bugün

Müslümanlık dersi olduğunun kanıtıdır. Herkesi müslüman sanıp öğretim vermektir. diğer dinleri saymamaktır.
öğretilmemek değil de çok ayrınıtısına girilmez genelde.

tarih dersi işler gibi anlatılır.

konular biran önce islamiyet e taşınır.

yanlış olan şey bu dersin seçmeli olmaması.
kenan evren pasamizin bir marifetidir bu. biyoloji kitaplarina yaratilisciligi sokan da kendisidir. tarih kitaplarina islam tarihi sokup onu turk tarihi ile birlestiren de. anarsik ve gomanistlere engel olmak icin kendisi turk halkina din ve milliyetcilik siringa etmek istemistir. hedeflerini de gunumuzde gordugumuz gibi basarmistir.

ne mutlu ki halkimizin %99'u musluman. 350 kisiye bir cami dusuyor. gelismis ulkeler icinde evrim teorisini uzak ara en cok reddeden biziz. en unlu bilim adamimiz adnan oktar. hristiyanlarin ulkede can guvenligi yok. papaz oldurulur, ermeni oldurulur, incil dagitanlar oldurulur.

bak benim gibi ateist bile subhaneke, fatiha, kevser hepsini ezberledi. hala aklimda hepsi.
imkansızdır. Ayrıntıya/misyona/propagandaya girilmese de neredeyse ilköğretim 4. sınıftan lise 12. sınıfa kadar (24. maddeye göre zorunlu din eğitimi çağıdır) diğer dinler hakkında bilgi verilir.
http://www.dinkulturuogretmeni.com/index.php?x=y
tamamen yanlış bir başlıktır. ilk olarak din dersi değil din kültürü ve ahlak bilgisi doğrusudur. genel hatlarıyla tüm dinlere değinilirken ahlak bilgisi kısmında Atatürk başlığı zorunlu olarak işlenir.Bu dersi veren hocalarımızın takdirine göre islam ini konuları daha ağırlıklı işlenebilmektedir.
En doğru olandır alkışlanmalıdır hatta şartlar elverdiği ölçüde kasap,manav esnaf eşliğinde meksika dalgası yapılasıdır.Resmi dili türkçe; inandığı din islam olan bir ülkenin eğitim kurumunda 'buda' yada 'tai' gibi newage dinlerin öğretilmesini beklemek; eşeğin kelebekle dost olup ilişkiye girebilmelerini gözlemek kadar ütopiktir.Bu önermedende anlaşılacağı üzere türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız azınlık hakları kavramına gelene kadar tek çareniz kendinizi daha somut sorunların var olduğu gerçeğine inandırmanızdır ve tek şansıznızın din derslerinde gusül abdesti'nin nasıl alınması gerektiğine dair faideli bilgilerin öğrenilmesi gerekliliğinin farkında olunmasıdır.
sokak ortasında incil mi satılırmış? bunun için kitapçılar var ne bileyim internet var orda sat incilini. halkın bu konuda ne kadar hassas olduklarını bildikleri için bilinçli olarak yapılan tahrikten başka bir şey değil. sokak ortasında incil satmak. sen git sat bakalım avrupa'da sokak ortasında incil. özellikle roma'da bir tezgah açıp kuran sat bakalım ne oluyor? sadece satanı değil sülalesini ortadan kaldırırlar adamın. benim bildiğim hristiyan ve musevilerde islam'ı din olarak kabul etmiyor. ve kendi okullarında öğretmiyor.
Din dersinde, müslümanlık dışındaki diğer dinlerinde öğretilmesi tehlikelidir. Çünkü devleti birbirine bağlayan en önemli undur; dindir. Daha ilköğretim çağındaki körpe çocuklar diğer dinlerin etkisinde kalarak bölünebilir. Bu da toplum için tehlike teşkil eder. Tek bayrak altında birleşmek, kutsal olan değerler altında tek bir kol olmak güçleşir. Milletin egemenliği ve bagımsızlığı tehlikeye girer. Devleti bölmeye çalışan iç ve dış çakalların işleri kolaylaşır. Bu yüzden kesinlikle okullarda islam dısında başka bir din öğretilmemelidir. Öğretilse bile, yanlışlıklarını ve batıllıklarını deşifre ederek, müslümanlık dışındaki dinlerin açmazları gözler önüne serilerek taraflı bir şekilde anlatılmalıdır.
Müslüman olmayan öğrencilerin din kültürü dersinden muaf oldukları için normal olandır. ama sırf sunni mezhebini anlatması bence daha büyük ayıptır. bunun alevisi var, şafisi var, şii'si var. varoğlu var.
sanirim bazi muslumanlarin herkesi salak zannetmesine neden olan olay.

ulan siz herkesi kendiniz gibi mi sandiniz? abd'de de, avrupa'da da muslumanlar sinirsiz ozgurluklere sahip. kuran dagitiyorlar, protesto gosterileri yapiyorlar. hatta ellerinde "islam will dominate the world" gibi pankartlar ile falan. ne polis dayagi, ne linc girisimi. dagilip gidiyorlar.

bir de orada okullarda islam ogretilmiyormus. ulan orada okullarda zorunlu din dersi oldugunu kim soyledi? nerede yaziyor? hangi okul veriyor? boyle gotten uydurma ile "bizde oyle ama onlarda da oyle, oyledir yani" tipi iddialar ile komik duruma dusmeyelim. zaten bu turklerin "ben oyle diyorsam oyledir, gormedim duymadim ama oyledir" mantigi turklere ozgu bir olay, baska millette gormedim.
bırakın diğer dinleri diğer mesheplerin bile öğretilmemesi durumun vahimliğini göstermektedir.
din derslerinde hatırladığım kadarıyla semavi olan - olmayan ayrımına bir değinilirdi. o günlerden aklımda bir sinizm kalmış ki - ne işe yarar bilmem - bu önerme musevlik ve hristiyanlık açısından doğru sayılabilir. bana kalırsa incil ve tevrat da öğrenilmeli ve de öğretilmeli.
ateistlikten ve agnostisizmden bahsedilmemesiyle aynı nedene sahip olan durumdur. amaç; diğer inanışların mübarek müslümanların aklını çelip de, sürüde bir koyun eksiltmesine engel olmaktır. sürüyü bir arada tutabilmek için; koyunların dikkatleri dağıtılmamalı, korkutularak yanlış, günah sorular sormalarına engel olunmalıdır. sorgulama, eleştirme katiyen yasaktır. olur da, diğer uyuşturucu dinler mübareklere şirin görünürse, islamın içinde taşıdığı şiddet ve baskıcı tutumun orda olmadığını düşünüp de, yanılgıya düşerek inananlar oraya yönelirlerse mazallah allah baba imamları işlerinden atabilir. hiç bir şey yapıp, bir şey üretmedikleri halde, hazır devlet memuru gibi çatır çatır maaş yerken hem de. diğer dinler ve dinle ilgili inanışlar bu yüzden tehlikeli ve ana konunun dışında var olan bağımsız konulardır. metnin ana fikri islamdır.
yanlış olan uygulamadır.
ideali din dersinin seçmeli olması ve seçmeli olsa bile içeriğinde diğer dinlere ve inanışlara daha geniş yer verilmesidir. elbette ki büyük çoğunluğu müslüman olan bir toplumda islamiyet'in daha detaylı ve uzun anlatılması yanlış değildir. fakat hem genel kültür, hem de bilincinde olup kendi isteğiyle bir dine mensup olabilme açısından diğer dinlerden ve inanışlara da daha fazla yer verilmesi gerekir. tabi bu idealidir. uygulamaya dökülmesi ise imkansıza yakındır ülkemde! veliler kapıya dayanır, 'çocuklarımızı dinsiz yapacak bunlar!' diye.. nahoş!
sözde laikliğin ne denli uygulanabilir olduğunun ispatıdır, diyanet işleri diye bir kurum vardır o da ayrı bir komedyadır.
(bkz: öğretim yılının sonunda kendine din seçmek)
tüm dünya'da uygulanan biçimdir. eğer müslüman değilseniz, ya da bu dersi almak istemiyorsanız, bir dilekçe vererek kurtulabilirsiniz. bu kadar kasmanıza gerek yok.

hayır benim anlamadığım müslüman olmayanlar bu durumdan rahatsız değilken, müslümanların türkiye'de laiklik yok diyerek buna yükelenebilmesi ilginçtir.
güncel Önemli Başlıklar