bugün

evet beyler açıklıyorum...

şaka tabi. sözlük formatının altına kaçırtmayalım. konuya geçersek: dinozor diye bir şey yoktur. darwinist'lerin zihnimiz üzerinde oynadığı oyunlardan biridir. aldatmacadır. şakirtçe söyleyecek olursak; dünya yaratılmış, hemen ardından insan yaratılmıştır. insandan önce canlı manlı yoktur. dinozor diye bir şey yaşamamıştır. g.tünüzden sürüngen uydurmayın...

var diyen açıklasın bana. şu aşağıdaki resimdeki canlı nasıl çiftleşecek lan? misyoner mi yapacak? neslini nasıl devam ettirecek? kukusu nerde bunun? pipisi nerde? çiziyolar, kemik diye plastikten bir şeyler yapıyorlar; yutturuyorlar bize. mason oyunudur. dinozor diye bir şey yoktur.

bunun çocuğu olmaz lan:
görsel

edit: resmin linki düzeltildi.
aydınlandım.

ayrıca; (bkz: dinozor taşşağı)
dinazorlar yoktur.
onca fosili de bilimadamları salak amele gibi marketten alıp, bizi kandırmışlardır.
Zaten dinazorlar yumurtayla üremez, sex yaparlar.
ybsg...
mantık hatası varsa o da kesinlikle o dev cüssenin sahip olduğu minicik ellerdir. nasıl dengeyi sağlamışlar hala hayret ediyorum.
--spoiler--
dinozor diye bir şey yaşamamıştır. g.tünüzden sürüngen uydurmayın...
--spoiler--

dinolar sürüngen olmayan canlılardır.

(bkz: yaş kaç)*

dedit: DiNOZORLAR sürüngen değildir. bilim adamlarının uydurmasıdır. dinolarda koskoca ayaklar var. derisine bakılıp sürüngen sınıfına koymak abestir.
günümüzde dünyaya hükmeden canlı türünün, milyonlarca yıl önce dünyaya hükmeden canlı türünde aradığı mantık hatasıdır. gün gelecek bizim de neslimiz bitecek baba. sonra bizden sonraki nesillerde biz de bir mantık hatası aramasın, aman ha.
ayrıca;

(bkz: rex e laf yok)*
dinozorların çiftleşme süreci hakkındaki çok bilimsel bir tartışmayı "dinozor s.ki görüp görmemek" ekseninde irdeleyen yurdum insanındaki mantık hatası yanında pek önemli gözükmese de; esasında önemli bir mantık hatasıdır.
dinozorların sürüngenler sınıfının bir üyesi olduğunu bilmeyen (#12149701) yurdum insanlarını gördükçe, içinden çıkılması daha bir güç hale gelen mantık hatasıdır.

yaş konusunu geçtim. oku, kaç yaşında olursan ol, dinonun hatırı için oku:
(bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/dinozor)

düdüt: sürüngen demek, "ayağı olmayan hayvan" demek değildir. deri ile de alakalı değil. kökensel bir sınıflandırma o. yılanlar hariç hemen hemen bütün sürüngenlerin ayağı vardır zaten (bkz: kertenkele) (bkz: timsah) (bkz: kaplumbağa)... solucan'ı "sürünüyor" diye sürüngen sanan bir neslin evlatlarıyız. çok görmemek lazım...
(bkz: dinazor fosilleri)
dinozorun pipisini ! ve kukusunu ! görmeden varlıklarına inanmam şeklinde açıklanabilecek mantık hatası hatasıdır.
-t-rex senin için öyle böyle diyorlar. ehehe.
+roaaarrrrrrrr
-lan kuşu uçmuyomuş diyolar. çiftleşemiyomuş diyol... ananıskim gelme lan. lan git!
hala olayı "kuku ve pipi görme" hadisesine indirgeyenler tarafından irdelenen mantık hatasıdır.

okuma yazma mı zayıftır, okuduğunu anlama becerisi mi kısıtlıdır? orada "kukusu nerede bunun? pipisi nerede?" cümlesinde ve diğer cümlelerde kastedilen şey; "pipisi yok, o zaman çiftleşemez" veya "pipiyi çizmemişler" zıkkımı değil... anlatılan şey anatomik sıkıntı. vücudun "çiftleşmeye" olan elverişsizliği. siz istediğiniz yere kukuyu ve pipiyi yerleştirin. ve yüzlerce kiloluk iki dinazorun bu organlarını bir şekilde birleştirin... nasıl diyoruz... onu soruyoruz... hala birileri kafayı takmış kukuya, pipiye... he aq. am, göt, meme...

diyoruz ki; bu "birleşme" hadisesi nasıl olacak? gözünüzün önünde kocaman bir canlı var. ve kocaman bir kuyruk. beklenen üzere erkeğin arkadan yaklaşıp üste geçmesiyle yaşanacak bir "penetrasyon" o resimdeki canlıda nasıl mümkün olabilir? o esnada dişinin kuyruğunu neresine sokacak erkek dinocuk? azcık şuna bi kafayı yorun. misyoner yapıyorlar desek; nasıl yapacaklar. sırtüstü yattın mı o bina kadar hayvan, nasıl geri kalkacak. erkek dinazorun ağırlığı altında nasıl zarar görmeden yırtacak? kafayı kukuya, pipiye takana kadar; şunu bir düşünün diyoruz. yok troll'dü, yok kukuydu, yok pipiydi, yok sürüngen değildi...

her cümle için; üç yüz satır da açıklama cümlesi mi yazalım ey arkadaşım? anatomik yapı uygun değil diyoruz. kütleyi gözönüne alın diyoruz. fizik kurallarını gözönüne alın diyoruz. geliyorlar kuku nerede, pipi nerede cümlesine kafayı takıyorlar. bi grup uuser; bir konuda kuku, pipi lafını duymaya görsün. kafa orada kalıyor. s.ksen bir birim ileri alamıyorsun ondan sonra. kilit...
iman sahiplerini tek tek bulup mideye indiremeden göçüp gitmiş olmalarıdır.
mantık hatası sadece çizilen dinazorların renkleridir. renkli dinazor olsa bile ne renk olacağı fosilinde mi yazıyor?
t-rex reyiz her türlü domaltır. o cüsseyle bu işi yapamıyorsa t-rexliği mi kalır lan.
"dostum dinazorları kuş boyutuna kadar indirge ve sonra kuşların nasıl çiftleştiğine bak." diyeceğim önerme, yumurta ile üreyen hayvanlar değişik ürerler sürtünme gibi, ayrıca neden dinazoru kendinle sikişirken düşünüyorsun ki? sonuçta çiftleştiği yaratıkta kendisi boyutunda yani olayı kendi boyutlarına indirgeme... devasa kuyruk yukarı kalkar sonra o devasa erkek cins oraya sürtünür sıvıyı bırakır olur biter.
"50 cm'lik ornitorenkle, 15 metrelik trex'i; memeli bir hayvanla, bir sürüngen anatomisini karıştıracak kadar beyinsiz adamların çözmeye çalıştığı mantık hatası" diyesim geldi ama demeyeceğim sözlük. malum senin bir fomatın var. neyse ki; ıhlamurlar çiçek açtı, bilmenizi isterim sözlük. karga b.kunda da potasyum bulunmuştur, çok afilli saygılar efem...
güncel Önemli Başlıklar