bugün

-yapılacak çocuk sayısına karışmak (hepsinde var bu. onlarda savaş sonrası diye, bizdeki ne bilinmez)
-aşağılık kompleksi
-kurtarıcı modu. (hepsi felaketlerden sonra başa geldiği için kurtarıcı olarak geldiklerine inanırlar. bizdeki ne felaketi bilinmez)
-çocuk sevgisi (çünkü çocuk ülkenin ve çarkın dönmesindeki en güvenilen şey. geleceğin sistem koruyucuları bıdıbıdı)
-devasa heykeller (heykeller devletin büyüklüğünü simgeler. insanların kendilerini devletin yanında bir hiç olarak görmesini sağlama amacı)
-ekonomik büyüme (olmazsa olmaz. devletin güçlü olması lazım)
-kamulaşma sayesinde devletten habersiz hiçbir şey üretilememesi (artık özel sektör ellerinde olduğu için bizdeki başkalaşmış durumda)
-lideri öven şarkılar, şiirler, piyesler, filmler (dombıra ile başladık bismillah)
-geri vitessiz konuşma (kim karşı gelebilir ki? millet gazı sever. hatta hitler, 2. dünya savaşı'nın kaybedileceği aşikarken bile "ben büyük almanya'nın bu savaştan galip geleceğine inanıyorum" demesi sonucu insanların sevinçten çıldırması buna bir örnek. sonuç mu? savaş kaybedildi tabi ki.)
-korunma hissi (halkla birlikte ama halktan izole. korumalar, zırhlar buna örnek. hitler bile daha az korumalıydı diyebiliriz)
-kişisel meselelerin devlet politikası haline gelmesi (hitler- yahudiler, bizimki- başörtüsü, asker, darbe...)
-sokak ağzı (hepsinde mevcut)

sonuç mu? benzerlikler had safhada. diktatörlük belki de kötü bir şey değildir. bu kadar insan yanılıyor olamaz. bu kadar oy verildiğine göre güdecek biri lazım tabi.
(bkz: ben bu entryi sevmemde ne yaparım) doğruluğu senelerden beri ispatlanmış ve sıra gelen olaylardır. at gözlüğü severler tarafından reddedilsede aydınlarca kabul edilmiştir.
- amcık polisi kurmak. kimse kimseyi nikahsız düdüklemesin diye.
- 3. çocuk için sik kaldıran devlet görevlisi.
- koyunlara yeni besteler düzmek.
chp yi sınır dışına itmek.
bir sahil kasabasına yerleşip balık avlamak.
Şapka kanunu çıkarıp millete zorla şapka giydirmek.
Giymeyeni asmak.
ülkedeki yobazları arabistana yollamak.

madem diktatör olcaz bari bi faydamız olsun.
milli olmayan herşeyi kapatmak.
katliam şart.
her sabah aynanın karşısına geçip ben diktatörüm yada (ben başbakanım) diyip, bana kim ne diyebilir ki mantığıyla konuşma ve hal harekette bulunmak.
-ben mesela korumalarımın arasından sıyrılıp gözüme kestirdiğim bikaç tanesinin suratını yamultmak istiyorum. böyle gıcık kaptığım bikaç adam var, onlardan başlıycam.

-ondan sonra dayı dayı yürüyecem, arkamdan toma gelsin, balkondan bakanlara bile elimle işaret edip "sık şuraya" diycem, tomaya evleri sulatacam, zevk olsun diye...

-polisimin eline su tabancası verip içini sülfirik asitle doldurtacam, göstericilere sülfirik asit sıksınlar...erisin herifler !!!

-büyük şehirlerin hepsine berlin duvarı gibi duvarlar ördürecem, belirli aralıklarla da nöbetçi kulübeleri kurduracam, bi yerden bi yere giden herkesi kontrol ettirecem, kim nereye gidiyomuş bilmem lazım.

-bütün basını kendime bağlatacam, tek bi gazete çıkcak, gazetedeki yazıları ben yazacam. ben varken başka kimseye gerek yok. cep telefonumdan sms türü yazacam, tek bi sayfa...o kadar...o kadar çok okumaya gerek yok, ben o gün ne kadar yazmışsam o.

-yargıç avukat mahkeme gibi şeylere gerek yok. herkes kendi arasında anlaşsın, o işlere de ben bakacam. yanlış yapanı dövdürürüz, işi tatlıya bağlarız.

-tv falan benim sevdiğim yemeklerin tariflerini yapacak, benim sevdiğim şarkılardan başka şarkı, türkü çalmayacak. bi tane kanal yeter, o kadar israfa gerek yok... bi tane kanal, bi tane kamera, orada konuşacak spikeri de ben seçecem. hatta söyleyeceği şeyleri ben konuşacam, o sadece ağzını oynatacak... kimse öyle istediği haberi falan yapmayacak, zaten ben varken, muhabirmiş, haberciymiş, bunlara da gerek yok. bana sorarlar "ne istiyosunuz?" diye, söylerim, birisi kayıt yapar, o kaydı çalarlar işte...ordaki spiker de ağzını oynatır...al sana haber , başka ne istiyosun.

-interneti topluca kapatcam ... ne o öyle twitter mwitter...yazmasın eşşeoleşşekler.

-herkes bana mecburen sevgi gösterisinde bulunacak, bana yaşaaaa sen en büyyüüükk ustasııınnn , diye bağırmayan adam rejim karşıtı olarak en yakın ağaçlık yerde kurşuna dizilecek !!!

-ekonominin iyi ya da kötü olduğuna ben karar veririm. ben varken kimse şu şöyleymiş bu böyleymiş, diyemez !!

-kimin nerede ne giyeceğine ben karar veririm !! yazarım, vapurda trende kim ne giyecek, fotokopi çekerler, heryere asarlar, o kıyafetleri giymemiş olanlar, trene vapura uçağa binemez ...hatta evden dışarı çıkamaz.

-bütün kadınların çalışmasını yasaklarım, kadınlar ikinci sınıftır, herşeyi erkekler yapacak.

-ve ülkenin çok ileri ve demokratik olduğunu iddia etmeyen herkes, en yakın yerde kurşuna dizilecek...benim gibi düşünmeyen hiçkimse kalmayacak. herkes benim gibi düşünecek ve bana övgüde bulunmayan kişiler, ölüm cezasıyla cezalandırılacak.

bu tür hayaller...
kürtler ve dincilerden sabun yapmak.
sarayda oturup yan gelip yatmak.
halkın zayıflarını tespit edip gaza getirmek.
MEDYAYI ele geçirmek,
Yargıyı ele geçirmek,
Devlet kurumlarına kendi adamlarını doldurmak,
Eğitim sistemini tarumar etmek,
Yolsuzluk, rüşvet ile servetine servet katmak.

Tanıdık geldi mi?
'ben diktatör olsaydım Bunları söyleyemezdin' demek.
sigara içenleri hapse atmak.
Kalıcı ohal yaratmak.
27 sene beklemeyip 4 senede bir seçim yapmak.
kek dagitmak önemli.
(bkz: ki biz de yapılmışı var)
amerika’nın ve sermayenin çıkarlarına göre haraket edip bir yandan sözde elde bulunan nükleer silahlarla ve sahte bir rejim adı altında çin’e ayar verdirmek için yine yalandan amerikayı tehdit ederim kim bu bilin bakıyım.tabi ki amerikan traşlı aktör avel kim jong lung mung.
Edit:unuttum bide bu kadar olay neticesinde sarı kafa tramp’ınan tutup barış lan nasıl bir makara nası bir testis geçmedir anlamadım.
görsel

Das Gaskammerplan.
herkese dışarıda sakız çiğneme mecburiyeti getireceğim. hem de yayla sakızı.
önce ufaktan ;

- kaldırımdan giden bisikl- motorcuları asmak.
- eksoz bağırtan motorcuları asmak.
- pazarda pazar arabasını arkasına takıp herkese çarpa çarpa çeken kadınları asmak.
- kara gözük- kazıtılmış kafa- sakal üçlülerini asmak.
- kış günü kısa kollu giyen vücutçuları asmak.
- telefonda konuşurken götlerini yırtanları önce öpmek ( ! ) sonra asmak.

sonra daha ciddi.

- suriyelileri sevmek.
- vs
- vs.