bugün

16 rating alan dizi. Sanırım bu bir rekor.
Son günlerde ödül konusu ile gündeme gelen anladığım kadarıyla hükümet tarafından bayağa destekçisi olan bir dizi.
Sadece bir kere bölümün yarısını izledim ve daha da izlemedim. Saçma geldi kurgu, sahneler vb.
Diizde ki oyuncu kalitesi emek ve başarı sırf bir siyasetçi beğeniyorum dedigi için gormezden gelinen dizi. Yapilan dupeduz saygısızlık. Cok buyuk bir kesimin izledigi sevdiği bir yapima ödül veriyorsun zaten surf bu zorunlulugu hissettirecek kadar iyi diye veriyorsun sonra kalkip terbiyesizlik yapıyorsun. Kusura bakmayin ama diziyi izletip izlememekle alakası yok. Hangi dizi olursa olsun bu hazımsızlık yapılamaz. Kastta ki kadroda ki hic bir oyuncu egreti oynamıyor. Sirf siz birisini sevmiyorsunuz diye emeğe hakaret edemezsiniz. Yapimcinin ödülü teslim etmesi en iyi cevap olmuş bence. Bir de reklamin iyisi kötüsü olmaz kelebek ve okan bir sekilde o diziye iyilik yaptı.
türkiye'nin en iyi dizisi. evet.
dizinin danışmanları acaba biraz tarih okusalar iyi olmaz mı? biraz önce köroğlu'nun deyişi çalıyordu. köroğlu 16 yüzyılda yaşamış bir ozan dizide daha 13. yüzyıldalar.

not: neden eksiliyorsunuz ben mi yaptım hatayı?
aslında milliyetçilerin ne denli aptal olduğunu gösteren filmdir, ben fazla izlemedim bir bölümünde mesela şaman moğollar saçma sapan ayinler yapıyordu ve bu din senin de dinindi o zaman. o zaman sen de onlar gibi yapıyordun demek ki, barbardın.

sana barbar dolaylı yoldan diyorlar aslında ama işte milliyetçi olunca kafa gidiyor.

vasat altı bir dizidir. ayrıca ertuğrulu tayyip oynasın kampanyası.
net keko dizisi.
ilk 2 bölümünü izlediğim dizidir. izlemeyi bırakmamın sebebi dizi gerçekten çok uzun ve yavaş ilerlemesidir, ne yazık ki çok vaktim yok ve bir diziye ayıracağım max 1 saat olmalı özet , yeni bölüm derken 3 saatimizi alıyor diziler. Ağır ilerlemesi de cabası. Haftada 4 dizi izleyen var bu kadar boş vakti insanlar nasıl buluyor hayret.
An itibariyle izlediğim efsane dizi.
En son Sedat Peker in oğlu oynuyordu dizisi.
Fotomantajlarda kusuru olan bir dizi. düzeltilmesi gereken ciddi bir sorundur.
Tarihten esinlenerek bir senaryo halinde hazırlanan, tarihimizi sevdiren dizi.
Tarihi tabiki dizilerle değil; kaynaklarından öğrenmeliyiz. Diriliş Ertuğrul, vermesi gereken mesajı fazlasıyla veriyor, tarihi sevdiriyor, merak uyandırıyor.
Dizimiz hakkinda haksız ve acimasiz eleştirilerde bulunan zatlardan bu yapimdan daha iyi bir icraat beklemekteyim.
Daha iyi olan icraat muhteşem yüzyıl gibi olacaksa sözümü geri alıyorum.
mesaj falan vermeyen b.ktan dizi.

mesaj veriyormus. ne mesaji veriyor soylesene ? cumhuriyeti birakalim osmanli coh eyi mesaji mi veriyor ? amina kodumun koyunlari. mesaj veriyormus. yaptiginiz osmanli masturbasyonuna katki sagliyor. o kadar.
Aşırı şekilde saçma olan çomar dizisi.

Hedef kitlesi belli.
--spoiler--
son bölümdeki matrix sahnesinde kahkaha atmama sebep olan dizi.
--spoiler--
Ertuğrul Gazisinin ücretine zam gelmiştir. bu zam, engin altan düzyatanın tatilde sakalını kesmemesi için gelmiştir.

http://www.posta.com.tr/d...ne-zam-galerisi-1246834-1
götünde don olmayan yoksul-cahil-dinci kesimleri osmanlı palavralarıyla gaza getirme-uyutma dizisi. parası sadece cahil-dinci kesimin değil, hepimizin cebinden çıkıyor. devletin propaganda aygıtı bizi sömürerek varlığını sürdürüyor.
tarihi anlatmamasıyla beraber birde tarihi katleden bir yapım.

örneğin ; kayı obası daha anadoluya göçtüğünde gök tanrıya inanan bir boy idi. Ertuğrul ve kayı ahalisi islamı yeni yeni öğreniyordu. ama gel gör ki Ertuğrul islamı çok iyi bilen birisi.
Türkiye'nin en çok izlenen dizisidir. Şuana dek ulaşılması zor rekorlara imza atmaktadır. Kıskananlar olsa da trt ye iyi para kazandırmaya devam etmekte.
iyi ki bir slo-mo efekti yapmayi ogrenmis yonetmenlerin yonettigi dizi.

10 saniyede bir slo-mo efekti veriyorlar kavga sahnelerinde.

zack snyder bile bu kadar slo-mo efekti kullanmiyor. ozenti kekolar.
%50 din%25 savaş gerisi entirika.daha ne olsun.
başıma bir iş gelmeyecekse; şu ana kadar hiç izlemediğim dizi.
Ağır çekim sahnelerini çıkardığımızda süresi 5 dkya düşen dizi.
böyle bir sahne olamaz, tam yerinde reklama giren dizi.
--spoiler--
Türkiye istatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre, (ülke genelinde ve ülke ortalamasında) günde 6 saat televizyon izleyen, 3 saat internete giren Türk insanı, kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor.
--spoiler--

tarihi; kitap okuyarak değilde, dizi izleyerek öğrendiğini zannedenlerin dizisi.