bugün

eskilerden kalma yetişme tarzlarından ve sosyal hayatın hiçbir imkanından faydalanamadıklarından dolayı yaşadıkları hayat biçimidir. küçükken camiye giderler, biraz büyüdüklerinde yatılı kuran kurslarına, biraz daha büyüdüklerinde imam hatip liselerine giderler. bu kadar bastırılmış duygu ve çağdışı yetiştirilme tarzı yüzünden de bok gibi hayat yaşarlar. işte en aslı sorunda buradan ortaya çıkar; onlara göre laik adledilen kesimden nefret etmelerinin sebebi hayatın güzelliklerini yaşamalarıdır. sorsan bu eziklere hayatlarında ne bi'konsere gitmişlerdir ne de bi'tatile. yazık vallahi acıyorum size.

şimdi çıkıp savunurlar; biz öbür dünya için yatırım yapıyoruz. yap zaten, bizim ortamlara karışıp pis kokunuzla havasmızı bozmayın.
dinci derken ?
(bkz: konuşmak için konuşmak)
Dindar insan hayattan zevk almasını bilir. Fakat bu dincilik olayına dönüşürse orada sıkıntı görülür.
(bkz: sıkıntı var)
hayattan zevk almanın alkol almakla yada seksle alakalı oldugunu sananların düşüncesi.
herkesin hayatı kendine güzel.ben dine inanmıyorum ama bu zırvaya da inanmıyorum.daha yaratıcı entryler lütfen.
size öyle geliyor bence..
başkalarının hayatını kafasına pek takmış * yazarcık söylemi.
hayattan zevk almayı konserden içkiden sexten ibaret sananların düşüncesidir. dindar olan bir kişiye göre ise hayatında alabileceği en büyük haz namaz kıldığı anlardır. dinci denilen kişiler ise dinle alakası olmadığı halde savunan insanlar da olabilir ya da inandığı dine körü körüne bağlanıyordur. bu insanlar bok gibi bir hayat yaşıyor olabilir. ancak dindar kişilerin bok gibi bir hayat yaşadığını düşünmek fütursuzluktur. adam zaten samimiyetle ibadetini yapmaktadır ve bu samimiyet sebebiyle en büyük mutluluğunu yaşamaktadır. neden senin yaşadığın hayatı kıskanıp da senden nefret etsin?
çoğu tek tanrılı dinde, insanlar cennete gitmek için tanrıya dua eder. onlar için, dünya yaşamı ikinci planda kalır. bu insanlar dünyayı öteki hayatta rahat etmek için araç olarak görürler ve kendilerini böyle teselli ederler. yani dünya yaşamı onlar için önem teşkil etmez.

ama bugüne baktığımızda, belli bir refah seviyesine ulaşmış olan tek tanrılı dine mesup olan kişler, ortalama hayat yaşayan insanların paralarıyla, kendilerine, çocuklarına, eşlerine, dostlarına iyi bir hayat sağlamaktadırlar.

komik olan, ortalama hayat yaşayan bazı insanlar, bu olanların farkında değil; daha da komik olan ise tek tanrılı dine mesup olan ve insanların paralarını çalarak günlerini gün eden insanları destekleyenlerin var olduğudur.
gözünü kapatıp semirmeye dayalı bir hayat, sadece besi tavuklarına yakıştığı için doğru bir tespittir.
bu tiplerin mutsuz, ezik, hödük ve bön kişilik yapılarının sebebi olan gerçektir. gerekli izahat şurada (bkz: genç yobazların varoluş sebebi abazanlıktır) yapılmıştır.
siz hiç tutuklanan, işkence gören, idam edilen, sürülen, süründürülen bir yobaz gördünüz mü?

göremezsiniz.
günümüzün dincileri emin olun hepimizden daha iyi yaşıyorlar. 7 yıldızlı ultra lüks islami tatil köylerinde, senin benim hayatımız boyunca tadına bakamayacağımız güzellikte tatil yapıyor, altın tozuyla süslenmiş tatılar yiyiyor, sülalemiz bir araya gelse alamayacağımız lüks araçlara biniyorlar. bir tane çanta için 10 bin tl, bir tane eşarp için 3 bin tl harcayabiliyorlar mesela. ramazan geldiğinde en güzel en lüks otellerde osmanlı mutfağından nadide yemeklerle oruçlarını açıyorlar ve inandıkları din bir kılıf uydurduğu için çok eşlilik-grup seks olayları da var zaten. daha ne olsun amk?

bir düşünün bakalım hanginiz böyle hayat yaşıyorsunuz.
BU HAYAT GERÇEK OLMADIĞI iÇiN ZEVKi SEFA iÇiNDE YAŞAMAYA GEREK YOK. ÖLÜNCE GÖRECEZ KiM NASIL YAŞAMIŞ. ALLAH C.C kuranı kerimde ne buyuruyor; Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım. Yaratılış amacımız bu iken sapan biz değil sizlersiniz. TEK FARKIMIZ BiZ YALANCI DÜNYADAYKEN BUNU FARKETTiK, SiZ ÖLÜNCE FARKEDECEKSiNiZ. AMA NE FAYDA ! ÇOK GEÇ OLACAK.