(bkz: kapıları açmak)
yaprak dökümü-- sümüklü*
kavak yelleri-- öss gençliği
acemi cadı--ergen
evsiz barksız--dolmuşçu*
biri bizi gözetliyor*-- paris hilton
tarık ve diğerleri: acilen psikolojik desteğe ihtiyacınız var. cinsel hayatınızda fırtınalı bir dönem geçiriyo olabilirsiniz.
- sağ dizim mi sol dizim mi?
+ ulan yine mi sen?
herkes niye ot gibi yüz tane pembe dizi izliyor sonra yarın da arkadaşlarıyla açık oturum yapıp tartışıyorlar. başka işiniz yok mu? hayat dizilerdeki gibi eşkiya kızı sever onun için dağları deler falan yok. onlarda para bok gibi. kimde var öyle rahatlık lan. gerçekçi olun dalmayın o kadar.

o dizilerin hepsinin tiryakisi olanlara söylüyorum...

(bkz: neyse lan ben bir şey demiyorum)

eksileyin.
haftanın 7 gününde toplam 13 dizi takip eden insanı tahlil edemeyecek kişinin söylemidir.
+ dizini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim
-kızlar yurdu
+dahey daheyyy evin nerde bacım bu gece geliyom.. aynı çatı altında izleriz, büyük buluşma izleriz bak benim favorilerim onlar..

+dizini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim
-zoraki koca
+kim lan o yavşak bi havasını alalım lavuğun.. ona bir sor bakalım felek ne demekmiş,
hayat kavgam valla alırım ayağımın altına..

-vazgeç gönlüm
+kalbimi kırdın ama şimdi bacım.. ne diyelim, kader, rüyalarda buluşuruz..

-ablam böyle istedi
+ya bırak sen yengeyi kalbinin sesini dinle.. belalı baldız var bak ben onu izlerim..
*
genco: bir anda ortamın kahramanı olan gözüpek insanlardan olmak isteyen birisin. aksiyon senin hayatında ilk sırada olmalıdır. ama bunlar gelişigüzel gelişen olaylar olmalıdır ki senin değerin daha iyi bilinebilsin.
(bkz: tutar bu başlık)
yaprak dökümü dizisini izleyen insan, duygusal ve romantik olur. bu kişiler kurtlar vadisi izleyen insanlarla iyi anlaşamazlar. acemi cadı izleyenler ise bambaşkadır! onlar, hareketli, deli dolu ve cıvıl cıvıldırlar kendileri için en iyi partner sihirli annem izleyenler olacaktır.

(bkz: burcunu söyle sana kim olduğun söyleyeyim)
tahlil yapmaya can atan hobit söylemi.

- dizini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim
+ ahah yok yok söylemeyeyim ben
- a gücenirim bak, lütfen yaa
+ peki o zaman söylüyorum: jenna loves rocco
- hö