bugün

bizimkiler isimli dizide halis'i oynayan * ali uyandıran isimli bir tiyatro sanatçısı vardı. o zaman 50'li yaşlarda olmasına rağmen 20'li yaşlardaki birini canlandırıyordu. ve o rol, "cuk" oturmuştu. ancak son zamanlarda sayıları çok artan dizilere baktığımızda oynadığı rol kendisine yakışmayan, uymamış dedittiren bir sürü örnek çıkıyor. yaprak dökümü'ndeki doktor nazmi gibi, şevket (2) gibi.
necati sasmaz diyeyim siz anlayin.
ednan bey desem en çok behlül sevinir heralde.
arka sıradakiler dizisinde Bülent çetinaslan nam-ı diğer oktay... abim yaşımda adama lise üniforması giydirmişler...
yaprak dökümü'nün yeni şevket'i.
gerçi o da eskidi ama hala olmadı.
aslı tandoğan- canseza *.
tüm karadenizli rollerindeki sanatçılardır. uy haçan ve da'dan oluşan sözde senaryoyu çeviremezler dillerinde bi türlü.
iffet dizisindeki Zuhal Olcay. Oldu mu abla ya?
oktay. arka sıradakiler.
demokrasi oyununda- tayyip erdoğan.
olgun şimşek- alacakaranlık

kötü bir karakter yakışmıyor bu kişiye. hayır yapamayacağından değil, en zor rolü dahi layıkıyla ve fazlasıyla yapar. çok üst düzey bir oyuncu ama yakışmıyor kötü bir karakter kendisine.

yıllarca böyle bir algı oluşturmadı. böylebir izlenim bırakmadı. bilakis aksi yönde oldu. ki çok da iyi oldu.

bir demet tiyatro - kudret
yedi numara - sabit

şimdi sen ne yaparsan yap, izliyicinin aklında ki güldüren insan kalıbını silemezsin. seni o şekile görmüş ve tanımış. bunun haricinde başka bir rolü ben kendisine yakıştırmıyorum. çok iğreti buluyorum. özellikle de mafya karakterlerinde.

oynasın yalan dünya'da, tek başına yine izletir. ve izleyenler de bundan büyük keyif alır. bir insan kendi kendini bu kadar iyi taklit edemez ve güldüremez.
çok gereksiz bir tartışmadır. ben de bana yakışmayan bir okulda okuyorum. daha iyi bir yerde görev yapmasını istediğim bir öğretmenim var. bu konu tartışılamaz.
suskunlar dizisindeki takoz irfan karakterini canlandıran mehmet özgür önceden bir filmde travesti rolü canlandırmış hiç yakıştıramadım.
Muhteşem yüzyıl dizisinde hatice sultanı canlandıran Selma Ergeç.
firar dizisinde, civan karakterini canlandıran ismail hacıoğlu, dizideki rol ağa, o ne biçim ağa bıyıkları bile çıkmamış cücük gibi.
kuzey güney dizisinde zeynep karakterini canlandıran merve boluğur. bu kızın masum ve şirin yüzüne neden hep dişi erkeklere yapışan roller veriyorlar anlamıyorum oysa acemi cadı ilk projesi olmasına rağmen ne kadar güzeldi.
güncel Önemli Başlıklar