bugün

uğraşılan iş dışında kafayı başka meselelere kaydıran insanı çileden çıkartan durum. entry girersiniz sözlüğe, bir bakarsınız yazım hatası yapmışsınız, edit e basarsınız 3 saniye sonra gelir sayfa. ama o 3 saniyede tonlarca şey gelip gitmiştir akıldan. edit sayfası açılır, düşünmeye başlarsınız "ulen ben neyi düzeltecektim acaba" diye. sonra durursunuz "haaa ben silecektim bu entryi herhalde" derseniz silersiniz yazdığınız güzelim entryi. sonra da yine sol frameden aynı entryi ararsınız "yahu ben bi yazım hatası yapmıştım düzeltiyim şunu" diye. işte böyle maymuna çevirir insanı. genelde çok sıkıntılı, stresli veya keyifli olduğunuz anlarda yaşarsınız çünkü kafanız o sıkıntı veya keyfin kaynağındadır hep.
ilkokulda tembel öğrencilere uydurulan kılıftır.
-ayy aslında bizim oğlan çok çalışkandır çok iyi öğrencidir ama dikkat bozukluğu var neylersin. bir türlü derse odaklanamıyor.
bir yere odaklanamamak, dikkat verememek, dikkatsizliktir.
azalmış serotonin miktarıyla ilgili olabilecek durum.
baskı altında bulunan kişilerde sıkça görülen bir durumdur. başa beladır kısacası. böyle durumlarda kısa bir mola vermek ve daha sonra devam etmek uygun olur. öss hazırlık döneminde yoğun çalışma, stres ve baskı sebebiyle pek çoğumuzun yaşamış olduğu luzumsuz problemdir.
(bkz: dikkat dağınıklığı)
en belirgin nedenlerinden biri hiperaktivitedir.
(bkz: dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromu)
başa bela bir durumdur, allah düşmanımın başına vermesindir...
iş konusunda bayağı problem yaşadığım konu ilaçla tedavisi mümkünmüş şuan ilacı nedir bilmiyorum bilen varsa yazsın gerçekten çok dua alır bu ramazan günü...
Öğrencilerde sıkça karşılaşılan bu durum aslında psikolojiktir. Çünkü dikkatin dağılması, kişinin konsantresinin tam sağlanmadığıyla alakalıdır. Yapılması gereken öncelikle her ne olursa olsun anlatıcıya yoğunlaşmaktır.

http://www.facebook.com/p...90327837657015&type=1
(bkz: Obsesif kompülsif)
yakında işten kovulmama sebep olacak şey.
Dikkatin sürdürülmesine dayanan bi bozukluk olabilir. Bu şekildeki hastalar sessiz kalmayı tercih ederler, fazla konuşmazlar ama duydukları veya gördükleri kendilerine ilginç gelen şeyleri tekrarlama eğilimleri vardır.
Kişi gözlerini kapatıp ellerini uzatması istendiğinde ellerini uzatır ama gözlerini uzun süre kapalı tutamaz.
sadece belli durumlarda- kişiyi sıkan iş ders gibi- olmayıp genel olarak tüm aktiviteler için geçerliyse depresyon, hiperaktivite ya da kişilik bozukluklarını da yanında getirmesi muhtemel durumdur.
Omega 3 ile bir nebze düzeltilebilen çocuklarda daha çok görülüp şikayet edilen durum. Genelde prefrontal korteksteki bozukluk olarak nitelendirilebilir.
sınav sonuçlarını ciddi şekilde etkiler.
Uzun zamandir icinde bulundugum durum. Ya basladigim isi yapabilecegime inanmadigim icin kendimi veremiyorum ya da gercekten ortada ciddi bir dikkat eksikligi var.
kendinizi ders çalışır sanarken dönen sandalyede dönüp şarkı söylerken ya da kalemle oynayıp hayaller kurarken bulabilmenize sebep olacak durumdur.
berbat bir durum
Pek çok toplumda oldukça sık görülen ve genelde erken yaşlarda fark edilen durumdur. Aşırı hareketlilik, istekleri erteleyememe gibi belirtileri vardır. Kesin kanı konulanilmesi için bu belirtilerin 7 yaşından önce başlamış olmasi ve günlük hayatı etkileyecek boyutta olması gerekir.
Günümüz nesillerinde fazlasıyla olan durumdur. aslında bu bir sorun değildir. Eğitim ve öğretim bir disipline etme özelliği kazandı. bütün çocukların oyun döneminde uzun süre oturması istenmekte, kendisi kadar ağırlığa sahip olan kitapları taşıması ve ezberlemesi istenmekte, farklı düşünmesi ve hareket etmesi yasaklanmakta böylelikle çocuğun hareket alanı daraltılmakta. evlerde ise televizyon, telefon, bilgisayar vb aletlerin yanında ters çalışması istenmekte. çocuk oyun oynadığında evde bu yaramazlık olarak algılanmakta. bir de bunun üzerine enerji veren besinler yenildiğinde çocuklar iyice dikkatini dağıttığı ifade edilmektedir. enerji veren besinlerden ziyade doğal olan besinlerle yaşamını sağlamalı. eğitim ve öğretim zorunluluktan çok hayatın bir parçası olmalıdır.
Genelde kariyerimin geleceği için karşılaştığım sorun fakat caddede nerde koca götlü bir hanımefendi görsem işte o zaman işler değişir, kpss'den bir konu bitireceğim yerde onunla iletişimde bulunmak için takip ederim çok seviyorum bu huyumu mk.