kendisiyle çelişen ateisttir. bu ateistler genelde dinle imanla hep kavga ederken, dindar bir insanda bir yanlışlık görünce hemen hadis ayet okumaya başlarlar.
kafası güzeldir .
müslüman geçinen yobazlara ağzının payını veren ateisttir.

bir fikre karşı çıkmanın en iyi yolu da budur.
işi gücü bırakıp oturup din öğrenen modelleri çok komiktir.
sabah akşam ayet hadis okuyanını gördüm.
ölüyorum gülmekten...
uyuşturucunun yan etkilerindendir.
tereciye tere satmaya çalışan ateisttir. yemezler.
din hakkında ders verdiklerinden daha çok bilgi sahibi olan kişidir. kendisine yapılacak tüm baskılara karşı öncesinden hazırlanmıştır. tabi sizler gibi* benzin ve çakmak ile değil.* okuyarak, kendini bilgiyle doldurarak savunur kendini. kutsal kitapların birini bile okumamışken, birçok kutsal kitabı okuyup(üstelik farklı çevirmenlerden) kendine göre bir mantık tutturmuş birine bok atmak nedendir anlamış değilim.
olması çokta enteresan olmayan durumdur. çünkü ateistlik dinsizliktir, din bilmemek değildir.
Ateistin ta kendisidir. Mantıksızdır yanlız, bir yerde tıkanır kalır.
ateist zaten dini bilmeden karşı çıkan değil öğrendikten sonra konuşan kişidir. diğerleri özentidir.
adam zahmet edip tüm kutsal kitapları okumuş öğrenmiş sizle bilinçli olarak tartışıyor
, bilmeden boş beleş konuşmasından iyi değil midir?
dinimizi bize tebliğ eden kimdir. hz. muhammed...

yani kendisinden daha dindar birini referans almamız hata olur kanaatindeyim.

o güzel peygamberimiz şunları hiç yapmamıştır.

"ananı da al git" dememiştir.
"tükürdüklerini yalayacaklar" dememiştir.
"tükürürüm böyle sanata" dememiştir.
kimseye kibir ile yaklaşmamıştır.

dindarlığı ne ile ölçeceğiz? dindar nesil yetiştirmeyi üzerine vazife edinen bir başbakanımız var ve yukarıdaki üslup ile konuşuyor.

kibirli kibirli dolaşıyor.

onun yetiştirdiği dindarlar da kibirli mi olacak?

ateistleri bırakalım da, dinimizi hakettiği seviyeye oturtalım.
muhtemelen olay anında alkollüdür.
tanrı'nın yokluğunu anlatmaya çalışmak tanrı'nın varlığını anlatmaya çalışmaktan daha basittir.
(bkz: yahudi cesaret ödülü alan tek müslüman/(#15577184))
Islam'ı biz müslümanlardan daha iyi bildiğin zanneden ateisttir. Müslümanlar olarak kendisine katılıyoruz*.
dini daha objektif bir süzgeçten geçirebildiği için inananlara faydası dokunsun isteyen ateisttir. fakat bu çaba beyhudedir, dindar bir insanın gerçeği görme imkanı yüzbinde birdir. her zaman söylerim yine söylüyorum, müslüman toplumları veya toplulukları ilerletmeyi amaçlamak yerine onları sömürmek her zaman daha avantajlıdır.
allah yohtır oglım diyen diyarbakırlı kadar samimidir...
çoğu ateistin kutsal kitaplara fazlasıyla hakim olmasından ileri gelen bir durumdur.

zamanında çok ev abisi muhabbeti dinledim fakat konuştuğum ateistlerin yüzde 90 ı bu abilerden kıyasla hadis ve ayetleri çok daha iyi biliyordu, hatta bu bilgileri incil ve tevrat ile tamamlayabiliyordu.
zeki ateisttir, ben müslümanım deyip dinini bile bilmeyenlere dinini ögretendir. üçkagıtçı, dolanbaz iki yüzlü imam ve bunlara inanan insanlar oldukça bu ateistlere herzaman ihtiyaç vardır.
ateist olmak için temel prensip: öncelikle tüm dinler hakkında bilgiye sahip olmaktır. bundan dolayı ateist olan birinin din dersi vermesi normaldir.
ateizmi benimsemiş kuran ve çeşitli ilmihalleri okumuş ateistler vardır ama hem millete din dersi verip hem güçlüden yana olan üstelik kitaptan açıp iki sure okumamış dindar sayısı milyonlarcadır.
Dinini bilmeyen sözde müslümanlara layık bir durumdur. Ateist diye ayetin anlamını bilmeyecek değildir gayet güzel öğretirler. Araştır öğren uygula bu duruma düşme.
ateistlere ateizm dersi vermeye kalkan dindar(?)
o ateist dini kitapları okumuş ve ondan sonra inanmama kararı almıştır büyük ihtimalle.ama dindar insanların %90'ı kuran'ı veya inandığı din neyse onun kitabını okumamış olduğu için normal olan durumdur.
kendini çok dindar zannedip, herkese din dersi ve ahlak dersi, vermeye çalışanlardan bir farkı yoktur.