bugün

elit bir tabakayla, yazlıklarıyla ve ayvalık a yakınlığıyla bilinen izmir in güzide bir ilçesidir.
izmir'imizin kendi halinde bir tatil ilçesi. turiste rastlamak zordur. çünkü genelde tatilini sakin bir yerde geçirmek isteyenler gelir buraya. ayvalık'a yakındır.
Gitmek için gün saydığım yerdir çok özledim. Son 4 gün.
her fırsatta gittiğim bir kaç güzel koyu olan izmir ilçesi. kusura bakmayın koyların yerlerini söyleyemem doluyor sonra.
izmir in bir ilçesi. Eskiden hayranı olduğum bir ilçe. Fakat kentleşmeye kurban gitmiştir. Eskiden arka evlerden bile deniz görülürken şimdi önlerden bile zar zor görülür hale geldi. O kadar apartman dikip kendi mezarını kazmaya başlamıştır.

(bkz: haksız mıyım) tabii ki de değilim.
izmir'in şirin bir ilçesi. Yazları gayet güzel olur, genelde yerli turistlere ev sahipliği yapar. Denizi ve kumsalı harikadır. Fakat kışın tam bir depresyon şehrine döner, sokakları boş ve sessiz olur.
izmir in balıkesir e en yakın ilçesidir. Yazlık olduğu için yazları 2 ay orada geçiriyoruz ailecek. Oruç tutan da var en azından benim tanıdıklarımın yarısından fazlası tutuyor. Tek sorun denizinin dibinin kum değil, taş olması.
15 yıl yazları bulunduğum yerdi. insanı kendine bağlar kışın özletir delicesine yazın gidersiniz bazen sıkılırsınız bazen eğlenirsiniz ama kesinlikle güzeldir doğaldır. Kendine bağlama sebebi bence anıları ve doğasıdır. Şöyle ki bisiklet sürmeyi, yüzmeyi orada öğrendim. ilk kez orada aşık oldum, ilk kez orada cinsel deneyime kavuştum. Yünanlıları daha yakından tanıdım. Gece hayatı 2000-2005 yılları arası gerçekten fena sayılmazdı 3 tane gece kulübü vardı. Fakat bu şehirde bilinmeyenin aksine çetecilik vardır. Bir tane kulübü içinde insanlar varken taradılar kapandı vs. gece hayatı öldü bununla birlikte az olan turizmde öldü dikili öldü hatta geçen yıl uğradım bir hafta kötü durumdaydı. Buarada bademli köyüne gidiniz.
Candarli adinda bi beldesi vardir. Bence kucuk bodrum'dur. Plajindaki kizlari gorunce bile farkli oldugunu anlarsin.
belediyesinin çevre düzenlemesi yönünden eksik kaldığı şirin izmir ilçesi.
Bugün yazın genelde dalgalı olan denizi kışa inat çarşaf gibi olan yer. Hatta denize girenler var , herkes sokaklara atmış kendini.
kemal kılıçdaroğlu'nun 2 metrelik ecevit heykeli hediye ettiği ilçe.
Yeni yazlığımızın bulunduğu ilçe, 20 yaşındaki genci nasıl eğlendirebilir 4 saat sonra öğreneceğim inşallah, beklemedeyiz.
izmirde bi ilçe.
Kendi halinde minik bir tatil beldesidir. Zeytin ağaçları, denizi ve kiliyle meşhurdur en çok.
Denizi Maldiv'lere 3.500 basar o derece temiz ve ılıktır.
Mavi bayraklı beachleri civarda yaşayan insanların Yaz mevsiminde 1. tercihidir; Arınır ve kafa dinlerler.
Esnafı, insana vıjjjt fiyatlar fişeklemezler, mütevazidirler.
Kirlenip, dejenere olmaması dileğiyle...
Geçen hafta ilk defa gitmiş olduğum izmir'in en Kuzeyinde yer alan ilçe. Dün itibari ile dönmüş bulunmaktayım.
kısaca maddelemek gerekirse;
Pozitif tarafları olarak denizin temizliği ve saflığı, neredeyse dalga yok denecek kadar az olması, dondurmalı kahvesi, o upuzun uzanan temiz sahili, genç nüfusun az olmasına rağmen kızlarının az ama güzel olması ve gezilecek çok fazla koy olması.
Negatif taraf olarak da çok fazla yaşlı nüfus olması, alt yapı olmamasından kaynaklanan günlük su kesintisi, genç nüfus azlığından kaynaklanan eğlenilcek yer azlığı, sahilde bayan yokluğu ve son olarak denizde bir miktar ilerledikten sonra eskiden kalma taşlık köprüdeki kestaneler.
Kısacası arkadaşlarınızla eğlenmek, uçup kopmak, karı-kız kesmek isterseniz gitmeyin lakin sakin, denizi temiz ve koylara gitmeyi gezmeyi seven birisi iseniz mutlaka gitmeniz gereken yegane yerlerden bir köşe.
Şirindir ama güzel değildir. Yapacak birşey yoktur ayrıca.
izmir'in en güzel ilçelerindendir. bir de çandarlı diye beldesi vardır. basit, saf bi yer. güzeldir.
Ömrümün son 16 yılının yazlarını kemiren kasaba/ilçe. Şuan sıcaktan kavruluyor evi sauna olarak kullanıyoruz. Tam bir emekli kasabası, ihtiyar insanın genç nüfusun 15-20 katı olması huzur kaçırır oldu. Sosyalizm meraklıları kasabayı işgal etmiş alevi kimliği altına resmen tuncelili ermeniler buraya konuşlanmıştır. Ben karslıyım diyen adam bilin Tunceli Erzincan civarındaki ermenilerdendir
Avrupa'dan geri yollanan Suriyeliler için kamp kurulacak zavallı kasaba. Güzelim Ege'yi de bitirecek bu akepe.
izmirin özlenen şirin kasabası. Asker öncesi güzel bir kafa dinlemeye ihtiyacım vardı neyseki
Son yıllarda bi hayli gelişmiş olan ilçedir dikili kökenli insanlar bi hayli azdır genelde memur ve işçi kesimidir mekanları eğlence yerlerinde bi artış vardir son yıllarda Arı köylü keko istilasına uğramıştır.
görsel
Nedense Akhisarlılar'ın sayfiyesi olmuş, denizi deniz, kumu kum olmayan garip bir yer.
Ömrümün geri kalanında yaz aylarımın çoğunu geçireceğim tatil beldesi. Sokak ve caddelerinin isimleri Türk tarihi için onemli kimselerin isimlerinden alınmış. Umarım bir gün karşılaşırız o cadde ve sokaklarda.
güncel Önemli Başlıklar