla içeri dalacakmış gibi hisseder.
saat 22 yi de geçtikten sonra hiç bir süprizin olmayacağını arkadaşlarının bariz şekilde o günü unuttuklarını kabullenir.seve seve ya da seve seve..
o saatten sonra telefon ele alınır, hatırlatmalara bir göz atılır,unutan kişilerin doğum günü hatırlatmaları bir bir silinir.
sonuç mu? yine yaşlandık ulan!
edit: böyle genellediğime bakma.bir tek ben siliyorum böyle bir kere de insanları.
bayram seyran vs gibi önemli günlere tekabül ettiğinden arada kaynayıp giden insandır.
unutulmasını, sıradan bir gün gibi o günü yaşamayı istiyorsa duruma sevinecek insandır.
ne kadar hüzünlense de bi süre sonra umursamayacak insandır.
ne kadar umursamaz gibi görünse de gelecek senenin planlarını kuracaktır.
sık sık başıma gelen hadisedir, annem ve babam çok unutur , yaşlılığa veriyoruz efendim.
Çok ama çok üzüntü verici bir durumdur. herkesin aklında olduğunu düşünürsün, unutmazlar dersin, merak edersin acaba ne alacaklar diye bir de bakmışsınki herkes unutmuş ağlarsın üzülürsün o andaki bütün mutluluğun çöker yerin dibine girersin.