bugün

senelde ilk ve orta ergenlik dönemindeki kızların eylemidir. memoli'dir, polat'tır, küçük onur'dur.
bir karaktersize asık olmaktan iyi olacak olan durum.
mematiye aşık olmak. var mıdır acaba...
popüler kültürün en gereksiz anlık tüketim zevklerinden biri daha. misal; zamanında genç kızların dilinde yılan hikayesindeki m.ali bora, varken şimdi yerinde yeller esmektedir. tv. dünyasında herşey gelip geçicidir, tıpkı sözlüklerde gecenin bir yarısı entry girecem diye kasmak gibi, popülerdir çünkü.

gerçek dünya, sabah erkenden kalkıp okula ve işe gitmektir. gelecek endişesidir. bir türlü uygulamaya geçirilemeyen kariyer planlarınızdır. yoksa 2010 dan sonra ne lost kalacak ne kate, nede sawyer...

yok 2010 kadar okulu uzatmayı düşünen varsa dizi karekterleriyle yaşamaya devam, hayatta hayalsiz olmuyor bee....

ahh kate ahhhh...

yedin bitirdin milleti.
belki aşk değil ama ileri derecede hayranlık beslemektir.

criminal minds - dr.read karakteri benim için beynine hayranlık duyabileceğim bir karakterdir.
biraz ergen kız profilini yansıtan bir davranıştır. (bkz: çağatay ulusoy)
az genç kızımızı kaybetmedik dean winchester'la, sherlock'la doctor whoyla vesaire ile. ama şimdi göz önüne getirdiğimizde de o karakterlerin aşık olunmak için yaratıldığını kabul etmek zorundayız. hiçbirisi ne tuvalete gider ne kusar ne geğirir ne trip atar. adamların yaptıkları şey dünyayı kurtarmak. bana mı aşık olsunlar tabi gitsin onlara aşık olsunlar. eninde sonunda düşecekler kucağımıza.
15-19 yaş aralığı kızlarda sıkça rastlanan semptomdur.
görsel
Dizi değil film karakterine aşık olmuştum.
Son samuray filmi capon kadına.
zaman zaman oluyor, sonra rüyalarımı süslüyor.
Aşık demeyelim ama bi hoşlaşma oluyor olabilir...
Losttaki sawyera çok aşıktım ben ya.
gerçek hayatta var olmayan birine aşık olmaktır.
Ortaokulda iken içinde olduğum durumdu. icarly dizisindeki "Sam" karakterini canlandıran Jennette McCurdy bunlardan biriydi mesela.
Bkz: harley quinn.
Trinity.
Çalıkuşu fahriye evcen.

Ayrılsakta beraberiz janset.
Platon'u bile hayrette bırakacak bir platonikliktir.
How i met your mother dizisindeki robin scherbatsky’ e aşık olmaktır.