bugün

lisede dil bölümünde okuyan kişilere verilen isim.başka taraflara da çekilebilir
lisede sık sık maruz kalınan sıfattır.ayrıca dil sınıfı öğrencileri sadece bu sıfatla ti'ye alınmamış aynı zamanda en ucube sınıflarda *sıkış tepiş ders görmeye mahkum edilmişlerdir.zamanında yanyana geçmeyi bile istemeyen sayısal öğrencileri,üniversitede hazırlık sınıfında tıkanınca,bu ''dilci''lerle birden kanka oluverirler.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
asm, c, asp, perl, php, java ve turevleri ile ilgilenen kisi.

(bkz: dil n ci)
dilleyen anlamına gelebilir.
yabancı dil ile ilgili bir meşgalesi olan kişi.
(bkz: #14947716)
entry nick uyumu da diyeceğim de bu bambaşka bir şey.
ikisinin de tadına bakmış da, en iğrenç olanının kararını vermiş gibi değil mi allasen?
nezaketli bir tip .
(#14942407)yavuz sultan selim han'a alenen "sahtekar" demiş, lakin bunu ispat edememiş kişi.

ispat edemediği üfürmesinin kaynağını gösteremeyince sahte olmadığının ispatını isteyerek zeytinyağı moduna geçiş yapmıştır.
Dilini iyi kullanandır, candır.
sivri diliyle bazılarını rahatsız etmiştir.
dil hakkında tek fikri arapça ve farsa kelimelerin "dili zenginleştirdiği" ve "dil devriminin dili mahvettiği" olan, türk dili, edebiyatı ve türkçenin tarihi hakkında zerre bilgi sahibi olmayan yazar.

said nursi'yi tanımak için şakirtlerinden okuyun diyerek güldürmüştür.

ismini dinci olarak alacakmış, ama geç kalmış anlaşılan.
(#14998792) olmayacak duaya amin diyen yazardır. güzel bir dörtlükle kapanışı yapıyorum.

selvi gibi umutlar
döndü birer iğdeye
geçti borun pazarı
sür eşeği niğdeye.
ırkçıların, milliyetçilerin, özellikle kürt ve türk ırkçı ve milliyetçilerinin sevmediği yazar. bundan da çok memnundur kendisi.
Gereksiz yazarımsı.
lisede herkesin "en kolay bölümde okuyor" diye baktığı öğrenci tipidir. oysa dil yeteneği apayrı bir meziyettir ve öyle herkes dilci olup, başarılı olamaz.
üstelik bu dilcileri küçümseyen tipler, iş iki ingilizce kelimeyi bir araya getirip konuşmaya geldiğinde ibrahim tatlıses ingilizcesinden hallice konuşabilirler ancak.

adamı deli etmeyin.
(#15045941)

(bkz: yeşil kuşak projesi) ürünü yazardan milliyetçilik dersi.

bir insan hakkında bu kadar yüzeysel bilgi sahibi olduğu konuda, bu kadar kelimeyi nasıl bir araya getirebilir?
saçmalayarak pek tabi...

merak ediyorum, batının taktırdığı gözlüğün aslında "islamcılık" olduğunu ne zaman anlayacaksınız?.
çaylaklıktan çıkmıştır, ama uludağ sözlük'ten de ayrılmıştır. Elveda! Sol frame'i sapık başlıklarla dolduran abazalar. Size de elveda!
(bkz: güle güle!)
(#14932116) kurtuluş savaşında ruslarla savaştığımızı sanan yazar. kahkahayla gülüyorum ona.
geri gelmiştir.
(bkz: #17546673) güldürmüştür. rüyasında falan gördü galiba.
entry nick uyumuna en baba örneği sunmuştur.

(rusça/#17593592)
(bkz: rusça/#17593592)

buradaki entry nick uyumunu ona anlatanilecek kişiye bir kere vericem ulan. yok ben beceremedim ne olur cidden yalvarıyorum yahu(!)
(#17845812)
güzel ifade etmiş.
AKP NEFERIDIR KENDISI.