bugün

Adam gibi adamdır (verdiği tavsiyeye uyun hacı bi bildiği var ki konuşuyor ).
gerçekleri gören psikologtur.

delilerle uğraştığı halde o bile anlamıştır her şeyi.
Herkes gerçekten doğru bir biçimde dindar olursa psikopat kalmayacacak adamın ekmek kapısı kapanacak ee herkes kendine göre cevaplıyor.
net öz adamdır bu memlekette böyle sağlam fikir beyan edebilmek göt ister.
son zamanlarda nedense dinle ilgili hiç iyi fikirlerim yok. dindar bir ailede yetişmem vesilesiyle dinle bayağı içli dışlı büyüdüm. dinin insanı sosyal bir varlık olduğunu hiçe sayarak nasıl kısıtladığını analiz ettim kendimce. bende kendimi artık o kadar alıştırmışım ki kendimi din kurallarına, artık kurtulmak istesemde kurtulamıyorum. ruhuma işlemiş. memnunmuyum değilim. ama bunlardan sıyrılıp farklı bir kimliğe bürünmek çok zor. bürünmeye çalıştığımda da cin çarpmışa dönüyorum sanki. velhasılı dinlerin alayı yalan denilemez belki. çünkü din bir nevi insan hayatını düzenleyen hazır yol göstericidir. ama insanların parmak izlerinin aynı olmadığı gibi düşünce yapısıda aynı olmuyor. yani her insanın dine karşı yorumu farklı oluyor ve kendini engelleyebiliyor bazı konularda. yada yol gösterici olarak kabul edilen kişilerin yorumları farklı oluyor. pentagram ın bir adlı şarkısında geçen sözler var beni etkilemişti yazayım burayada: imam rahip rehber olmuş 
yalan yanlış aktarmışlar sana.

konu bayağı dağıldı sanki. demek istemem o ki dinlerin alayı yalan diyen psikolog, bence sığ düşünen biridir. çünkü dinin içindede insan ruhuna ait şeyler var. bunları gözardı eden insan at gözlüğü takmış biridir. o yüzden uzak durulması gerekir o psikologtan.